Skocz do zawartości
TanneR

Nowy zasilacz czy nie ???

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Troche mnie nie było tak że nie wiem czy nie nastąpiły jakieś znaczące zmiany na forum ale chyba nie...

No ale do rzeczy, otóż mam problem z zasilaniem. Posiadam gów.niany zasilacz Codegen 300W i moje napięcia prezentują się następująco :

VCore - 1.58V

+3.3V - 3.54V

+5V - 4.67V do 4.73V (zależy od tego czy dopchne ftyczkę na hama czy nie)

+12V - 11.97V

-12V - -12.06V

-5V - -5.15V

Jest to odczyt z BIOS-u płyty. Dodam że kiedy podkręce sprzęta, ustawie VCore na 1,75V i FSB na 133MHz to napięcie +5V spada do 4.59V około :(

No i teraz moje pytanie myślicie że zmiana zasilacza na Chieftec 420W PFC ATX pomoże (czy na pewno pomoże???) ? TU Macie link do oferty w sklepie gdzie chciałbym go kupić... Z góry dzięki za wszelkie kompetentne odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim configu wystarczy Chieftec 250W ew. 300W, w każdym razie napięcia będą o wiele stabilniejsze. Oczywiście 420W to inwestycja na przyszłość. Choćby do np. Abt NF7-S.

 

Zanim kupiłem Chieftec'a używałem 230W Enlight'a, rock stable :wink: bez względu na obiążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie 5V zmienia się, gdy poruszasz wtyczką (jak piszesz), to może na początek warto oczyścić styki w złączu ATX (na płycie też). Są do tego specjalne spray'e.

No OK a jak takie coś się nazywa ??? I gdzie to można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...