Skocz do zawartości
gawadam

Zalman 7000Cu czy Gigabyte 3D Cooler PRO???

Rekomendowane odpowiedzi

a ja widziałem test gdzie radeon 9200 przegonił radka 9600 :lol:

pewnie że zalman lepszy, gigabyte to tylko dobre płyty pod intela klepie. nie da się całej wieloletniej wiedzy zalmana łyknąć w tydzień, gigabyte na pewno odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie zalmana wiatrak w tym 7000A jest "nie za wysokiej jakosci_" gdyby w tne radiator okragly wrzucic wentyl papsta to mamy cisze i wydajnosc.... na normal mode ten zalman to juz niezla wichure robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w ogóle jakieś wydajniejsze i cichsze wentylatory dla socketu 478 oprócz Zalmana CNPS 7000A-Cu ?

Wydajniejsze bez watpienia sa. O cichsze raczej ciezko. Jesli chodzi o wspolczynnik wydajnoschalas to Zalman 7000A Cu nie ma sobie rownych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsze bez watpienia sa

 

Jakie to są te wydajniejsze???

Na ciszy mi specjalnie nie zależy bo u mnie w domu zawsze hałas :D

Chodzi mi głównie o wysoką wydajność przy chłodzenie mocno podkręconego procka (jak dla mnie mocno to 2Ghz @ 3,3-3,4Ghz)

i czy jesteście pewni że zalman będzie lepszy pod względem wydajności, przecież ten pro 3d czy jak mu tam ma wbudownego peltiera czy coś w tym stylu

 

O chłodzeniu wodnym na razie nie ma mowy bo na grafe nową zbieram i muszę się ograniczać kosztami :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sięniedawno artykół o Gigabyte 3D Cooler Pro :P

I jestem mile zaskoczony wynikami tam zamieszczonymi :twisted:

 

Szczerze mówiąc jeszcze nie dawno byłem przekonany do Zalmana ale teraz to jestem raczej za Gigabytem-tylko szkoda że narazie w Polsce nie można go nigdzie kupić (w Polsce) :cry:

 

Czy wiecie może jak grzeje się proc na zalmanie przy podobnych taktowaniach??? (2.8, 3.2, 3.4 Ghz)

 

UPADE: Ten test jest na www.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsze od zalmana to beda thermalrighty z serii slk900, slk947U, sp 97, tyle ze z wiatrakami typu delta albo vantec tornado (cos ponad 5000 obrotow - takie sobie odrzutowce z odrzutowym cfm :lol: ) Z cichymi wiatrakami sa mniej wiecej na poziomie zalmana - w roznych testach roznie wypadalo. Ja wybralem zalmana, w proline zaplacilem 189 zl i jestem w sumie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że z tych 3 tylko Thermalright SLK-947-U jest dla p4 :-) a pozatym to te wentylatorki trzeba sobie samemu dokupić bo w zestawie jest tylko taki duuużżży radiator :-D

 

PS: Masz jakiegoślinka do testów tego thermalrighta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy jakby ten Zalmam miał inaczej umieczczony wentyl ... tzn. do góry nogami ... tak jak kiedyś w tej nakładce na ORBy czy nie byłby wydajniejszy bo w końcu częsć powierzchni z której uchodzi ciepło zasłania wentylek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. SLK 947U jest dla P4 i dla socket A, w razie watpliwosci www.thermalright.com (dodatkowo pojawil sie slk 948 U)

 

2. A czy ja pisalem cos o wiatrakach w zestawie??? 8O jasne ze trzeba dokupic a wtedy to juz grooba kasa jezeli wentyl ma byc klasy radiatora.

 

3. test slk 900

test kilku bydlakow P4 i socket A

porownanie 947u i zalmana 7000 na sock. A

wiecej testow mi sie nie chcialo szukac => google.pl nie boli :D

 

@kretyn - nie badz madrzejszy od panow inzynierow z zalmana :) ale jak chcesz to sprobuj i zapodaj wyniki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d_3vil ... mnie chyba nie zrozumiałeś ... nie da siedomowym sposobem zmienić przyczepu wentylka ... trzebaby było go odwrócic do góry nogami a potem "odgiać łopatki" tak zeby śmifało na radiatorek a nie w druga stronę ... teraz mocowanie jest od dołu i wieje w dół i na boki ... ja myslałem o mocowaniu u góry tak żeby wiało w dół i na boki ... w domu nie da sietego zrobić w zaden sposób ...

 

praedłużyc troszkę kilka z ramion radiatora (min. 3) i połączyc je u góry nad wentylem i umocować go tak zeby wiał w dół ku radiatorowi nie dotykając go wcale .... sam mam Orba na Slot A i takie umieszczenie wentylka po odkreceniu go od radiatora spowodowało spadek temperatury o ok. 2* C - tyle, ze w żaden sposób ni mogłem przymocować tego wentylka stabilnie domowymi sposobami, po jakimś czasie siealbo przesówałalbo urywał ... mysłę, że fabrycznie możnaby było to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niewykluczone ze to by faktycznie dzialalo ale ciut zakrecone mogloby to byc - w kazdym razie ciut zakrecone jak dla mnie dzisiaj. W najblizszej przyszlosci mam zamiar jakas rura dac nawiew prosto nba zalmana z wentyla z przodu budy - zobaczymy czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie dziwi was mała różnica w wydajnosci między radiatorami SLK z 80 i 92 mm wentylami? mnie siezdaje, ze to wina wentyla a mianowicie jego mocowania ...częsć powietrza z wentyla 92mm poprostu zamiast walic na radiator wali gdziespo bokach ... nie lepiej byłoby założyc jakaś "rure" która skieruje całość powietrza na radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno ... dopiero teraz zauważyłem, że wentylek w tym zalmanie nie przylega do rdzenia radaitora chyba wcale ... jest lekko uniesiony ... zwracam honor panom inżynierom z Zalmana i przepraszam za włąsną nieuwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem dla znajomego 7000A Al-Cu, wlasnie testuje i sadzilem ze bedzie mial lepsze osiagi. Na AXP2,2@1996MHz Vcore 1,63 i starym Titanie TT-D5T mam w Prime95 53*C (zamknieta buda, zadnych dodatkowych wiatrakow) a na tym Zalmanie 48*C. Tylko 5*C roznicy :( , sadzilem ze bedzie roznica rzedu 8-10*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta jest, co prawda taka dodawana do Titana ale jest, chodzi mi o tak mala roznice temperatur. Jak bym dal lepsza paste to by temperatura spadla dla obu wiatrakow. Zalman przykrecony na maxa zeby nie bylo. Gdzies czytalem zeby podlozyc cos miedzy zapinke a radiator w Zalmanie, aby docisnac radiator lepiej do procka, moze to by cosik dalo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem dla znajomego 7000A Al-Cu, wlasnie testuje i sadzilem ze bedzie mial lepsze osiagi. Na AXP2,2@1996MHz Vcore 1,63 i starym Titanie TT-D5T mam w Prime95  53*C (zamknieta buda, zadnych dodatkowych wiatrakow) a na tym Zalmanie 48*C. Tylko 5*C roznicy  :( , sadzilem ze bedzie roznica rzedu 8-10*C.

wiem, zen ie mozna porownywac temp z roznych plyt, ale ja u siebie mam 36-40st w zaleznosci od ilosci kurzu na radiatorze :lol: spadek w porownaniu do radiatora spire i wentyla falmana 92mm wynosi 10-15st.

 

daj dobra paste i spadnie jeszcze w dol. u mnie roznica miedzy tiatanem a ASIII wyniosla 5st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy za tym zalmanem :cry: . Nie widzieliście testów gigabajta 3D a mówicie że zalman jest lepszy. Ja jestem pod wrarzeniem osiągów gigabajta 3D i gdyby był gdzieś dostępny to bym go już kupił. Jest on lepsz od zalmana i nie jest przy tym taki głośny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny test jaki znalazlem i to na P4 tu , nie pytajcie co to za jezyk :D (finski??) ale tabelki sa.

Co do danych producenta to cichy to on jest na 2000obr - 20dB, na 4000 ma 40dB (i tak niezle). Zalman 7000 na full power ma 25dB. Teraz tylko prosze o porownanie tych dwoch na AMD, i bedzie wiadomo. Nie neguje ze to moze byc wypasisty cooler, ale zalmana znam osobiscie ja i kupa innych osob a z tym Gigabytem sie na razie nikt nie zetknal - ot i co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie pisze o Silent Boost :?

To cudo jest cichutkie (naprawde !!) a chlodzi lepiej niz traktor - Volcano 11+ Xaser - oba widzialem w dzialaniu i jak mi przyjdzie zmienic mojego 6000AlCu to bez wahania biore Boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może czas się zastanowić nad kupnem

Thermalright SP-97 :wink:

I cieszyć się z wydajności bo zalman ma podobną wydajność ale nie pasuję do każdej płyty :cry:

Napiszcie co sądzicie o tym radiatoże można go zobaczyć

tu http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=527

 

proszę o komentarze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...