Skocz do zawartości
kaino

barton lipa pomocyyyyyyyyy111

Rekomendowane odpowiedzi

mialem duronka 1400@2100 seriu miga.plyta 8rdae karta hercules 9100 wynik w rdm2001se 7934. czyli lipa a wiedz mysle... zmienie procka po swietach wpadlo troche kasy wiedz ide kupuje barton 2500+.podlanczam dziala fsb 166*12.5 idzie dziala stabilnie fsb 200 idzie stabilnie mam atlona 3200+ mysle super awiedz 3dm 2001 se mieli i mieli mysle bede mial z 11000 punktów atuuuu nagle weskakuje 8100 co sie stalo pomocy niweiem co robic moze to ze nie przeinstalowalem xp z durona na bartona co moze byc nie .taktuje go fsb 200 defaut to co ati 9100 herculesa to lipa pamieci 3.6 64mega 64 bitowa to chyba cool tak czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem duronka 1400@2100 seriu miga.plyta 8rdae karta hercules 9100 wynik w rdm2001se 7934. czyli lipa a wiedz mysle... zmienie procka po swietach wpadlo troche kasy wiedz ide kupuje.podlanczam dziala fsb 166*12.5 idzie dziala stabilnie fsb 200 idzie stabilnie mam atlona 3200+ mysle super awiedz 3dm 2001 se mieli i mieli mysle bede mial z 11000 punktów atuuuu nagle weskakuje 8100 co sie stalo pomocy niweiem co robic moze to ze nie przeinstalowalem xp z durona na bartona co moze byc

Ja sądzę kolego, że to grafa trzyma Cię za gardło!! Jakiego byś tam proca nie włożył już wiele więcej nie osiągniesz, bo grafa jest wąskim gardłem całości. Cóż, zawsze któtyś element zestawu jest najsłabszy tym razem jest to grafa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaino

 

Nie edytuj posta, jak są odpowiedzi - zupełnie przypadkiem tu zajżałem.

 

1. Karta cieniutka - nie dość, że 64MB to 64bity.

2. Dalej nie wiem, jak chodzi proc. Ale coś mi się wydaje, że niewiele więcej, niż wcześniej taktowałeś Durona. Jeżeli zmiana polegała na zwiększeniu taktowania o 5% i dodaniu kaszki, to nie oczekuj 30% więcej w 3dm. Kaszka wcale nie daje tak dużo w grach.

3. Czy pamięci chodzą synchronicznie? Jak nie, to ciesz się, że nie straciłeś zamiast zyskać :)

4. Masz odblokowany mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam podobne pytanie.....bo te ż zamieżam w sobote zamienic sprzęt i proca z ECSK7VTA2 i AXP1700+@2100+ (140x12,5) na 8RDAE i Bartona 2500+@3200+ i zastanawiam się czy w moim przypadku sytuacja będzie podobna jak u kolegi kaino..... tyla że ja mam grafe Sapphire Radeon 9500@9500Pro 64MB. A pozatopickiem to jaki pamiątki 512 MB PC3200 polecacie kupić do takiego zestawu TwiMos wystarczą czy lepiej dopłacić do Kingstonów czy Infineonów....a może Elixiry wystarczą????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rogers

 

Jakiego masz tego AXP? Ja bym go na razie zostawił i zobaczył, jak się kręci. Jak dobrze (a teraz ogranicza Cię sporo płyta), to Barton 2500+ mu nie podskoczy w większości zastosowań.

Co do pamięci - temat 100 000 razy wałkowany. Poczytaj forum o pamięciach. AFAIR ten Epox ma DC, więc IMO lepiej kupić 2x256 dobrych, min. PC3200 (zawsze te kilka procent wydajności więcej za friko - ale temat też oklepany na maxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rogers

 

Jakiego masz tego AXP? Ja bym go na razie zostawił i zobaczył, jak się kręci. Jak dobrze (a teraz ogranicza Cię sporo płyta), to Barton 2500+ mu nie podskoczy w większości zastosowań.

Co do pamięci - temat 100 000 razy wałkowany. Poczytaj forum o pamięciach. AFAIR ten Epox ma DC, więc IMO lepiej kupić 2x256 dobrych, min. PC3200 (zawsze te kilka procent wydajności więcej za friko - ale temat też oklepany na maxa).

Mój XP to Palamino AGOIA więc wiele wyżej nie pójdzie??

 

a co masz na myśli przez AFAIR i że epox 8RDAE ma DC i co to IMO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam podobne pytanie.....bo te ż zamieżam w sobote zamienic sprzęt i proca z ECSK7VTA2 i AXP1700+@2100+ (140x12,5) na 8RDAE i Bartona 2500+@3200+ i zastanawiam się czy w moim przypadku sytuacja będzie podobna jak u kolegi kaino..... tyla że ja mam grafe Sapphire Radeon 9500@9500Pro 64MB. A pozatopickiem to jaki pamiątki 512 MB PC3200 polecacie kupić do takiego zestawu TwiMos wystarczą czy lepiej dopłacić do Kingstonów czy Infineonów....a może Elixiry wystarczą????

Cześć

U Ciebie problemu takiego raczej nie będzie, choć bez podkręcania grafy, różnica u mnie wynosi ok. 1200 3D Marków 01 tj. z 9500 na 12 X 133 (XP 2000+) do 10700 na 11 X 200 (ok. XP 3000 - 3200+) (oba warianty z synchronicznie taktowaną pamięcią). Natomiast podkręcenie grafy dało u mnie dodatkowy wzrost do 12500 3D Marków 01. Generalnie jesli chodzi o Radki to nowsze modele tj. 9500, 9600, 9700 i 9800 (niezależnie czy zwykłe, SE, Pro czy XT) będę lepiej i w wiekszym stopniu reagować na zwiekszenie taktowania proca niż modele starsze.

Co do pamięci wiele zależy od płyty, FSB na jkaim chcesz pracować i modelu pamięci jaki chcesz kupić. Spróbuj poszukać topicu o płycie którą chcesz kupić, myslę, że jej użytkownicy mogliby doradzic Ci coś bardziej konkretnego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w overclockingu w nadchodzącym 2004 roku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox 8RDAE leci tylko na Single chanel...... a czytałem już dużo na forum i nadal nie wiem jak to jest z tymi TwinMosami 512MB PC3200..

 

Jak widac koledze kaino na tym mobo na FSB200 nawet Elixiry poszły>..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rogers

 

Jakiego masz tego AXP? Ja bym go na razie zostawił i zobaczył, jak się kręci. Jak dobrze (a teraz ogranicza Cię sporo płyta), to Barton 2500+ mu nie podskoczy w większości zastosowań.

Co do pamięci - temat 100 000 razy wałkowany. Poczytaj forum o pamięciach. AFAIR ten Epox ma DC, więc IMO lepiej kupić 2x256 dobrych, min. PC3200 (zawsze te kilka procent wydajności więcej za friko - ale temat też oklepany na maxa).

Mój XP to Palamino AGOIA więc wiele wyżej nie pójdzie??

 

a co masz na myśli przez AFAIR i że epox 8RDAE ma DC i co to IMO?

IMO = In My Opinion = Moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam i życze wszystkim miłego roku 2004.

 

Odnośnie topicku kupiłem wczoraj Bartona 2500+ jakoś tak wyszło że za tanio kupiłem 280 PLN mobo EPoxa 8KRAI (KT600) i do tego wcisnli mi lekki kit bo jakies pamiątki Lead 512 MB PC3200 ze znaczkiem na kostkach podobnym do Winbonda ale jak w domciu wsadziłem je do kompa to wykrywał tylko 256 MB (Co za lipa) to jakis totalny chłam...

 

Niemniej jak póściłem proca na FSB200 wykrył go spoko jako XP 3200+ ale komp się wieszał więc podnosiłem Vcor aż do 1,775V teraz czasem przechodzi 3dmark3001se a czasem i nie. Nie wiem czy dawać mu więcej Vcore czy to juz max???. Temperature mam kosmiczna bo od 49-57C na Spire Superrock. Pastę użyłem Arctic Cooling silicone...znacie tą pastę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej......póściłem FSB na 133MHz i dalej lipa...wywala z 3dmark'a 2001se po 1 tescie...

zmieniłem pamiątki s tych Lead'ów na stare ELIXIRy 512MB PC2100 i pozostałem przy FSB133 i dalej to samo OUT po 1 tescie w 3Dmarku.(dziwne błędy czasem wywala mnie i ma czarny ekran a a czasem jakieś paski na monitorze)

Wątpie aby to była wina grafy bo mam ją dobrze przetestowaną i nigdy nie robiła mi foch.

 

Oczywiście wszystkie timingi w biosie mam na Normal i załadowane Fail Safe Defaults.

 

Nie wiem co tu robić przeciez powinno być OK. Może przeinstalować system??? zformatować dysk i odnowa wgrać XPka.

 

POMOCY!!!! co za początek nowego roku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem duronka 1400@2100 seriu miga.plyta 8rdae karta hercules 9100 wynik w rdm2001se 7934. czyli lipa a wiedz mysle... 

witam,

wynik podejrzanie niski - ciekawe dlaczego. ja mam a7n8xx (czyli rowniez obciety nforce2), dokladnie ta sama grafe - hercules 9100 i durona 1.4 - w standardowych ustawieniach pod win2k mam 7700 a przy fsb 166 - @1750 jest juz 8700. wyzej nie testowalem. ciekawe skad taka roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogers, tez mam bartona 2500+ i po podniesieniu go do 3200+ vcore wystarczylo podniesc do 1.725 choc wolalem 1.750 i nigdy sie nie wykrzaczal. Co ciekawe niedawno znow go krecilem na 3200+ i juz nawet nie musialem podnosic vcore (na standartowym odpalil windowsa i przeszedl 3dmarka) troche dziwne ale coz:) Temperatura przy 3200+ w stresie to 59C na boxowym coolerze. Niestety nie wiem co moze byc powodem. : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem duronka 1400@2100 seriu miga.plyta 8rdae karta hercules 9100 wynik w rdm2001se 7934. czyli lipa a wiedz mysle... zmienie procka po swietach wpadlo troche kasy wiedz ide kupuje barton 2500+.podlanczam dziala fsb 166*12.5 idzie dziala stabilnie fsb 200 idzie stabilnie mam atlona 3200+ mysle super awiedz 3dm 2001 se mieli i mieli mysle bede mial z 11000 punktów atuuuu nagle weskakuje 8100 co sie stalo pomocy niweiem co robic moze to ze nie przeinstalowalem xp z durona na bartona co moze byc nie .taktuje go fsb 200 defaut to co ati 9100 herculesa to lipa pamieci 3.6 64mega 64 bitowa to chyba cool tak czy nie??

a mnie to wogole nie dziwi jak juz ktos tu wspomnial karta jest tutaj waskim gardlem i tyle ile ty bys chcial na radku 9100 jeszcze 64 bit??? Dla mnie wynik w normie. Potraktuj proca pcmarkiem a wtedy zobaczysz roznice

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie to wogole nie dziwi jak juz ktos tu wspomnial karta jest tutaj waskim gardlem i tyle ile ty bys chcial na radku 9100 jeszcze 64 bit???  

pzdr

o ile wiem w sprzedazy byl/jest tylko jeden model r9100 herculesa - i ma on 128bit szyne pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a mnie to wogole nie dziwi jak juz ktos tu wspomnial karta jest tutaj waskim gardlem i tyle ile ty bys chcial na radku 9100 jeszcze 64 bit???  

pzdr

o ile wiem w sprzedazy byl/jest tylko jeden model r9100 herculesa - i ma on 128bit szyne pamieci.

nie doczytalem slowa hrecules :) sorx moj blad :/ ale nawet jesli on jest 128bit to nie zmienia faktu ze jest waskim gardlem dla proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogers, tez mam bartona 2500+ i po podniesieniu go do 3200+ vcore wystarczylo podniesc do 1.725 choc wolalem 1.750 i nigdy sie nie wykrzaczal. Co ciekawe niedawno znow go krecilem na 3200+ i juz nawet nie musialem podnosic vcore (na standartowym odpalil windowsa i przeszedl 3dmarka) troche dziwne ale coz:) Temperatura przy 3200+ w stresie to 59C na boxowym coolerze. Niestety nie wiem co moze byc powodem. : (

Moj 2500+ jedynie pociagnol FSB 190 bez wiekszych probolemow - po jednym testowaniu 3dmark 12200 pkt. Jak probowalem ustawic FSB na 200 to zostala tylko bateria :) moze poprobuje na wiekszym Vcore ale to najpierw musze zrobic sobie jeszcze radiatorki na grafike zeby lepiej potestowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to wina plyty, badz zasilacza ze nie chca wchodzic na fsb 200mhz. A pozwiekszales timingi ramow? Ja kupilem jakies standartowe kingstony 400 cl3 (3-3-3-8) a ze teraz dzialaja synchronicznie z procem (333) to udalo sie zejsc bez problemu na 2-2-2-6. Jednak takich ustawien nie dalo rady wrzucic przy fsb 200 z tych standartowych zszedlem 2.5-3-3-5. jesli dam mniej to pozostaje zworka (ciagle bipanie spikera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...