Skocz do zawartości
Nessay

Przesiadam siÄ™ AMD > Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie przesiadam się z AMD na Intela.

Dlaczego taka decyzja?

1. Lubie intela Miałem pIII i mialem 0 problemow

2. Padła mi raz płyta w amd, pozniej procesor - dlamnie bez przyczyny

No i zawsze chciałem mieć intela ;)

aktualny Config:

Barton 2500+ @ 2366mhz (spalony, nie wiem jak to sie stalo)

Abit NF7-S

512 DDR RAM (Kingstone HyperX 333mhz)

Maxtor 80gb SATA

Hercules R9800 @

no i to tyle z wazniejszych rzeczy.

Teraz Chcem to sprzedac tz: plyte pamieci i procka(jak wymienie na gwarancji)

ale nie wiem czy sprzedawac narazie pamięci, bo po zmianie timingow ida na 440mhz a chyba duzo nie wykrece na BOX'owym coolerq intelowym (ale kto wie) tak naprawde malo wiem o intelu takze prosze o Wasza pomoc.

czytaj c testy widze, ze najbardziej oplaca sie brac te podzespoly:

Intel Pentium 4 2400 MHz Socket 478 BOX 512kB L2 FSB-800

ABIT IC7-G i875P Canterwood Socket478 FSB800 SerialATA RAID AGPx8 DualDDR Sound 6ch USB2.0 FireWire GbLAN ATX

Troche droga ale chyba dobra nie? ten mostek i875P jest podobno najlepszy no i chcem miec wsparcie do Prescott'a.

no i pamieci, nie wiem sprzedawac te co mam? czy narazie poczekac az kasa przybedzie? bo mam takie na mysli: GeIL DDR 256MB/466 PC3700 jak by kasa wplynela to bym kupil drugie takie same i czy by dzialaly w dualu?

hmm to chyba wszystko doradzcie Panowie ;)

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca.

sprzedam procka (nowke jak wroci z gwarancji)

plyte glowna, chlodzenie wodne, sprzedam pamieci i kupie jakies fajne tyle ze 256 sprzedam stary telefon i bede mial :) a pozniej pamieci sobie dokupie ;) plyta z supportem dla prescotta - rewelka ;>

dodam, ze nie uznali mi gwarancji plyty glownej (abit nf7-s) powiedzieli ze przegrzana i pewnie nie uznaja mi gwarancji procka (ale nie dam sie juz tak latwo) nie bede co pare miesiecy dokladal do AMD. napewno mi wyjdzie na lepsze jak zmienie na intela i zaplace raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi!

Polac mu!

 

Procek rewelka, kręci się spokojnie do 3 GHz na BOXowym coolerze i bez zmiany napiecia.

Plyta też rewelka!

Kup druga taka sama pamiec i bedzie Ci smigac w dualu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca.

sprzedam procka (nowke jak wroci z gwarancji)

plyte glowna, chlodzenie wodne, sprzedam pamieci i kupie jakies fajne  tyle ze 256 sprzedam stary telefon i bede mial :) a pozniej pamieci sobie dokupie ;) plyta z supportem dla prescotta - rewelka ;>

dodam, ze nie uznali mi gwarancji plyty glownej (abit nf7-s) powiedzieli ze przegrzana i pewnie nie uznaja mi gwarancji procka (ale nie dam sie juz tak latwo) nie bede co pare miesiecy dokladal do AMD. napewno mi wyjdzie na lepsze jak zmienie na intela i zaplace raz.

ad1. co do prescotta to nawet intel nie wie na czym to będzie chodziło, ostatnio prescott nie chciałchodzić na FSB800 z chipsetami intela :lol: poza tym AMD 64 bit rozwala go w testach, pomijając opóźneijące się premiery tego procka intela z powodu problemów technicznych.

ad2. płytę ci muszą wymienić, nie da się przegrzać płyty, będzie się wieszała a chipset się nie przegrzeje, poza tym nie ma śladów = nie ma dowodów twojej winy. muszą wymienić, jak trzeba to ślij do centrali.

ad3. :lol: , przecieżto absolutnie normalne że AMD spzredaje procek jako 2500+ a ty go kręcisz na ponad 2.3GHz, i jeszcze wiekie zdziwienie że zdechł :lol: kręcenie = ryzyko, a o SNDS słyszałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przesiadłem i nie żałuje. Intela do AMD można porównać do Mercedesa i Fiata tym i tym pojedziesz 200kmh ale w Mercu będzie lepiej i wygodniej. Płacisz za jakość. Pozatym drugi prcoesor logiczny HT sie przydaje. Pracowałem na codzień na 3Ghz P4 teraz a przedtem 2,5Ghz Athlonie oba dobre ale Intel jest troche szybszy i pewniejszy. Jak masz kase to zmieniaj! w Intelu płacisz za jakość. Co do AMD 64 i 64 FX51 to wez nie gadaj o tych procesorach... bo to są narazie jak dla nas pokazówki nikt nie ma i nikt prawdopodbnie nie będzie miał bo to nie są jeszcze te właściwe procesory na rynek konsumencki. Narazie te proce są za drogie i nie pewne... A64 i s754 prawdopodbnie będzie nie rozwojowe pozatym cena proca jest zabójcza :D , a S940 i FX nie są stworzone do desktop (wymogi pamięci Registered (bardzo drogie ,trudno dostępne) i technologia oparta na serwerowym opertonie a pozatym jeszcze droższe :D. Równie dobrze można postawić w szranki P4 EE :D. Jak mamy sie rozczulać to tak naprawde liczy się Socketa A vs Socket 478 . A jak dlamnie Northwood FSB800 HT jest jednak szybszy niż barton czy athlon...

 

NIE WYWOŁUJMY WOJNY AMD VS INTEL! poprostu masz kase to zmieniaj! a nie pożąłujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak prescott wyjdzie wyjda oficjalne testy.

Mi sie do prescotta nie spieszny narazie jak podkrece 2.4 do 3.0ghz to i tak tej mocy nie wykozystam :>

wiec czy amd 64 rozwala intela czy nie przekonamy sie na oficjalnych testach :) amd umnie dało [gluteus maximus] wiele razy PIII 600 chodzi do dzis od b. dawna.

co do plyty nf7 zapodalem napiecie na procka 2.3v na WC i juz nie wstal, najpierw mysyalem ze to procek pozniej okazalo sie ze to plyta po analizie z abita powiedzieli, ze plyta jest przegrzana. ( <span style="color:red;">[ciach!]</span> kupilem druga nie bede sie uzeral nie mam czasu ani sily na to), teraz padł procek (zdjełem WC i zalozylem coolera wiem ze dobrze zalozylem bo elegancko dolegało i bylo wszystko ok - wlanczam sprzet i nie dziala) przyszedl kumpel rozkrecilismy wlozylem jego procka tez sam zakladlem ten sam cooler i wszystko smiga bez zajakniecia - padl procek z niewiadomych przyczyn. - nie ebde tego komentowal. Kiedys tez mialem Athlona 1.5Xp+ i tez nie moglem odpalic kompa tz raz sie odpalal raz nie. winny byl tez procek.

a P3 to juz ma umnie swoja historie dzialal bez wiatraka wogole na samym radiatorze i dziala do dzis, tyle ze z wiatrakiem ktory przykrecilem na hama do radiatora (to jeszcze ta pierwsza wersja procka) ja juz amd podziekowalem za duzo nerwow, zamieszania i niepewnosci Intelu witaj!

Tyle ze nie bede mial intelka jeszcze w tym miesiacu bo musze stare zeczy posprzedawac moze ktos chce kupic? LOL - nie polecam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w austrii mozna juz kupowac presscoty

 

ja mam co do intela odwrotne wrazenie - winda mi chodzi jak ociezala, spasiona maciora... tylko benchmarki i gry niezle chodza..na amd takze ladnie chodzily..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny presscotów do przyszłe ceny do tego czasu stanieja P4 N..... o jakies 20% (dobry czas na zmiane procka) ale presscot bedzie dopiero fajny za rok jak bedzie tani i bedzie wiadomo ze z 3.2 na 4 sie pojedzie no problem tak jak teraz z 2.4 sie jedzie na 3.2 z coolerem BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a np Dzwiek, czy K. sieciowa? nie ma jakiegos supportu ze strony sterownikow od chipsetu? :>

No to zalezy od płyty głównej ! Ja mam MSI GNB i mam ściagniety ze stronki producenta Live Update wszystko sie samo robi i nie ma kłopotów dźwięk itd to płyta ma mieć stery sa dla płyty stery muszą być zatwiedzone przez Inetla więc sie nie bój nie zazbraknie i dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dlaczego sprzedalem wc? a to dlatego, ze pompka mi sie #%$#% i nie amm jak tego polonczyc, wydajnosc chlodnicy daje duzo do zyczenia (miedziana duza) no i blok mi nie pasi (nuk. z szybkozlaczkami) dlatego sprzedaje. no i jak bym nie sprzedał to bym nie mial kasy na intela.

ale juz swojego amd zrobilem i sie zastanawiam czy zmieniac z jednego powodu: w tym roku beda nowe standardy btx, prescotty tansze od Northwood i sie zastanawiam czy pakowac jeszcze kase w kompa czy czekac juz do tego 2005r i zmienic wtedy. sam juz nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który płacze bo mu sie AMD nie podoba ;0 skoro padla ci mobo i cpu to napewno jakas przyczyna byla i to pewnie twoja wina, nie zdziw sie jak z P4 mozesz mieć wiecej problemów :wink:

NA Pentium III niemiales problemow bo był to najlepszy cpu intela ! który w tamtejszych czasach był the best !!! Sam mialem takiego Pentium III 650E

:D

 

P.S Niebierz Asus-a P4PE Intel 845PE ! Niewiem jak inni co myśla o tej mobo ale ja 2 razy sie na neij przejechalem i aktualnei znajoma ma problemy z nią, ale moze to kwestja modelu

 

PIII RULEZZ

AMD RULEZZ 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej poczekac - masz WC, komp, ktory Ci dziala i zmiane standardu za kilka miesiecy - moze warto poczekac (zwlaszcza, ze ten konfig jest bardzo fajny)? Jakos w czerwcu powinien pojawic sie Socket 939 - moze na niego warto skierowac swoja uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który płacze bo mu sie AMD nie podoba ;0  skoro padla ci mobo i cpu to napewno jakas przyczyna byla i to pewnie twoja wina, nie zdziw sie jak z P4 mozesz mieć wiecej problemów :wink:  

O jakich tu problemach mowisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który płacze bo mu sie AMD nie podoba ;0  skoro padla ci mobo i cpu to napewno jakas przyczyna byla i to pewnie twoja wina, nie zdziw sie jak z P4 mozesz mieć wiecej problemów :wink:  

NA Pentium III niemiales problemow bo był to najlepszy cpu intela ! który w tamtejszych czasach był the best !!! Sam mialem takiego  Pentium III 650E  

:D  

 

P.S Niebierz Asus-a P4PE Intel 845PE ! Niewiem jak inni co myśla o tej mobo ale ja 2 razy sie na neij przejechalem i aktualnei znajoma ma problemy z nią, ale moze to kwestja modelu

 

PIII RULEZZ

AMD RULEZZ  8)

nie prosze, zebys mnie krytykował, podsumowywał czy zwracał uwage.

pierwszy procesor ktory mialem Athlon 1500xp+ był uszkodzony fabrycznie. nastepny (barton) ktorego podejrzewalem oto, ze padł bez przyczyny - zyje byla to wina mojego zasilacza ktory sie w jakis dziwny sposob zacioł.

W mobo padł bios (ja tak sadze) - ale serwis abita w Polsce, uznal ze to moja wina i , ze mobo jest przegrzana. Niech im tam bedzie sam wiem, ze to nie z mojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT i tak rządzi

 

hipro5 na IC7 pobił rekord FSB ~370Mhz

 

Już niedługo tak przelutuje swoją płytę, że będzie hulało lepiej jak ASUS  :)

mialem (i mam) tyle przygod z Abitami ze bez uprzedniego przetestowania go nie kupie w ciemno. Zbyt wysoka rozbierznosc w "jakosci" dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...