Skocz do zawartości
Ryban

Gdy komputer zakłuca telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, gdy wloncze komputer u siebie w pokoju, to od tego czasu juz nie da sie odgladac telewizji w drugim, pojawiają sie szumy i zakłucenia , dodam ze w swoim komputerze ma karte telewizyjną "avertv studio 303"

bde wdzieczny za jakiekolwier rozwiazanie tego problemu lub chodziaz znalezienia przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sprawe, tylko ze to moj tuner tv jest zaklucany przez... no wlasnie przez co? Otoz kupilem pare tygodni temu nowe komponenty (plyte, proca, grafe, ramy) i od tego momentu obraz na moim tunerze tv jest zaklucany, pojawiaja sie paski (uszczerbki w obrazie). Moj tuner juz jest troche leciwy Avermedia tvphone98/vcr ale na p3 733 dzialal dobrze, po zmianie z windowsa me na xp tez dzialal dobrze (oczywiscie zmiana sterow nastapila). Teraz gdy mam athlona 2500+ wystepuje ten problem. Obnizalem czestotliwosc proca do 1.1giga, pozmienialem ustawienia karty w slotach pci, wylaczylem dual channel, niestety nic to nie dalo, czy jedynym wyjsciem jest kupno nowego tunera, czy moze ktos z Was wie co z tym zrobic. : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to różnica zer w kablówce i sieci elektrycznej w domu. Poszukaj w sklepach z częściami elektronicznymi separatora od anteny do starych odbiorników tv np. Neptun505 itp. U mnie pomogło w 100%. Taki separator można też zrobić sobie samemu - potrzeba tylko dwóch kondensatorów separujących ekran i żyłę sygnałową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temu zapobiec?

Pozbyc sie albo komputera albo TV... :lol:

Dobre, ale mnie interesują jakies mniej destrukcyje rozwiazania, chce miec oby dwa na chodzi.

 

Ps. mozesz wyslac mi schemat tego separatora z podanymi wartosciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sprawe, tylko ze to moj tuner tv jest zaklucany przez... no wlasnie przez co? Otoz kupilem pare tygodni temu nowe komponenty (plyte, proca, grafe, ramy) i od tego momentu obraz na moim tunerze tv jest zaklucany, pojawiaja sie paski (uszczerbki w obrazie). Moj tuner juz jest troche leciwy Avermedia tvphone98/vcr ale na p3 733 dzialal dobrze, po zmianie z windowsa me na xp tez dzialal dobrze (oczywiscie zmiana sterow nastapila). Teraz gdy mam athlona 2500+ wystepuje ten problem. Obnizalem czestotliwosc proca do 1.1giga, pozmienialem ustawienia karty w slotach pci, wylaczylem dual channel, niestety nic to nie dalo, czy jedynym wyjsciem jest kupno nowego tunera, czy moze ktos z Was wie co z tym zrobic. : (

a czy nie zmieniales czasem zasilacza :?:

mialem kiedys tez taki przypadek, zmienilem sprzet i tuner mial kitowy obraz, ponadto jak komp. dzialal mialem zaklucenia na tv i w radiu, okazalo sie ze zasilacz sial te zaklucenia, po wymianie wszystko zniklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomnialem dodac, ze zasilacz tez wymienilem, co prawda nie na markowy ale przeciez na staruszku z p3 (250w) nie bede ciagnal. : ) Niestety nic nie pomoglo, a kupujac go myslalem takze o tym, iz moze on rozwiazac moj problem. Niestety. : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomnialem dodac, ze zasilacz tez wymienilem, co prawda nie na markowy ale przeciez na staruszku z p3 (250w) nie bede ciagnal. : ) Niestety nic nie pomoglo, a kupujac go myslalem takze o tym, iz moze on rozwiazac moj problem. Niestety. : (

podlacz ten stary zasilacz na chwile i zobacz czy beda zaklucenia dalej, ja mialem takie zaburzenia na codeshicie 250X1 niby 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znow poprawie, jak kupilem nowe rzeczy to najpierw podlaczylem do starego zasilacza tego od p3 250w (wiem wiem ryzyko :P ) ale nie mialem nowego zasilacza odpowiedniego a sami wiecie nie moglem wytrzymac :P I wtedy tez byly te zaklucenia, potem kupujac nowy mialem nadzieje, ze znikna ale nadal zonk. ; ) Teraz pytam z ciekawosci tylko, bo i tak wymienie na jakis bt878 a tego oddam bratu. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...