Skocz do zawartości
Gość robot

Problem z mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam abita be6 II , i tak po wlozeniu mobo (w miejsce bh6) w biose widzi mi tylko hdd i tylko w 1 kontrolerze ide , gdy zmienie kontorler nie widzi go , cd romu natomiast nigdzie nie widzi (czy podlaczam go samego czy z hdd) , po podlaczeniu cd roma do sterownikow ht366 widzi go normalnie , hdd tez ale win xp sie nie odpala . a wiec zrobilem upgrade biosu , dlaej to samo tylko teraz karta muzyczna nie dziala na dodatek . aha i wyswietla sie cos takiego o zaistalowaniu sterownika urzadzenia masowego ( pewnie ten zewnetrzny kontoroler) , jak to zrobic ? skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sterowniki?? aha cd romu w windowsie nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko dziala po reinstalu systemu , oprocz kart dzwiekowej sb pci 64 , wie ktos czemu ? ewentualnie moze cos w biosie zmienic bo nie mam pojecia , w systemie jest zainstalowana i pisze ze dziala poproawnie a jednak nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie sterowniki ze strony

creativa pod WinXP , a pozatym

w biosie zarezerwuj sobie przerwanie IRQ5

(Zmien z PCI/PnP na LEGACY/costam ISA).

 

BYc moze problemem jest konflikt gdyz emulacja SB jest na 5 przerwaniu ew. przestaw z przrwania 7 na 5 pod windą o ile się da.

 

Jezeli nie to wyłącz shared z drukarką na IRQ7 bo być może tu jest problem.

Musisz pokombnować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...