Skocz do zawartości
case

uwaga na tanie twinmosy :( ddr400

Rekomendowane odpowiedzi

moje twiny na kościach 50D (sory, nie pisze z domu, nie mam dokładnych nr. kości) - wersja do dual'a 2x256 idzie na 2.5v na 2-3-3-11 przy CPU Interface 'enabled', niestety nawet przy 2.8v nie chcą robić stabilnie nawet 202mhz (prime95 pada przy 1. teście),przy cl2.5 na razie testów nie robiłem, będę atakował wyższe fsb jak założe chłodzenie sb / mosfety (2 solteki już mi padły po o/c i trochę stracha mam - w kompusmrodziku już dziwnie na mnie patrzyli przy ostatniej wymianie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bez znaczenia.... na żadnym ustawieniu nie chodzą.

W miare korzystania z kompa z czasem wywala mnie coraz częsciej az do momętu az każdy program zamyka się zaraz po otwarciu lub nie otwiera go w ogóle... wtedy muszę wyłączyć komputer przynajmniej na godzinę ...potem włączam i loteria czy odstartuje czy nie...jak nie to reset.... wtedy najczęście startuje........

.....wczoraj przez cztery godziny miałem kości kumpla....i ani jednej zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asrocka k7s8xe i bartona 2500 pracuje z taka sama czestotliwoscia jak procek 333 Mhz, próbowałem ustawic nie asynchronicznie procek nadal 333 a ram 400 niestety zwis a Pamieci PC3200 na kostkach Mtecha. czy to normalne czy mam kiepski egzepmlarz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam braciaka który ma podobny problem , ma kostkę 512 Mb PC3200 , CL2,5 M-TEC Szkoda że tak późno zopaczyłem post, to bym doradził mu kupno kości innych producentów a tak poszło o cenę .Niestety problem jest i to wielki .Ma płytę ABITA KV7 na KT600 , która już z załozenia ma standartowe FSB zawyżone o 3 MHZ tzn [ 136/169/2003 Mhz] i na tych ustawieniach THORTON XP2000 [ idzie na wszystkich szynach ] ale pamięć nie pozwala na stabilną pracę [ nawet ustawienie idealnie na 133/166/200]. Dwa dni walki ,a efekt mizerny bo nie udało się uzyskać 100% stabilności.

:?: Co ciekawe zwiększając napięcie od 2,50V w górę do 2,80V[ pamięć ma w specyfikacji 2,6V] pamięć sypie się .Czym większe napięcie tym szybciej wysypuje , ale przy FSB 133 i przy 2,50V na kości mniej już nie można , a timingi cały czas DEFAULT, zaczyna pracować poprawnie - tyle tylko że procek idzie na 200x12,5 , a pamięć nie pozwala .Na szynie 166 objaw taki sam co na 200 -poprostu nie chce pracować a wszelkie ustawienia i kombinacje nic nie dają. Więc grzech mieć w tym zestawie ścierwowatego TwinMOSA .Zaznaczam na mojej kostce HYPERRx działa bez uwag. :!:

Więc przyczyną owych problemów jest napewno pamięć TWINMOSS.Jak można produkować coś co nie działa na ustawieniach zalecanych przez producenta tego podzespołu - ŻAŁOSNE :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktos kupil dobre Twonmosy i jest z mich zadowolony :?:

czy robia teraz tylko takie badzierwie czy to sa podrobki czy moze to jakas slaba partia :?:

czy zdazaja sie dobre twinmosy :?:

Qpiłem 2 dni temu Twinmosy na kościach T'tecka

z datą 0426D 2x256 / Cl 2,5.

Poszły w dualu na 235Mhz 7-3-3-2,5 przy Vdim 2,77V.

Nie byłem z nich zadowolony i zwóciłem do sklepu.

Nabyłem wzamian słynne Hynixy D43 i tu....kalapa 100%.

one są na Cl3 i max jaki mam to 215Mhz na Cl2,5.

Dam sonie spokój z pamięciami i zostane przy Seitecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktos kupil dobre Twonmosy i jest z mich zadowolony :?:

czy robia teraz tylko takie badzierwie czy to sa podrobki czy moze to jakas slaba partia :?:

czy zdazaja sie dobre twinmosy :?:

Qpiłem 2 dni temu Twinmosy na kościach T'tecka

z datą 0426D 2x256 / Cl 2,5.

Poszły w dualu na 235Mhz 7-3-3-2,5 przy Vdim 2,77V.

Nie byłem z nich zadowolony i zwóciłem do sklepu.

Nabyłem wzamian słynne Hynixy D43 i tu....kalapa 100%.

one są na Cl3 i max jaki mam to 215Mhz na Cl2,5.

Dam sonie spokój z pamięciami i zostane przy Seitecu.

wiemm, ze sa na CL3, ale podobno 3/4 ludzi puszcza je na 2 / 2.5...

jak widac zalezy od kostki :)

 

mozesz podac dokladne oznaczenia tych Hynixow i gdzie je kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktos kupil dobre Twonmosy i jest z mich zadowolony :?:

czy robia teraz tylko takie badzierwie czy to sa podrobki czy moze to jakas slaba partia :?:

czy zdazaja sie dobre twinmosy :?:

Qpiłem 2 dni temu Twinmosy na kościach T'tecka

z datą 0426D 2x256 / Cl 2,5.

Poszły w dualu na 235Mhz 7-3-3-2,5 przy Vdim 2,77V.

Nie byłem z nich zadowolony i zwóciłem do sklepu.

Nabyłem wzamian słynne Hynixy D43 i tu....kalapa 100%.

one są na Cl3 i max jaki mam to 215Mhz na Cl2,5.

Dam sonie spokój z pamięciami i zostane przy Seitecu.

wiemm, ze sa na CL3, ale podobno 3/4 ludzi puszcza je na 2 / 2.5...

jak widac zalezy od kostki :)

 

mozesz podac dokladne oznaczenia tych Hynixow i gdzie je kupiles?

Qpiłem we Wrocławiu w "AREST ul. Biskupia 2" (tel. 071/79-59168)

www.arest.pl

Niestety - oznaczeń nie pamietam a pamiatki też oddałem.

Był jakiś pomarańczowy sticker z napisem "CHINA" .

Były dużo gorsze od Twinmosa na M"tecach, komp nawet nie wstał na 200Mhz @ Cl2. Na CL3 komp poszedł na 225Mhz.

Przeżyłem pełne roczrowanie i po kiepskich wynikach jednej z kości nawet nie odpaliłem trybu DUAL.

NIE POLECAM tych mitycznie dobrych Hynixów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupiles w tym sklepie co ja chcialem...

teraz mam watpliwosci :(

a dawno to bylo :?:

W ubiegłą sobotę qpiłem ( 03.07.2004) a dzisiaj oddałem.

Piszesz z Gdańska a jak qpiłem we Wrocławiu...... :?: :?: :?:

Mam 8RDA3i Twinmosy z M"teskami na tej mobo chodziły znacznie lepiej, nawet żałuję, że je oddałem.

Zadzwoniłem do domu i pamięci nie są jeszcze oddane.

maja takie oznaczenia:

Hynix 422A

HY5DU56822BT - D43 czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powital.

:cry: Ale mnie zdolowaliscie z tymi twinami :cry:

I w dodatku tesh w areszcie chcialem kupic.

Ja jednak nie chce krecic > fsb200, wiec moze kostki beda wyrabialy :?:

Jade tera na elixirach (elishity), które sypia bledami na goldmem najpozniej po 2 minutach juz przy fsb190. tylko u mnie slaba zasilka, a z bolem doszedlem wkoncu do fsb200 synchro przy timach optimal (winshit sie szybko wywalil)

tak czy inaczej moze nie zmieniac narazie poki ta seria twinow taka (miejmy nadzieje ze to tylko seria), albo sklep takie zamawia-na kg :?

 

Co polecacie z tego zestawu:

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=3

Twiny, Hyny, czy Kingston (interesuje mnie 256/400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911 - ale on mowil o HYNIXACH :!: :)

a twinmos to swoja droga sie sypie :)

 

tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=927271 jest gostek co kupil Hynixy jakos 2 dni temu i jest extra zachwycony :)

A bo ja wiem, czy jestem zachwycony? :roll:

Zachwycony nie, ale zadowolony tak. Mam 3 kości Hynixa - dwie 256MB z 14 tygodnia 2004 (mam je od jakiegoś miesiąca) i faktycznie wczoraj dostarczoną 512MB z 24 tygodnia (z literką R przed -D43, czyli teoretycznie low cost). Zarówno wczoraj dostarczona kostka, jak i dwie starsze z powodzeniem przeszły memtesta na 230MHz. W dualu idą napewno na 210 przy timingach 2-3-3-8. Czy to dobrze czy nie nie wiem, mi wystarczy - dziś zamówiłem drugą 512tkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tera to jest podobno najgorszy okres do kupowania pamięci gdzieś w jakiejś gazecie wyczytałem że jest to okres wyprzedaży zapasów magazynowych i pewnie bubi podobno fabryki w okresie letnim zwiększają produkcję pamięci do aparatów itp. na rzecz komputerowych a poza tym zaczynają przechodzić na mniejszy wymiar technologiczny i po wakacjach pewnie będzie wysyp pamiątek 500 i 550 na rynku więc jest to najgorsza pora na zakup pamięci, jedynym pewnym zakupem mogą być pamiątki 433 i 466 które gwarantują ta częstotliwość, np. moje nowsze KINGMAXY 433 chodzą na 2.8V- 466 (7,3,3,2.5) a 210 na (7,3,3,2) przy ich niskiej cenie porównywalnej z Twinmosami to chyba je teraz bezpieczniej kupić po założeniu na nie radiatorów można osiągnąć 470 MHz, a podobno te wersie 466 extrime czy jakoś tam są na tych najlepszych kościach Hynixa ale one chyba są drogie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee no wiesz jak czlowieka podniesc na duchu :)

ja wlasnie msuze kupic teraz pamiec i tyle :(

pewnie bede sovie w brode plul ale musze ://

Spróbuj w www.esc.pl może sięjakoś dogadasz masz blisko !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee no wiesz jak czlowieka podniesc na duchu :)

ja wlasnie msuze kupic teraz pamiec i tyle :(

pewnie bede sovie w brode plul ale musze ://

Spróbuj w www.esc.pl może sięjakoś dogadasz masz blisko !!!!!

i tak i nie :)

z mety mi powiedzieli, ze o oddawaniu nie ma mowy :/

ew wymiana a znowu w sklepie mielli tylko pare szt :/

 

zamowie te slawne hynixy przez inet w arest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko i tak nie rozwiazalo problemu ktore pamiatki najlepsze (twiny,hyny,kingi) i na jakich kosciach (m-tec,...)

 

Piotr_the to co proponujesz, bo pisales pare miechow temu ze soltek z twinmosami dobrze smiga. To kupic tera, czy poczekac do wrzesnia ??? Ja napalony jestem na twinmosy 256/400 bo jak zwykle chodzi o kase (kosztuja <200 zl), a te slawne hynixy o 10 zl wiecej tyle to moge dolozyc ale czy beda dobre na soltku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko i tak nie rozwiazalo problemu ktore pamiatki najlepsze (twiny,hyny,kingi) i na jakich kosciach (m-tec,...)

 

Piotr_the to co proponujesz, bo pisales pare miechow temu ze soltek z twinmosami dobrze smiga. To kupic tera, czy poczekac do wrzesnia ??? Ja napalony jestem na twinmosy 256/400 bo jak zwykle chodzi o kase (kosztuja <200 zl), a te slawne hynixy o 10 zl wiecej tyle to moge dolozyc ale czy beda dobre na soltku ?

Na Solteku Hynixy bez problemu smigaja na 250FSB oczywiscie jak na dobre trafisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nacialem na te mityczne Hynixy D43 :P

Jak moj stary dobry TWINMOSik 256 DDR 333 chodzil na ustawieniach Aggresive tak Hynix ani rusz - jedynie na Optimal (EPOX 8RDA+). I na dodatek wywalil mi Memtest 3.0 228 bledow powyzej 511 MB takze oddalem je i mam odebrac TWINMOS 512 MB DDR 400. Dziwne to, niby kosci teoretycznie szybsze od DDR 333 to powinny wytrzymywac timingi a tu kapa.

Takze moze i te kosci wyciagaja powyzej 200 MHz ale co mi z tego jak wymiekaja przy agresywnych timingach , a te wazniejsze sa od MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...