Skocz do zawartości
Sir_Yaro

Jak zrobic autostart programu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobic aby prg uruchamial sie automatycznie po starcie systemu? (Jeszcze przed zalogowaniem)

 

Doszukalem sie ze funkcje autostartu pelni plik rc.local jednak odpalona aplikacja zatrzymywala mi dalsze uruchamianie systemu do momentu zamkniecia prgz. Ja potrzebuje aby prg odpalal sie w tle tak jak inne demony (apache itd itp). Gdzie to nalezy dopisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wine nie ma takich parametrow :D :P

czy istnieje jeszcze jakis tego plik?

albo odpalic to za pomoca jakiegos innego sposobu.

xinet (albo jakos podobnie) jest demonem odpalajacym rozne procesy - moze on by mogl to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa programu, opcje i na samym koncu &. Jesli dasz wczesniej, to shell bedzie traktowal pozostala czesc (np. opcje) jako inny program i sprobuje to uruchomic.

 

Czyli: "program -przelaczniki &" a nie "program & -przelaczniki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncowka rc.local wyglada u mnie tak:

 

Dołączona grafika

 

teraz co prawda wszystko dziala (bo wczesniej sie wychrzanalo). ale proces nie idzie w tlo, tylko zostaje:

 

Dołączona grafika

 

i sobie kursorek miga i wszystko stoi. Moge przerwac proces albo go tak zostawic. Jak zostawie to musze sie przelaczyc na druga konsole i dopiero tam cos robic. Da sie jakos silowo wrzucic go w tlo? Albo przerzucic jego uruchamianie do tty5-6. Jak nie to jakos przezyje ale..... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...