Skocz do zawartości
mafia35

10800 pkt w 3DMarku 2001... Nie za malo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nastepujacy problem. Na ponizszym konfigu moj GF 4 Ti 4200 wyciaga "jedynie" 10800 pkt. Sadze ze jest to troche za malo jak na taki sprzet. Moi qmple spokojnie przekraczaja granice 11 tys, a niektorzy nawet maja 12tys.

Co jest wiec nie tak? W sterach (53.03) wszystko jest ustawione na najgorsza jakosc, sama karta chodzi na 280/620Mhz... Proc tez podkrecony... Pamiec dziala synchronicznie. Moze jakies ustawienia bios'u (ver. biosu najnowsza 1.8T).

Co jest tu waskim gardlem.

 

HELP ME PLEASE!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz jest HardCore!!! 3 czy 4 topicki czy jest dobrze w 3dmarkach.. Grrr. No ludzie.. Nie wiem moze zapodajcie jeden topic i sie pytac bedziecie po kolei? No a co z tego ze mają 1000 pkt wiecej w 3D marku? I juz tragedia.. 3dmarki wcale nie są jakies dokladne pozatym nie wiadomo kto komu dal w lape.. Pf.f..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw jakosc

 

:lol: no skoczy.... szkoda ze na dol...

 

moja sugestia : jesli pamieci ci wytrzymaja to daj jak najwyzej FSB (200 lub wiecej) i oczywiscie mnoznik na dol - pamieci synchro z prockiem

na tej grafice mozna wydusic pod 15000 - mialem taki sprzet poprzednio :

- XP2400+ @ 2,4GHz

- Epox 8RDA+

- 2x256 DDR400

- Gainward Ti4200 GS

 

wyniczek oscylowal wlasnie w tych okolicach.... karta max @ 340/680 ale byla goraca...

 

jesli twoje wszelakie zabiegi spelzna na niczym , a masz "stary" system , to nowa instalka i tak jak koledzy wczesniej podpowiadali - detki z serii 41.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak: FSB 150Mhz, pamiec 166Mhz, DRAM CAS Latency - 2,5 (jak ustawie na 2 system dziala niestabilnie), AGP Aperture Size 256MB, FastWrite i SideBand na enable...

Nie wiem na serio co moze dawac taki niski wynik.... :/

 

Wirusa nie mam, bo system jest swiezy - niedawno byl format...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janiewiem zawsze mam ustawione na wysoką jakość co to za przyjemnoscgrać na nieskiej jakości i na nieskiej testować bezsensu -BEZ SEN SU :!:

 

Jak chcesz miec wiecej punktów to wgraj sobie stery 40.72 or 44.13 jakoś takie ale po co ci to ??? A na XPEKU mozesz mieć okolo 300pkt mniej niż na 98SE czy ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak: FSB 150Mhz, pamiec 166Mhz, DRAM CAS Latency - 2,5 (jak ustawie na 2 system dziala niestabilnie), AGP Aperture Size 256MB, FastWrite i SideBand na enable...

Nie wiem na serio co moze dawac taki niski wynik.... :/

 

Wirusa nie mam, bo system jest swiezy - niedawno byl format...

* Czemu nie ustawisz FSB synchronicznie z RAMem??? Daj 166 i pamięci i magistrali! /tu mogą już być straty/

* Aperature size daj na 64MB. Starczy aż nadto!

* Przed testem zmniejsz rodziałkę do 800x600 i daj 16 bit (to odciąży ram karty i da również lepszy wynik/

* Wywal WSZYSTKIE śmieci z tray'a!

* Odpal 3DMarka OD RAZU po załadowaniu Windy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki... Wszystko mam ustawione tak jak ponizej. BIOS tez optymalnie.... I nic! Ciagle to samo. Moze jakis VIA PACK?? Ktora wersje polecacie?

Ja na pierwszy rzut to bym sie przesiadl na win2000, detonatory : 41.09, lub 43.45 :D , a juz na pewno usun te 53.xx - one sa optymalizowane pod karty "wyzszej" generacji. Via Pack, nie mialem jush dawno via, ale nie instaluj Hyperionow. Zacznij dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki... Wszystko mam ustawione tak jak ponizej. BIOS tez optymalnie.... I nic! Ciagle to samo. Moze jakis VIA PACK?? Ktora wersje polecacie?

Zapewne posiadasz system z serii NT czyli jakis 2000 ew XP te systemy zaniżaja osiaagi w 3DMARKACH jak mozesz instalnij win98se a stery do grafy to 40.72 czy 44.13 zreszta pisałem jzu o tym wyzej :!: :!: :!: :!: :!: te stery sa specoialnei pod 3dmarka robione i daja okolo 500pkt wiecej :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki... Wszystko mam ustawione tak jak ponizej. BIOS tez optymalnie.... I nic! Ciagle to samo. Moze jakis VIA PACK?? Ktora wersje polecacie?

Zapewne posiadasz system z serii NT czyli jakis 2000 ew XP te systemy zaniżaja osiaagi w 3DMARKACH jak mozesz instalnij win98se a stery do grafy to 40.72 czy 44.13 zreszta pisałem jzu o tym wyzej :!: :!: :!: :!: :!: te stery sa specoialnei pod 3dmarka robione i daja okolo 500pkt wiecej :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Raz piszesz, ze preferujesz wysoka jakosc i ustawianie niskiej jest "BEZ SEN SU" a teraz z kolei polecasz detonatory optymalizowane pod 3dmarka, ktore jak powszechnie wiadomo obnizaja jakosc.

Tak na marginesie to 43.45 zawieraja "optymalizacje" :D pod 3dmarka.

 

Winse, mnie lepiej wypada 3dmark pod 2000, poza tym winse i 512 ramu kloci sie ze zdrowym rozsadkiem, ale co kto woli, kazdy ma swoje "teorie"

 

:D

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz, ze preferujesz wysoka jakosc i ustawianie niskiej jest "BEZ SEN SU"  a teraz z kolei polecasz detonatory optymalizowane pod 3dmarka, ktore jak powszechnie wiadomo obnizaja jakosc. 

Tak na marginesie to 43.45 zawieraja "optymalizacje" :D  pod 3dmarka.

Ja nienapisałem że ma grać w gry na tych sterach chciał mieć wiecej pkt w marku to mu polecam tamte ale niekoniecznie musi na tamtych grać, duuzo lepsze, stabilniejsze i oferujace lepsza jakosc i równie wysoką wydajność są stery omegi 45.23 - napradwde super i te polecam do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nastepujacy problem. Na ponizszym konfigu moj GF 4 Ti 4200 wyciaga "jedynie" 10800 pkt. Sadze ze jest to troche za malo jak na taki sprzet. Moi qmple spokojnie przekraczaja granice 11 tys, a niektorzy nawet maja 12tys.

Co jest wiec nie tak? W sterach (53.03) wszystko jest ustawione na najgorsza jakosc, sama karta chodzi na 280/620Mhz... Proc tez podkrecony... Pamiec dziala synchronicznie. Moze jakies ustawienia bios'u (ver. biosu najnowsza 1.8T).

Co jest tu waskim gardlem.

 

HELP ME PLEASE!!! :cry:

Hehe, a ja dzisiaj miałem coś ~ 8800 na tym co w podpisie - a tydzień wcześniej miałem coś ~ 12000 - wszystko po instalce dx 9.0b :P. Uważam, że 3dmark sux - lepszym testerem jest NFS:U :P lub inne gry - działają płynnie ? To zanczy, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...