Skocz do zawartości
SpiderMAN

Moje Planowanie WC second attempt

Rekomendowane odpowiedzi

moja chłodnica wygląda mniej więcej tak:http://img.allegro.pl/photos/400x300/19/1969/196955/19695596

 

a chcialbym zrobic jej takie kroćce:

Dołączona grafika

 

da się? musialbym kupic takie szybko złączki, wwiercic je i pewnie uszczelnic przez lutowanie... tylko co zrobic z dziurami po starych kroćcach.. pytam bo jest to jedyny sposób zebym mogł wlozyc to na spod frontowego panelu mojej obudowy.. szerokosc to ok 20cm, a nie chce robic nowego o szerokosci 25cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa najlepiej zalutwać jakąś blaszką i ewentualnie uszczelnić jeszcze cienką warstwą poxyliny i pomalować dla ładnego wyglądu ,poxylina zakryje lut i uszczelni a jeszcze wszytsko pomalowane będzie wyglądać eleganco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się? musialbym kupic takie szybko złączki, wwiercic je i pewnie uszczelnic przez lutowanie... tylko  co zrobic z dziurami po starych kroćcach.. pytam bo jest to jedyny sposób zebym mogł wlozyc to na spod frontowego panelu mojej obudowy.. szerokosc to ok 20cm, a nie chce robic nowego o szerokosci 25cm

nie wiem czy to najlepszy pomysl, uszczelka moze nie wytrzymac temperatury... duzo lepiej byloby zrobic gwintowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak cienka blache to raczej nie da sie nagwintowac..

 

jesli wlutowywac zlaczki - to najlepiej normalne mosiezne choinki

 

albo przylutowac nakladki z grubej blachy miedzianej/mosieznej, z gwintowanym otworem

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a te pompke ktos juz testowal ? http://www.discus.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1435

 

niezly przeplyw, wysokosc wznoszenia, tylko 20w no i oczywiscie cena

 

znalazlem jeszcze jeden model tej firmy, roznica w cenie 10zl dane

 

-PJP 1500 - Pompa wodna, moc 20W, przepływ maks. 1350L/h, wys. pompowania 2,3m

-PJP 1501 - Pompa wodna, moc 23W, przepływ maks. 1800L/h, wys. pompowania 1,75m

 

jesli juz ktory bylby bardziej odpowiedni?? do wc bardziej liczy sie przeplyw czy wysokosc pompowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak cienka blache to raczej nie da sie nagwintowac..

dokładnie - razem z fachmanem od tego typu roboty sporo kombinowaliśmy co by tu zrobić z moją kadetówką

(ze względu na speficyczny układ musiałem mieć jeden króciec w górę jeden w dół)

 

jesli wlutowywac zlaczki - to najlepiej normalne mosiezne choinki

ew. kolanka miedziane.

Aczkolwiek przerobienie jej na wzór corvety (czyli tak jak chciałby santos) to rzeczywiście wyzwanie - ja dałem spokój, mam wystające kroćce.

 

albo przylutowac nakladki z grubej blachy miedzianej/mosieznej, z gwintowanym otworem

arthx

hmmm.... a jak gruba musiałaby być taka blacha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak cienka blache to raczej nie da sie nagwintowac..

nie no, jasne, najpierw trzebaby:

 

otwory po starych kruccach zalutuj przy pomocy jakiejs blaszki mosieznej/miedzianej i po problemie - wytnij jakies dwa koleczka i juz

stymze moze nie blacha, ale 3-5mm plaskownik miedziany by wystarczyl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (bardzo dla mnie wazne) do kogos kto:

 

a)jest najlepiej cholernie wyczulony na cisze

b)jest posiadaczem hydora seltz l 30

 

Jak glosna jest ta pompa w porownaniu do eheima 1250?

 

szukam jak najcichszej pompy do mojego ukladu, w zasadzie jestem gotowy kupic eheima, ale wolalbym cos tanszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle z cisza to jest srednio , wychodze z pokoju na korytaz (kolo 2m) i nie slyszalem jej podczas beta testow na podlodze ;] W budzie zapewne nie bedzie jej slychac . Na overclockers.com widzialem porownanie do Eheima 600l/h ale co to za porownanie ;/ Ale co tam za pompke prawie 2x tansza od eheima a do tego duzo mniejsza i z szybkozlaczkami 1/2" OD nie jest zle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz tez wybralem chlodniczke. W przyszlym tygodniu zamawiam :D

Nie bede sie bawil w prowizorki :D

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4857...f50524f5f424c41

:D

trochę drogo :cry:

pomyśl czy nie szkoda tyle kasy

może coś tańszego :?:

Niom, ale jak mam to czemu nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN nie lepiej grafe zmienic ?;) tego zalmana z procka bedziesz sprzedawal ? jesli tak za ile, jesli mozna wiedziec :)

Zalmanek juz jest obiecany komus, a grafe mam w d... :D

Nie potrzebuje obecnie nic mocniejszego. Prawie w ogole nie gram. Tylko net i webmasterka, czasmi ciupne w NFS Underground i QIIIA na necie, po co mi lepsza grafa? Ja chce ciszy :D :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...