Skocz do zawartości
Yeti 666

MDK9.2 Kłopot

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nawet kilka :

1) montowanie dysków, system podczas startu pisze że nie może zamontować i wywala wszystki partycje jak leci to samo z CD. Jak wpisałem mount /mnt/cdrom to otrzymałem --> mount: fstype supermount not sapported by kernel ?

 

2) problem z siecówką a właściwie wogóle z netem wyglada to tak jakby siecówka była wykryta ale reszta komponentów jej nie widziała druid nie wykrywa nawet tego że net jest dostarczany przez lan ?

 

I teraz pytanie czy jest mozliwe żeby podczas instalacji systemu na gołe partycje w jądro nie wkompilowała się obsługa partycji FAT i obsługa sieci ??

Najciekawsze jest to że MDK 9 działał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Przeedeytuj wpisy w /etc/fstab, Mandrake na sile ustawia tam automountera, ktory powinien byc nota bene wkompilowany w jadro. Osobiscie wole recznie montowac napedy z racji bezpieczenstwa. Jesli wolisz miec automountera, to czeka Cie najpewniej rekompilacja jadra i upewnienie sie, ze jest zaznaczony automount (sekcja Filesystems jak dobrze pamietam), i tak dobrze by bylo zrekompilowac owego nieszczesnego kernela, zeby powywalac to, co niepotrzebne. No i ogolnie man mount :-) Recznie mozesz w kazdej chwili zamontowac te systemy plikow (oczywiscie pod warunkiem, ze jadro ma wkompilowana ich obsluge)

 

ad 2. Nie ufaj jakims druidom i innym badziewiom, man ifconfig, man route, vi /etc/resolv.conf i to w zasadzie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam dwie możliwości

a) reinstalka systemu

B) kompilacja jądra 2.2.6.0 bo jak już się męczyć to przeciez nie na takie jak jest teraz

A co do druidów to racja że im nie ufam ale wczesniej działało sprubuje ręcznie.

Ale chyba coś porąbałem przy instalacji bo jak chce wywalić Gnome to KDE też mi chce wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka? Nie obrazaj wlascicieli Linuksa ;-) Trzeba naprawde sie napocic, zeby istniala koniecznosc reinstalacji.

 

Nie znam takiego jadra jak 2.2.6.0, polecam 2.4.23. Jadro 2.6.0 (bo pewnie o to chodzilo) jeszcze za swieze jest i nie do konca sprawdzone, niech inni potestuja i potraca dane :-) Dla zastosowan domowych swiezosc jadra nie jest taka wazna, chyba ze jakas krytyczna aktualizacja albo lepszejsze sterowniki dla sprzetu.

 

Manualna konfiguracja jest fajna rzecza, bo latwiej wylowic bledy i sobie z nimi poradzic. Uindousiarzom sie na to ciezko przestawic, ale kazdy kiedys zaczynal :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Manualna konfiguracja jest fajna rzecza, bo latwiej wylowic bledy i sobie z nimi poradzic."

 

Dałbym wywołać bardziej niż wyłowić ;> Ale to może kwestia interpretacji :P

 

A co do jajka 2.6.0 to jest w nim o wiele lepszy support dla sata niż w jajkach z serii 2.4.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma GUI, jest darmowa implementacja X Window System zwaca sie XFree86. Jesli chcesz przerestartowac X Window a masz jakiegos display managera, to najlepiej ze skryptow startowych dokonac restartu. W Mandrake nowym bylo to zdaje sie tak: /etc/init.d/dm restart. Jesli nie masz display managera to najszybsza metoda jest uzycie Ctrl+Alt+Backspace (nie zawsze musi dzialac, bo mozna to wylaczyc w /etc/X11/XF86Config). Ostatecznie mozesz z konsoli ubic recznie proces X serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziałem :) Teraz mi pozostaje tylko problemik jak uruchomić plik z rozszerzeniem .run ?

I jak skompilować DC pod linuxem

jak wpisuje ./configure to wywale się z brakiem bibloteki berkley* nie wiem o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...