Skocz do zawartości
voitec

Chłodzenie...... olejem transformatorowym

Rekomendowane odpowiedzi

a <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiesz jaka jest roznica miedzy woda destylowana a z kranu?? to nie gadaj glopot

a wiesz jaka jest różnica w przewodzeniu prądu miedzy wodą z kranu a wodą destylowaną + kurz ?? nie ma żadnej a ja w obudowie zawsze mam troche kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej nie bedzie nawet jesli dodasz do niego kurzu... 

 

Mysleliscie kiedykolwiek o nafcie ? "cienka", kiepsko sie pali bez dobrego wymieszania z powietrzem (wogole sie nie pali)

Ja nie myślałem, bo ... nie przychodziło mi to do głowy...

 

Nafta, ciekła frakcja ropy naftowej wrząca w granicach 150-320°C, mająca gęstość 0,78-0,81g/cm3.

Woda, H2O, tlenek wodoru, bezbarwna ciecz [...], gęstość 1g/cm3,

Ogólnie jeśli chodzi o gęstość to by było interesujące, ciekawe jak z przewodzeniem prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez H2O jest swietnym izolatorem pradu i dobrym przewodnikiem ciepla to po co sie bawic w jakies oleje

izolatorem pradu jest conajwyzej dobrym i jak kazdy izolator jest takze przewodnikiem, kiepskim, ale wystarczajacym :twisted: ... co do wody, to tez raczej marnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro olej transformatorowy będzie wg was zbyt "gęsty" lepki itd. dla pompki 1000l/h to co powiecie na olej kuchenny - olej uniwersalny do smażenia, pieczenia i sałatek (tak jest na nim napisane).

 

Nie przewodzi prądu (czy czysty czy brudny)

Nie jest zbyt gęsty, ani lepki.

 

Piszcie co o tym sądzicie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voitec a miales kiedys doczynienia z olejem transformatorowym??

widocznie nie, bo wiedzialbys, ze jest duuuuzo zodszy od oleju kuchennego, ale tu nie chodzi o gestosc, chcociaz tez, ale tu bardziej chodzi o lepkosc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobistej styczności to nie miałem....

Ale mój tata jest elektronikiem i jego się pytałem i teoretycznie większość co to pisałem, opierało się o to co mówił mi tata+to co mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nafta to weglowodor wiec nie przewodzi pradu

 

Mam do was pytanie takie OT... skoro sie tak boicie o przecieki to czemu nie zrobicie systemu opartego o czesci takie jak stalowe przewody elastyczne z stali nierdzewnej, koncowki kielichowe 45*, spawy brazem / srebrem, chlodniczki to skraplacze, pojemniki na pompki to spawana stal nierdzewna.... Do tego plyn odpowiedni i mysle ze ten uklad nawet dopompowany do 30 bar by swobodnie wytrzymal... mysle ze dobry spawany blok wytrzyma te 100 bar swobodnie, przewody sa do 200 bar takie jak np. ja w fc uzywam, pojemnik gruba stal uzyc... skraplacz do 40 spoko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jak sobie wyobrażacie odbiór ciepła z procka bez radiatora

(przy powierzchni takiej jaka ma jadro przepływ powinien byc conajmniej 1.5 m3/h)

Wiec radiatirek bedzie na bank potrzebny a skoro tak to musi być tez przepływ oleju(o własciwosciach gorszych od wody)

Ciekaw jestem jak to rozwiążesz ?

A tak w szczegółach to podejzewam ze cos pokręciliście

Zalewanie płyt jest tylko wtedy uzasadnione gdy wykorzystujecie zjawisko parowania cieczy (brak pompy naturalny ruch czynnika - bąbelki par) ale i tak radiatorek bedzie obowiazkowy

Jeżeli chcecie go zalewać szukajcie cieczy która paruje ponizej tem np 50 stopni przy normalnym ciśnieniu i tu spotka was ból "KOSMICZNA CENA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...