Skocz do zawartości
Memphis

Taktowanie PCI a żywotność dysku twardego

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

Może popadam już w paranoję, albo manię jakąś na punkcie mojego dysku twardego (WDC 400JB) :) ale muszę wiedzieć. Słyszałem, że te dyski są bardzo wrażliwe na zawyżone PCI. To kto to mówił nie jest zbyt pewnym źródłem więc pytam Was, czy to prawda ? Jak sądzicie, czy mój dysk wytrzyma 37 MHZ na PCI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swinie lataja..  lol tyle to niekóte kT 400 nie wytrzymója a ty mówisz o Kt266a?? loool trzeba to włozyc miedzy bajki obok kreconego durona na 2,8ghz prrzy napieciu 1,75V

Na tej płycie z vmodami Berkut wyciągał 225 i chyba nie powiesz iż sobie zmyślał :D

 

Mój seagate cały czas pracował przy pci=40. Jak poprawiłem chłodzenie płyty miałem stabilne 206 mhz lecz po jakimś czasie badami sypnął. Jednak krótka zabawa z hdd regenerator i juz po badach. Dysk znowu działa jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swinie lataja..  lol tyle to niekóte kT 400 nie wytrzymója a ty mówisz o Kt266a?? loool trzeba to włozyc miedzy bajki obok kreconego durona na 2,8ghz prrzy napieciu 1,75V

Na tej płycie z vmodami Berkut wyciągał 225 i chyba nie powiesz iż sobie zmyślał :D

 

Mój seagate cały czas pracował przy pci=40. Jak poprawiłem chłodzenie płyty miałem stabilne 206 mhz lecz po jakimś czasie badami sypnął. Jednak krótka zabawa z hdd regenerator i juz po badach. Dysk znowu działa jak nowy.

No wlasnie rozmawialem z Berkutem w tym topicu o KR7a tak wiec prosze bez LOL'i :( oki, bo jak muwie ze tak bylo to tak bylo.Wtedy mialem wlasnie durona tylko ze odblokowalem mu mnoznik nastawilem na najmniejszy i jazda w gore :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie oczekuj odemnie ze uwieze w takie cos ze cos na pci 56mhz wogole wstanie... chyba ze te v-mody na mnoznik tez robił :lol: tak czy siak nie zmieniam zdania chociaz bardzo szanuje osiagniecia berkuta ale narazie to mi sie w głowce nie miesci jakos nawet na kt400 miec takie fsb a my tu mówimy o kt 266a.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie oczekuj odemnie ze uwieze w takie cos ze cos na pci 56mhz wogole wstanie... chyba ze te v-mody na mnoznik tez robił :lol:  tak czy siak nie zmieniam zdania chociaz bardzo szanuje osiagniecia berkuta ale narazie to mi sie w głowce nie miesci jakos nawet na kt400 miec takie fsb a my tu mówimy o kt 266a.....

Mialem gdzies linki do innych wyczynow na tej plycie ale instalowalem winde i zapomnialem sobie zapisac (gosciu mial 214MHz na tej plycie i sam sie dziwil ze mu tyle poszla :) ).Tak wiec musisz sprobowac uwierzyc ze tak jest i jest to PRAWDA.Nikt cie tu nie bajeruje.Ja sam jeszcze nie znam potencjalu jaka ta plyta ma, a mam ja juz od 2-ch lat i dalej mnie zadziwia pod wzgledem jakosci i stabilnosci.

Co to PCI to istnieja nieoficjale wiadomosci ze jednak posiada dzielniki 1/5,1/6 a nawet 1/7 8O tylko ni eudostepnione przez czipset plyty.

To tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...