Skocz do zawartości
ali3n

P4 2.4 czy Athlon 2600XP+ ???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hajs i chce kupic dobry sprzecik i nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> P4 2.4 GHz na plycie ABIT`a IC7 (bez G) czy Athlona 2600XP= na plycie Abit nf7 Doradzcie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowałem na AMD 2500mhz i na Intelu 3Ghz P4 bez HT oba na szynie 1666mhz tzn athlon 15x166mhz a P4 18x166mhz AMD na płycie Epox 8K3A pamieci w Single DDR a P4 na Abit IS7 równiez memory w single DDR. I wrazenia ogólne jeżeli chodzi o prace z kompem na codzien programy,filmy, gry itp... musze przyznać ze P4 było szybsze. Oczywiście ze wydajnośc w grach równa (w 3dmarku troche P4 szybsze) ale ogólnie P4 nie zamulał tak jak Athlon (może to ze względu na większy cashe i czestoltiość). U ciebie P4 2.4GHZ HT 800mhz pewno tak więc jeszcze szybciej bedziesz miał bo drugi procesor logiczny i wyzsze FSB ,+ jeszcze podkręcony bedzie szybszy niz AMD. Tak więc z mojej strony polecam Intela jak za te pieniądze ,AMD jest równie dobry ale jak cie stać na intela to go kup a nie pożałujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hajs i chce kupic dobry sprzecik i nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> P4 2.4 GHz na plycie ABIT`a IC7 (bez G) czy Athlona 2600XP= na plycie Abit nf7 Doradzcie cos.

Jezeli P4 z HT to na pewno wybierz Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz $ to imo tylko intel. masz praktycznie gwarancje ze przekrecisz kazdy egzemplarz p4C [2.4ghz zalozmy] przynajmniej do tego 3ghz-3.2ghz. z amd juz nie jest tak rozowo. poza tym jesli chcesz miec tego proca na dluzej to bierz intela. imo wlasnie glownie dlatego warto brac p4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz duzo hajsu - intel

masz mniej hajsu - amd 

 

wiem wiem pewnie mnie ktorys zbluzga...

amd nigdy wg mnie nie dorowna intelowi, chociaz wiem ze AMD jest bardzo solidna firma itd.

:arrow: czemu? jest OK. mozna byloby napisac:

masz wiecej kasy - Intel

masz mniej kasy - AMD

masz wiecej kasy i chcialbys cos przyoszczedzic - AMD

 

ja zdecydowanie polecam Intel'a. posiadam P4 i jestem zadowolony. duze mozliwosci oc oraz spora wydajnosc. mialem kiedys AMD (Athlon 1800+), ale przyszly ciezkie czasy i wymienilem na P4 2.0A ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie to gry, ale takze robie swoje filmiki oraz troche sie bawie muzyka. Obrabka, jakies aranzacje gotowych sampli. Powiedzmy ze wersje z amd bede mial za 800 PLN a p4 za 1000 PLN

heh... od razu tak trzeba bylo za taka kase to nawet bym sie nie zastanawial tylko bral P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regularnie mnie napada na zmiany - kilka razy juz byly przesiadki AMD -> Intel Intel -> AMD

i byly to raczej mocne sprzety... ostatnio przesiadka poszla z XP2400+ na P4 2,4/800 HT

bez wahania bralbym P4 z HT jesli kasy starcza - chociazby ze wzgledu na zajefajna przepustowosc pamieci

wahal bym sie tylko w 1 wypadku : roznice cenowe... jesli brakowalo by mi na tyle zebym nie uzbieral na intele , to bralbym AMD

 

ktos tam na pisal , ze AMD mozna podkrecic - a co , intel w kreceniu gorszy ? jakos nie zauwazylem zeby odstawal w kwestii o/c

 

generalnie koncowa sentencja : bierz P4 jesli wystarcza ci kasy - nie bedziesz zalowal , bo HT to bardzo przydatna technologia - nie przymula kompa tak jak w przypadku AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...