Skocz do zawartości
lklukas

IBM Deskstar 41.1 GB Padnięty czy nie????

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk taki jak w temacie ale nie jestem pewien czy coś można jeszcze z nim zrobić.

Coś zaczęło się z nim dziać niedobrego.

Pierwsze wysypały mi się partycje, po włączeniu kompa chodził tylko dysk C: winda się włączyła bez problemów, a pozostałe pratycje nie diałały(winda wyświetlała tekst że "dysk D: jest niesformatowany")

Gdy wiąłem się za fdisk'a to wywaliłem partycje i zrobiłem nowe.

Po restarcie dysk był nie podzielony, po kilku próbach fdiskowania prodgram mi napisał że Brak dysku stałego(czy coś w tym stylu)

PLZ help

 

Bios dysk wykrywa. Jak wiecie co to może być to powiedzcie.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem z Quantumem. Sytuacja byla taka, ze dysk zaczal sie sypac. Usunalem partycje, lecz nie moglem zalozyc ich na nowo. Za kazdym razem zakladalem fdiskiem i po ponownym uruchomieniu komputera ich nie bylo.

 

Dysk polezal sobie troche nieuzywany... i ktoregos dnia normalnie je zalozylem, z tym ze PQMagic'em... z tym ze od tego momentu pojawily sie na nim bady...

 

Na twoim miejscu przygotowywalbym sie na zakup nowego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem bardzo podobny wypadek z takim samym dyskiem, tyle że u mnie dało się założyć partycje, gorsza sprawa była z ich formatowaniem. Po prostu w pewnym momencie zacinało się i za cholere nie chciało iść dalej (oczywiście szybkie formatowanie przechodził bez problemu). Ostatecznie problem rozwiązało formatowanie niskopoziomowe, jak na razie od tamtego czasu nie ma problemów z dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, aż tak nie wgłębiałem sie w tematykę a ponieważ u mnie to zadziałało więc nie szukałem innego rozwiązania. Jeśli nie zadziała to raczej dysk będzie się nadawał jedynie jako przycisk do papieru :wink: chyba że znasz inne zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...