Skocz do zawartości
Maniek MTS

SGI

Rekomendowane odpowiedzi

siedze w 3d od kilku lat wiec powiedzmy ze wiem co to sgi. wie sie tak zapytam po cocisgi, bo jak nie zajmujesz sie grafika to to raczej komp to odbierania pocty, bo w gierki to tam nie pomlucisz za dobrzeogolnie to super amszyna, ale tylko do grafiki i oblixcen smiennoprzecinkowych restza kuleje i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, ile taki octane kosztuje i skad go wytrzasnales? szukalem kiedys o2 ale jeden jedyny na allegro byl za 2 kilozlote, a na ebay co prawda byly, ale do sprzedania tylko na terenie usa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, ile taki octane kosztuje i skad go wytrzasnales? szukalem kiedys o2 ale jeden jedyny na allegro byl za 2 kilozlote, a na ebay co prawda byly, ale do sprzedania tylko na terenie usa...

znajomy mi załatwił w niemczech jego koleś tam ma firme ktora handluje sgi,sun,hp itp itd tzn kompami hi-end a kosztował pełny zestaw 1300 euro pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu on ma tylko 300mhz?:)

mozna wrzucic 2x700mhz i jak bedzie taka potrzeba to pewnie to zrobie ale narazie niemam takiej potrzeby i musze sie uczyc obslugi tego a pózniej dopiero jakis tuning choc pewnie i tak nie bedzie potrzebny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakiej mocy obliczeniowej zwyklego PC odpowiada taki np. Twoj komp, a jakiemu PC odpowiada z wyzszej polki, np. 2x800mhz; L2 4MB - taki FUEL.

Porownamy wydajnosci, ceny i sprawdzimy czy to oplacalny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na uczelni sa kompy SGI :D Jednak jakie dokladnie to nie wiem :( Moze na kolejnym roku bedziemy cos na nich robic to wtedy zglebie ich tajemnice itd itp ;)

 

I niech Pececiarze przestana porownywac moc SGI z PC ;) To tak jakbyscie porownywali moc samochodu z samolotem i sie zastanwiali ktory szybciej leci/jedzie/ szybciej sie rozpedza na podstawie tylko koni mechanicznych ;) Samolot moze miec 10 razy mniej mocy ale i tak wygra ;)

To tak jak z konsolami, wystarczy zobaczyc jakie parametry ma psx2 (porownac mhz) z pecetem z czasow kiedy psx2 ujrzal swiatlo dzienne. I co? Teoretycznie jush wtedy pecet mialy szybsze (wiecej mhz) proce, wiecej ramu, ale gierki jakos lepiej przez dluugi czas wygladaly na psx2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na uczelni sa kompy SGI :D Jednak jakie dokladnie to nie wiem :( Moze na kolejnym roku bedziemy cos na nich robic  to wtedy zglebie ich tajemnice itd itp ;)

 

I niech Pececiarze przestana porownywac moc  SGI z PC ;) To tak jakbyscie porownywali moc samochodu z samolotem i sie zastanwiali ktory szybciej leci/jedzie/ szybciej sie rozpedza na podstawie tylko koni mechanicznych ;) Samolot moze miec 10 razy mniej mocy ale i tak wygra ;)

To tak jak z konsolami, wystarczy zobaczyc jakie parametry ma psx2 (porownac mhz) z pecetem z czasow kiedy psx2 ujrzal swiatlo dzienne. I co? Teoretycznie jush wtedy pecet mialy szybsze (wiecej mhz) proce, wiecej ramu, ale gierki jakos lepiej przez dluugi czas wygladaly na psx2 ;)

nic dodać nic ująć zgadzam się z tą teorią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze coś dodam od siebie jeżeli porównać auta to jest tak

prowadze profesjonalną firme tuningową zajmującą się autami marki Subaru i dla nas nie jest problemem z silnika Subaru zrobic 700KM i więcej natomiast większym problemem jest osiągnięcie optymalnego momentu przy takiej mocy np:700KM przy 7500obr/min i 900Nm przy 3500.tyś obr na min a nie 700KM i 600Nm przy 7tyś obr.min gdyż w tej drugiej opcji żeby poczuć ta moc trzeba czekać dużo dłuzej aż silnik pokaże swoje pazury natomiast co do SGI w tej teori to myśle że firma MIPS osiągneła kompromis i porónałbym coś takiego ze ma 300KM przy 6.tyś obr/min i 700Nm przy 2.5tys obr/min ci co więdzą co to moc i moment to mnie zrozumieją co mam na myśli a przyjemność z jazdy w tej drugiej wersji nie oznacza wcale że auto jest wolniejsze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jush wtedy pecet mialy szybsze (wiecej mhz) proce, wiecej ramu, ale gierki jakos lepiej przez dluugi czas wygladaly na psx2

chcialbym zauwarzyc ze Xbox(ta najbardziej podobna do kompa kosolka) to wyswietlala obraz w 640x480 z AA , a to jest roznica wydajnosci w takich ustawieniach bo napiewno nitk niegra w 640x480 :wink:

ale niechce tutaj sie klucic napisalem co wiem

tez mnie interesuje to ze kompy do zadan specjalnych maja teoretycznie gorsza wydajnosc(czyt. wolniejsze) , a jednak sa wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na uczelni sa kompy SGI :D Jednak jakie dokladnie to nie wiem :( Moze na kolejnym roku bedziemy cos na nich robic  to wtedy zglebie ich tajemnice itd itp ;)

 

I niech Pececiarze przestana porownywac moc  SGI z PC ;) To tak jakbyscie porownywali moc samochodu z samolotem i sie zastanwiali ktory szybciej leci/jedzie/ szybciej sie rozpedza na podstawie tylko koni mechanicznych ;) Samolot moze miec 10 razy mniej mocy ale i tak wygra ;)

To tak jak z konsolami, wystarczy zobaczyc jakie parametry ma psx2 (porownac mhz) z pecetem z czasow kiedy psx2 ujrzal swiatlo dzienne. I co? Teoretycznie jush wtedy pecet mialy szybsze (wiecej mhz) proce, wiecej ramu, ale gierki jakos lepiej przez dluugi czas wygladaly na psx2 ;)

nic dodać nic ująć zgadzam się z tą teorią
A ja nie :-) Proponuje zainstalowac np. Linuksa i uruchomic jakis program do renderingu (np. povray) i zapuscic taki sam rendering na normalnym pececie. Recze, ze ten SGI dostanie tegie baty. Dlaczego? Bo jest juz stary i nie jest w stanie dorownac nowym pecetom... Zgadzam sie, ze MHz sobie nierowne, ale nie robcie ze starego procesora jakiegos demona predkosci. Przez te pare lat od jego produkcji technika x86 poszla do przodu.

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.dat...ta/summary.html - moze nie najlepszy benchmark, ale daje jakie takie pojecie o predkosci.

Nie zmienia to jednak faktu, ze fajnie sie takim czyms pobawic, bo troche to inna architektura niz pecet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne porównanie tylko niewiem jak wkleić zdjecie chodzi o program obliczeniowy do molekuł porówanie jest miedzy Octane 270 Mhz a PIII 800mhz w każdym bądż razie wyniki są mniej wiecej takie PIII 800Mhz - 20 punktów SGI R12 270Mhz - 70 punktów[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...