Skocz do zawartości
Kamcio

Czy na 233 pojda filmy - nie chodzi mi o pokaz slajdow

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ktoś zakladał topic o tym że na Celeronie 500 128 ramu filmy skakały...

Na takim zabytku tez mi skakały 8) 8)

mi smigaly na celku 366 i 128SDRAM ale po reinstalce systemu zawsze ;] bo jak juz bylo w nim namieszane to sie ciely :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mial ktos z was takiego kompa  :)  i czy chodzily mu na nim filmy

 

PI 233MMX, 64MB simm

Miałem taką konfigurację z Virge DX - i nie dało rady (@266 też nie).

 

Może jakbyś wsadził tam jakieś GF 4 MX - to dałoby radę? ale szczerze wątpię.

 

Na celeronie 333 ze 128KB cache oraz kartą Matrox G200 w rozdzielczości 800x600 z 16 bit kolorem troszkę skakały, ale dało radę oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką konfigurację z Virge DX - i nie dało rady (@266 też nie).

Ja jakoś miałem przez długi czas PII MMX 266 MHz , 64 MB ramu i ATI RAGE PRO 4 MB i filmy chodziły nawet płynnie , ale dzwięk wyprzedzał film o kilka sekund . Ale oglądać dało się spokojnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie przy takim sprzecie nic zakodowane w pelnej rozdzielczosci w nowszych kodekach nie bedzie dzialac. Mozna probowac bawic sie ffdshow ale w cuda bym nie wierzyl w szczegolnosci ze zapewne taki komputer bedzie wyposazony w karte graficzna na PCI. (i pewnie Virge'a - sprawdzane empirycznie na Virge'u i Duronie 1GHz nie dalo sie ogladac filmow [karta sie spalila i Virge byl jako tymczasowe "cudo" ;) ] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam s3trio 8MB i celka 366 i z ffdshow chodzi 90% filmow;

jak glebia kolorow w winie (XP) jest ustawiona na 32bpp to obraz wyswietlany jest do gory nogami i strasznie haczy, jak 16bpp to normalnie ale tez haczy chyba ze w odtwarzaczu (bestplayer) ustawie zeby w trybie pelnoekranowym zmienial rozdzialke na 640x480 i 256 kolorow - o dziwo obraz jest wtedy normalny a wszystko hula bez zaciec tylko nie ma tla do napisow ktore sa wielkie (trzeba zmniejszyc); ffdshow potrafi naprawde sporo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac AMD k62-450 Mhz filmy się cięły tzn: obraz zwalniał a głos wyprzedzał go znacznie. Wymiana karty graficznej nic nie daje. Wykorzystanie procesora jest najważniejsze.

Chociaż na linuksowych odtwarzaczach można odtwarzać filmy na znacznie wolniejszym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mial ktos z was takiego kompa  :)  i czy chodzily mu na nim filmy

 

PI 233MMX, 64MB simm

jeżeli to jest na Intelu TX (ew. VX) i masz jakąś grafe z akceleracją:

Ati Rage64, Riva 128, Intel 740, Savage, będzie chodziło, na Virge-u VX,

Trio64/Trio32 z leksza tnie.

 

Na K6 233 + VIA MVP3 zapomnij :-)

 

Na K6 233 + TX słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z wypowiedziami innych. mialem kiedys PII266 64simm i rive tnt i na czystym systemie nie bylo problemu. z tym ze prezewijanie sprawialo problemy bo przewinalem a on przez 10s puszczal tylko dzwiek a potem dolanczal dopiero film. jak zmienilem na 333 to juz nie mialem takich problemow. z tym ze teraz sa bardziej wymagajace codecki i watpie aby dalo sie ogladac na czyms slabszym niz PII400 (fsb100).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mailem cefalone 1000 256 ramu (sdr of korz) to filmy na najnowszym divixie chodzily ale co to znaczy plynnie chodzacy film pokazal mi dopiero ten duron :)

No bez przesady gdzie celek 1000 a gdzie pentium 233 8O takie porównania są conajmniej bezsensu.

 

Ja z autopsji mogę powiedzieć, że dużo zależy od kodeka, odtwarzacza, ect. Na moim starym PMMX200@250 z rivą TNT2 m64 (PCI) dało się oglądać na starej wersji kodeka (bodajże beta 4.0) przy innych wyglądało to nieciekawie. Ale i tak nowe filmy w xvid i AC3 wątpie aby dało się oglądać płynnie (bez przeskoków i przesunięcia dzwieku). Rozsądne minimum to Duron 600 (wtedy nie będze problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zlozylem mini kompa na server/biuro celek 333 plytka microatx na sisie 128 sdram obudowa micro atx :) zintegrowana grafa (sis 630)

i na win xp filmy dzialaja bez problemu ale jak kolor jest w 16 bitach i odpalane vplayerem bo mplayer odrobinke przycina. Sprawdzone na divixach i xvidzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci przypadkow spowodowane jest to slaba karta graf te na pci sa zbyt cienkie zeby pociagnac filmy najlepiej cos nowszego z dobrym direct draw jakies nvidie nawet s3 ale z serii savage ati na agp nawet 4 mb :)

U siostry na matroxsie na pci 8mb filmy skacza masakrycznie na rivie tnt2 dzialaja ok a komp to celek 366@550

Co wiecej wiekszosc dzialala nawet na p166mmx@250 ale jak komp dzialal na rivce w tych najbardziej wymagajacych dzwiek nie nadazal albo przyspieszal juz nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja sprawdzałem empirycznie - na intelu 200MMx + grafa na pci - no bonus - tną nawet zwykłe divx. Natomiast ten sam proc + grafa intel740 (8 MB) AGP - zwykłe divx chodzą natomiast xvid leżą :D kodeki- ffdshow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na 400 Mhz

 

divx = tak i bez zaciec

xvid = tak ale chaczy niemilosiernie a jak jeszcze dojdzie AC3 to juz wogule kicha z betonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha filmy odpalajcie bsplayer-em dzialaja najszybciej - on sam je renderuje - ma cos wbudowanego i to calkiem szybkie :)

koala 2.5c jest duuuuużo szybszy od bestplayera z dx8.1 na cel433+virgeGX 4mb, filmy mi fruwały, a inne plauyery już niedawały rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...