Skocz do zawartości
Shamtu

Co myślicie o GeForce FX 5900 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cena 200$ będzie obowiązywać w USA i zachodniej europie.

W polsce będzie o 20% wyższa

Chciałbym abyś miał rację co do ceny w Polsce. Karty te są różnie zwane, FX 5900 SE, LX itd. Jak narazie widziałem recenzje trzech kart o specyfikacji 400/700MHz:

eVGA e-GeForce FX 5900 SE

WinFast A350LX TDH

GeForceFX 5900 Gainward Ultra/1100 TV/DVI

 

Na zachodzie wszystkie karty chodzą za ok 200$ u nas Komputronik zdziera za tą ostatnią 1499 zł.

 

Naprawdę myślałem, że nigdy nie kupię żadnego FX'a, ale gdyby cena tej karty w Polsce faktycznie spadła do ok. 960, to długo się nie będę zastanawiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO i tak się nie opłaca. W nowe gry(Doom3, HL2) sobie nie pogracie w full detalach, bo Pixel Shader 2.0 strasznie ssie w FX.

A z podkręcaniem? Też bym nie był taki pewny. Pamieci są góra 2.8NS. Czyli 750MHz to max na pamiątkach. Pamiętajcie, że FX5950 hula na 900MHz.

Cena? Owszem dobra. Ale czy aż taka super? W polsce będzie kosztowało w granicach Radeon 9800 od Gigacube(około 1300zł), który co prawda też nie osiągnie modelu Pro na pamięciach, ale mimo wszystko rdzeń się nadal dobrze podkręca. Tak więc licząć nawet, że ten FX też się będzie dobrze podkręcał na rdzeniu, lepszym wyborem bedize 9800. Bo to karta wydajniejsza zarówno na default, jak i po pokręceniu. No i ta wydajność Pixel Shadera 2.0. Nie aptrzcie na mnie jak na właściciela Radeona, bo naprawdę długo broniłem NV, ale patrząc na to co teraz wyrabia wolałem Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinFast A350LX TDH

D

Chcialem dodac ze ta karta to nie FX5900XT tylko FX5900 na kosicach 2.8ns.Natomiast jest wersja XT pod nazwa WinFast A350 XT TDH "http://www.leadtek.nl/nts/uk/products/gc/content.php?subject=WinFast A350 XT TDH"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 5900 ale mam wlasnie 5600 XT (128bit) i wydajnosc jest 200 markow wieksza od mojego MX-a :lol: (czyli w sumie deko ponad 7000)

Karta chyba wymiatac nie bedzie :twisted:

Ale poki sie nie sprawdzi to nic pewnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 5900 ale mam wlasnie 5600 XT (128bit) i wydajnosc jest 200 markow wieksza od mojego MX-a  :lol: (czyli w sumie deko ponad 7000)

Karta chyba wymiatac nie bedzie  :twisted: 

Ale poki sie nie sprawdzi to nic pewnego

proponuje jednak przeczytac ten test co zacytowalem, ja nadal wierze ze to bedzie cos,tak samo uwarzalem Ti4200 ze bedzie to karta godna polecenia, wiec ja kupilem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rycek11 napisał:

nie wiem jak 5900 ale mam wlasnie 5600 XT (128bit) i wydajnosc jest 200 markow wieksza od mojego MX-a (czyli w sumie deko ponad 7000)

Karta chyba wymiatac nie bedzie

Ale poki sie nie sprawdzi to nic pewnego

 

 

z tego co wiem XT przy gefach oznacza obcieta szyne pamieci w tym przypadku do 64 bit:> hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem XT przy gefach oznacza obcieta szyne pamieci w tym przypadku do 64 bit:> hehe

Boze czlowieku gdzie ty zyjesz??? Nie wiem wiec co ty wiesz i skad, ale z tego co ja wiem (i chyba kazdy, kto czytal cos o fx5900XT) szyna pamieci tej karty jest 256bitowa!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego, że wszystkie tematy o FX są pozamykane! hehehe  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

:lol:

:twisted: :!:

:P :!: :?: :idea: :arrow: :idea: :!: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jak wejdzjemy do UE to ceny sprzętu komputerowego zpadną.

Tak :twisted: o -10% prawie na calej elktornice, kompach, rtv bez high-endowego sprzetu (podatek od wzbogacenia) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez kazdy wie ze Pixele ma cienkie to po co ta gadka wolał bym 9700 kupic i spoko poleci na 9700pro troszke w kieszeni i wydajnosc wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups i did it again

mała pomyłka ,oczywiście jest 441Mhz

athlon 2500+ 512mb itd,itp zasilacz 300w(to trzeba zmienić(dlatego te "narazie"))

słyszę tylko zasilacz ,wicherka na grafice jakby nie było

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupel mnial 5900... zmienil na 9800 pro...

mowil ze ten fx qpa warty jest  :lol:

to czemu nv ma wieksza sprzedarz od paru juz lat?????

skoro wszyskie jej karty sa kupe warte???

jakbym mial kase to nie pakowalbym sie w radzie, zostalbym przy statym dobrym nv, zobaczymy co pokaze kolejne pokolenie kart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon 2500+ 512mb itd,itp

3dmark2003-5331pkt

to tragicznie malo :( hmm...

(chcialem powiedziec ze na radku 98oo pro bys mnial na twoim kompie 6000, ale nie mowie bo nie chce aby @AJDAHO zaraz wylecial z komentarzem

fx... mają DUUUUUUŻŻŻŻEEEE pudełka i KOOOLOOOROOOWEEEE 

i rozpoczal kolejna wojne ATI vs nVidia :twisted: a my i tak znamy wszyscy (oprucz @AJDAHO zwyciesce) heh, mnialem nie mowic ale juz powiedzialem :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...