Skocz do zawartości
wheelerfan

POMOCY!!!!!!!! Problem z napędami optycznymi CD-Rom I Combo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z napędami optycznymi. Używam WIn 98 SE i prawdopodobnie w trakcie nieudanej instalacji jednego z programów do kopiowania płyt uszkodziły się drivery do obsługi napędów. Obydwa mają obecnie tendencję do zacinania się (dźwięk) i generowania obrazu z trybie co kilka klatek, generalnie szybciej niż normalnie.

Proszę o pomoc!! Reinstalacja Windowsa nic nie dała, a zaczynanie od formatowania dysku zostawiam jako ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli przez wyrazenie "reinstalacja windows"?? nie nalozyles przypadkiem windowsa??

Obawiam się, że nałożyłem. Ponadto odkryłem, że problem dotyczy wszystkich multimediów, nie tylko napędów optycznych. Tj. odtwarzanie pliku z netu dało taki sam efekt, jakby Wam ktoś odtwarzał muzykę puszczając co 3 sekundę utworu. Rzecz jasna reinstalacja sterów mobo nic nie wniosła. Zdaje się, że formatowanie mnie nie ominie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam reinstall systemu - z tym, ze od zera...

Taka operacja nie koniecznie musi sie wiazac z formatem. Mozna przeciez zostawic wszystkie dane, usunac pod DOSem caly WINDOWS i rozpoczac instalacje na nowo.

Proszę o podpowiedź DOS to dla mnie czarna, no może ciemno szara magia. Chodzi mi o konkretne komendy, bo do DOSu rozumiem, że mam wejść z dyskietki startowej z opcją obsługi CD-rom.

pozdrawiam i z góry dziekuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Jezeli masz system na C:, uruchom komputer z dyskietki startowej Windows (ze sterownikiem CD-ROMu). Mozesz tez wystartowac komputer z plyty, jezeli twoj CD z Windows jest bootowalny.

Po starcie wydajesz polecenia:

smartdrv

deltree c:windows

deltree c:progra~1 (tylde ~ postawisz uzywajac kombinacji Alt+126[Num]

 

Jezeli masz kilka partycji, system na C:, mozesz zgrac potrzebne dane z C: na inny dysk i wykonac format dysku C:

 

Nastepnie rozpoczynasz instalacje systemu - najlepiej z dysku. W tym celu nalezy skopiowac z plyty instalacyjnej Windows katalog WIN98 na dysk i stamtad rozpoczac instalacje. Mozesz to zrobic bedac jeszcze pod Windowsem. Jezeli skopiujesz ten katalog na dysk X:, po usunieciu danych poprzedniego systemu (jak wyzej napisalem) lub formatowaniu, wykonujesz nastepujace polecenia:

x:

cd win98

setup /is

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78

8

w zasadzie 2002JSQ wszystko wyjasnil Ci czarno na bialym. Nakladanie systemu to (sory za wyrazenie) ostatnia glupota praktycznie nigdy nie pomaga ta metoda a wrecz pogarsza i spowalnia system

pzdr

Dziękuję za pomoc, coś czułem, że to nakładanie to błąd, dlatego zwróciłem się o pomoc do osób bardziej doświadczonych. Wkrótce dam Wam znać jak mi poszło.

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...