Skocz do zawartości
zavader

Najszybsze Athlony -> The Best Of Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No to moje osiągnięcie.

Barton 2,08Ghz @ 2,65Ghz przy 1,95v Mógłbym dać więcej, ale nie chcę przekraczać granicy bezpieczeństwa wyznaczonej przez AMD, czyli 1,95v. Pamiątki śmigają na 4-3-3-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Platfroma : ABit NF7 rev2. Athlon 1800+ XP radiator zalman 7000 alcu

radiatory na mostki pamiec : 512 MB Kingston 333.

 

Udalo mi sie wycisnac z niego 2200 MHz z FSB 400 przy idealnej stabilności. Sprzet pocił sie non stop ponad 3 dni , z wlaczonym dodatkowo seti ...

Nie myslalem ze z tego 1800 XP mozna wysicnac tak duzo ... myzle ze udalo by sie wiecej jednak pamieci mi nie wytrzymuja ......

 

Oto moje wyniki :

 

http://www.grafix.dolsat.pl/my/overclockin.../Xp1800/test02/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja - Athlon XP 2500 + 1826 mhz@Athlon 4100+ 2530 mhz (vcore nie zmieniany>1,65, lepiej niż większość Mobile :D)

 

Jasne 1.65V :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Podaj screena

Proszę bardzo :) :

(Robiony na troszkę niższym taktowaniu, bo nie chciało mi się z powrotem wchodzić do biosu i bawić timingami itd :P)

 

http://bubi-bibu.prv.pl/vcore.jpg

 

Pozdrawiam

Vis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że z mojego proca da się spoko wycisnąć dużo wiecej, niż mam obcnie (2520 Mhz przy 1.76V 1962 obr./min i Papst 8412 2GL - dzisiaj kupiłem i jestem z niego zadowolony :D).. Raz ustawiłem 16*189 Mhz (1.76V) i spoko dało sie siedzieć w Widnowsie. Jednak przy próbie gry po 10 minutach następował restart- ewidentnie proc potrzebuje wyższego napięcia niz 1.76V, ale nie będę sie bawił narazie drut modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer fajnie, tylko że Ty na wersji Bartona XP Mobile podnosisz napięcie, a mi na zwykłej bez podnoszenia 2,5 ghz ciągnie...gdybym tylko miał odblokowany mnożnik.......... :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się O/C mojego Thortona 2000+ (aqzfa) na k7s8x podkręcić do 2.2Ghz bez podnoszenia napięcia ( 12.5 x 176 fsb, 128 ram 333 twinmos). Zasilacz mam nie najlepszy, bo LC-300W. W stresie osiągam według mbm 49C. Wcześniej miałem durnia 1.6 zmodowanego na athlona XP 2.2Ghz, ale wszystko chodziło dobrze, dopóki nie zachciało mi się podciągnąć magistrali "jeszcze o jeden Mhz" :-) i kupka... PAdł, tzn. jeszcze próbował się obudzić dwa razy, ale zawiesił się już na poziomie biosa ( ostatnie drgawki ), odmodowanie nie pomogło... Spróbował bym bardziej, ale z tym zasialczem :-( I tak już paznokciuf ni mam jak widzę jak ten sprzęt jest O/C na tym zasilaczu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Sempron 2500+ normalnie chodzi na 333 fsb i 10.5 mnożnik 1.65 Vcore ma 1750 mhz. Ja go podkeciłem na 2460 a jakim cudem to nie wiem fsb 333 mnożnil 15 i napięcie 1.75. jak mi to się udało to nie mam pojęcie a dlaczego tak dziwnie taktuje nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Sempron 2500+ normalnie chodzi na 333 fsb i 10.5 mnożnik 1.65 Vcore ma 1750 mhz. Ja go podkeciłem na 2460 a jakim cudem to nie wiem fsb 333 mnożnil 15 i napięcie 1.75. jak mi to się udało to nie mam pojęcie a dlaczego tak dziwnie taktuje nie wiem.

Coś mi tu śmierdzi, chyba wszyscy z tego forum -

 

!!!!!!!!!!!! PROSIMY O SCREENY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

P.S. 15*166fsb = 2490 a nie 2460.... hmmmmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja sie pochwale :

 

1700 + JIUHB DLT3C 0323SPMW

Abit NF 7

WC (Frost, PH 802, Lublin)

Codegen 400W .

 

1466@2610 mhz ; 1.5V@1.875V

 

przyrost: 1144 mhz - 78 %.

 

Bylo by duzo lepiej ale z niewyjasnionych przyczyn nie moge dac powyzej 1.875V w biosie na procka...

 

Prime stable dziala 250x10= 2506 mhz/ 1.85V- real 1.7 V .

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się O/C mojego Thortona 2000+ (aqzfa) na k7s8x podkręcić do 2.2Ghz bez podnoszenia napięcia ( 12.5 x 176 fsb, 128 ram 333 twinmos). Zasilacz mam nie najlepszy, bo LC-300W. W stresie osiągam według mbm 49C. Wcześniej miałem durnia 1.6 zmodowanego na athlona XP 2.2Ghz, ale wszystko chodziło dobrze, dopóki nie zachciało mi się podciągnąć magistrali "jeszcze o jeden Mhz" :-) i kupka... PAdł, tzn. jeszcze próbował się obudzić dwa razy, ale zawiesił się już na poziomie biosa ( ostatnie drgawki ), odmodowanie nie pomogło... Spróbował bym bardziej, ale z tym zasialczem :-( I tak już paznokciuf ni mam jak widzę jak ten sprzęt jest O/C na tym zasilaczu....

Mały update : Thorton2000+ @ 2,4Ghz FSB 192x12,5 bez podnoszenia vcore, spróbowałbym więcej ale już teraz robię w gacie z tym zasilaczem

:-( - +12V=+12,83V stress Normalnie mam ustawione

fsb 182x12,5=2.27Ghz, bo boję się o mojego ogóraska a i tak wiem, że jest za dużo...

 

Pozdrowionka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wpisze do tego tematu :)

jak na razie tyle bo pmaieci dalej nie ide ale juz nie dlugo :)

ten procek ma potencjal czuje to w kosciach :evil:

Dołączona grafika

nie obrazicie sie ze taki duzy screen jak cos to powiedzcie to zmienie na linka do screena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie komputerowym w mojej wiosce, sprzedawca powiedzial ze ma maszyne do odblokowiania mnoznika w Bartonie... co o tym sadzicie ? :)

powiedzial ze za 50zl ustawi na stale fsb200mhz i odblokuje mnoznik...

Tyle moge powiedzieć :lol:

 

Niech ci zdradzi szczegóły i pokaże tą maszyne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 2000+ AIUHB(1667 Mhz)

13,5x166 = 2241Mhz - więc 574 Mhz różnicy

Fsb nie moge bo mam słabe pamięci za to mnożnik odblokowany

wiecej mhz też nie moge bo używam coolera co go do durona 1,3 2 lata temu kupiłem (max jego specyfikacja to własnie 2000+) i czujnik z płyty pokazuje w stresie 65-66 stopni więc realnie pewnie z 10 wiecej, a jak jest ciepło to musze obnizać Mhz bo mam odcinke na 70 stopni i mi sie załącza.

Zbieram sie coby WC założyć ale ciężko mi to idzie

mam prawie wszystko (brak chłodnicy bo kupiłem od 125p ale to nie był dobry pomysł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

A może ktoś SEMPRONA 2600+ podkręcał  :?:  

Jeśli tak, to prosiłbym o wyniki, co i jak kręcił (chyba tylko FSB bez modów można...)  

Jak podnosić napięcie w stosunku do FSB  :?:

JA mam aktualnie Semprona 2600+ i chodzi stabilnie tak jak w podpisie.

A tu screen:

Dołączona grafika

 

Tak dla ciekawostki to mój procek jeszcze rusza na 11x248 ale na napieciu 2.25v czy cos takiego(prawie kres mozliwosci plyty) ale idzie tylko ladowanie do systemu i potem stoi.Jakbym mial aparat cyfrowy to bym zrobil zdjecie i zamiscil.To chyba dobry wynik na standartwoym biosie do abita nr.26.Wtedy procek chodzi bagatela 2.7ghz z hakiem czy cos takiego.

 

A jesli chodzi o to podnoszenie napiecia to ja zawsze daje na fsb minimom 1.75v a potem jade wyzej az bedzie stable,mialem juz pare athlonow i prawie wszystkie chodzily mi na takich samych napieciach na takich samych fsb.Podobno 1.95v to graniczna wartosc napiecia dla Amd ale dla przykladu moj kumpel z drzwi na przeciwko leci juz chyba od ponad pół roku na npaieciu 2.2v na Athlonie 2600+(Barton)11.5x230=2645.Prawde mowiac to wali mnie jakie napiecie daje bo nawet jesli by mi sie procek spalil to mi wymienia bez zastanowienia bo ten kumpel precuje w Action w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

dawca nerek....

brak chłodnicy bo kupiłem od 125p ale to nie był dobry pomysł

Ciekawe jaka to chlodnica bo 125P nie ma chlodnicy bo jest chlodzony powietrzem :lol:

 

NO chyba że jest od 125 BIs bo tamte juz mialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]dawca nerek....

brak chłodnicy bo kupiłem od 125p ale to nie był dobry pomysł

Ciekawe jaka to chlodnica bo 125P nie ma chlodnicy bo jest chlodzony powietrzem :lol:

 

NO chyba że jest od 125 BIs bo tamte juz mialy.

Chyba ci sie ze 126p pomyliło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

"]dawca nerek....

brak chłodnicy bo kupiłem od 125p ale to nie był dobry pomysł

Ciekawe jaka to chlodnica bo 125P nie ma chlodnicy bo jest chlodzony powietrzem :lol:

 

NO chyba że jest od 125 BIs bo tamte juz mialy.

Chyba ci sie ze 126p pomyliło ...

NO rzeczywiscie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

A może ktoś SEMPRONA 2600+ podkręcał  :?: 

Jeśli tak, to prosiłbym o wyniki, co i jak kręcił (chyba tylko FSB bez modów można...) 

Jak podnosić napięcie w stosunku do FSB  :?:

JA mam aktualnie Semprona 2600+ i chodzi stabilnie tak jak w podpisie.

A tu screen:

Dołączona grafika

 

Tak dla ciekawostki to mój procek jeszcze rusza na 11x248 ale na napieciu 2.25v czy cos takiego(prawie kres mozliwosci plyty) ale idzie tylko ladowanie do systemu i potem stoi.Jakbym mial aparat cyfrowy to bym zrobil zdjecie i zamiscil.To chyba dobry wynik na standartwoym biosie do abita nr.26.Wtedy procek chodzi bagatela 2.7ghz z hakiem czy cos takiego.

 

A jesli chodzi o to podnoszenie napiecia to ja zawsze daje na fsb minimom 1.75v a potem jade wyzej az bedzie stable,mialem juz pare athlonow i prawie wszystkie chodzily mi na takich samych napieciach na takich samych fsb.Podobno 1.95v to graniczna wartosc napiecia dla Amd ale dla przykladu moj kumpel z drzwi na przeciwko leci juz chyba od ponad pół roku na npaieciu 2.2v na Athlonie 2600+(Barton)11.5x230=2645.Prawde mowiac to wali mnie jakie napiecie daje bo nawet jesli by mi sie procek spalil to mi wymienia bez zastanowienia bo ten kumpel precuje w Action w Wawie.

Dzięki wielkie =H2o=Destroyer

Wreszcie ktoś konkretnie napisał, bo tak to wszyscy zbywają. Ja co prawda nie mam WC tylko Pentagrama 80 Cu ale i tak bardzo dobrze chłodzi. Pociągnę moze deko mniej dla pewności.

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że jest wśród nas gość, który jedzie 3GHz na WC (mobile) i się nie chwali ...

Niejaki colin_hendry

Jego podpis:

Athlon-M 2500+@3GHz | WC Uriel2 | Abit NF7-S (fsb250) | Saphire Radeon 9800PRO@XT WC Abadon | OCZ Platinium 2x512 PC4000 & OCZ DDR Booster | Raptor 74 Gb & WD 200Gb | Teac CD-RW 40x & Asus DVD 16x | Chieftec 420W | Audigy2 ZS & Inspire 7+1 & Zalman ZM-RS6F 5.1| Logitech Ultra Flat-X & MX700 | Eizo 21'

 

Jak dla mnie ściema

250fsb na kościach 2x512 na NF7 ...

Ciekawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że jest wśród nas gość, który jedzie 3GHz na WC (mobile) i się nie chwali ...

Niejaki colin_hendry

Jego podpis:

Athlon-M 2500+@3GHz | WC Uriel2 | Abit NF7-S (fsb250) | Saphire Radeon 9800PRO@XT WC Abadon | OCZ Platinium 2x512 PC4000 & OCZ DDR Booster | Raptor 74 Gb & WD 200Gb | Teac CD-RW 40x & Asus DVD 16x | Chieftec 420W | Audigy2 ZS & Inspire 7+1 & Zalman ZM-RS6F 5.1| Logitech Ultra Flat-X & MX700 | Eizo 21'

 

Jak dla mnie ściema

250fsb na kościach 2x512 na NF7 ...

Ciekawe ...

wogóle ten opis wyglada chyba jak z bajki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...