Skocz do zawartości
Kwiecień

Wyposażenie kawiarenki internetowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Mareczek napisal:

Nie wiem, czy masz pojęcia o czym mówisz, ale chyba nie. Sam mam dwóch znajomych z kafejkami. Działają od paru lat, jakoś im tam nic nie ginie, nie mają żadnych kamer, ewentualnie jakiś średni alarm i tyle. 1MBit DSL na 10-12 komputerów wystarczy w zupełności, a kosztuje niecałe 600zł (nikt nie kupuje do kafejek 2Mbit Polpaka). Nie są to kokosy, ale trochę grosza jest. Kontroli antypirackiej też nie trzeba się obawiać. Kumpel na 3 lata działalności miał raptem jedną kontrolę i to wszystko.

Jejejeje :).

 

"Nie wiem czy masz pojecia o czym mowisz" - tutaj sie mylisz :D ale to akurat niewazne.

 

"Kontroli antypirackiej też nie trzeba się obawiać."..... - a to zostawie bez komentarza.

 

Ilu uczestnikow tyle komentarzy, z ktorych to kazdy jeden jest wlasnie tym wlasciwym :). Moje argumenty w punktach:

1). Pomimo wszystkich ww. komentarzy kawiarenka internetowa to sliski interes, w ktory ja bym nie zainwestowal (moje prywatne zdanie, z ktorym Mareczki majace o wszystkim pojecie zgadzac sie nie mosza).

2). 3 miesiace na start to niewiele, w tym czasie nie ma szans na jakiekolwiek wrozby co do dalszego rozwoju wydarzen.

3). Podstawa - legalne oprogramowanie pomimo braku kontroli - "Strzezonego Ktos tam strzeze", nie brak kablujacych zyczliwych chocby z konkurencji :)

4). Sasiedztwo wielkich miast chyba nie jest argumentem za - raczej rozgrywki klanowe beda sie odbywac wlasnie w wiekszych niz mniejszych osrodkach

 

P.S. Podziwiam za to uczciwosc mieszkancow Suwalk (jezeli dobrze pamietam)- nic nie ginie i nie ma czego pilnowac. Szkoda, ze tak malo prawdopodobne, ze az niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz jakjuz zalozysz jak dziala i inne takie infoo bo co by nie mowic kazdy ma troche racji alepamietaj nie ufaj nikomu... tez pracowalem w kafee i hmm grafiki jak sie okqazalo zginely :) no i rzeczywiscie tysiaczek na miecha to jak by nie byloł Malooo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraść nic nie będą, to jest spokojne miasto a i tak kompy będą na kłódki pozamykane i wbudowane w biórko że nic nie odłączą, podkładki na myszki przyklejone super glue :D.

Nie takie rzeczy widzialem. Byly kraty, 1wsze pietro, alarm, komputery przyczepione do biurek i i tak wyniesli. Spokojne miasto? Uhm to chyba jednak nie w tym kraju ;)

 

" Pracować będzie tam moja mama, ojciec i ja."

Gratuluje...

 

"Neostrady się za chiny ludowe tam nie da założyć ale DSL 512kb bez problemu (300zł miech)."

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze iDSL po stronie centrali uzywa te same DSLAMy co neostrada i w 99,9 procentach przypadkow gdy nie da sie neostrady nie da sie iDSL

 

" Jeśli cafe nie będzie przynosiła zysków przez pierwsze 3 miechy to się kompy sprzeda po promocyjnej cenie (no w końcu sklep też będzie) :)"

Po 3 miesiacach sprzet i soft za 30K sprzedasz przy pomyslnych wiatrach za 15.

Utrzymywanie ze sklepu komputerowego - no chyba ze tych CD-Row bedziecie sprzedawac tysiace. Naprawde mamy rok 2004 a nie 1998. Wtedy marze byly godziwe ;)

 

"(wiem że kompy są cały dzień zajęte)."

Zajete !=oplacone. Zreszta za cholere nie uwierze w tlum ludzi w godzinach 8-16 pon-piatek. Zreszta w weekend rano tez nie.

 

"A co do zysków to wystarczy na czysto z 1000zł miesięcznie + dochody z agencji reklamowej i juz jest bardzo dobrze :)"

1000 PLN? To juz lepiej organizacje charytatywna. 30K na komputery z 15 na reszte = 45K. Zwroci sie po jakis 4 latach a wtedy to bedzie zlom nie sprzet nie mowiac ze 3/4 kafejek nie dozywa pierwszych urodzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam wątpic w opłacalność tego interesu :/ Ale co w tej zasranej polsce można założyć ?? I to jeszcze w woj. świętokrzyskim :/ Narazie mam staruszka w USA więc nie nażekam ale widze co się obecnie w polsce dzieje i płakać mi się chce ;( Jeszcze jak coś z tą unia po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lą to się będzie można powiesić. No chyba że wizy do stanów zniosą :D :D Z 40mln polaków zrobi się 15mln :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam wątpic w opłacalność tego interesu :/ Ale co w tej zasranej polsce można założyć ?? I to jeszcze w woj. świętokrzyskim :/ Narazie mam staruszka w USA więc nie nażekam ale widze co się obecnie w polsce dzieje i płakać mi się chce ;( Jeszcze jak coś z tą unia po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lą to się będzie można powiesić. No chyba że wizy do stanów zniosą :D :D Z 40mln polaków zrobi się 15mln :D :D

Kwiecień - kumpel handluje w zimie szczypiorkiem, zarabia około 4-5 tys na czysto, ma 2 duże szklarnie (koszt około 100 000 za jedną) - ale to i tak wychodzi lepiej niż 1 zł/mies za inwestycję wartą około 45 tys (bo tyle realnie włożycie na kompy + soft + zabezpieczenia). Sam koszt agencji ochroniarskiej z podłączeniem do ich alarmu to około 500 zł mies.

 

;) skończ szkołę i idź pracuj jako admin - za 8 godzin pracy (realnie trochę mniej) zarobisz na łapę 1000-1500 zł

 

zarobisz na studia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) skończ szkołę i idź pracuj jako admin - za 8 godzin pracy (realnie trochę mniej) zarobisz na łapę 1000-1500 zł

1500 na reke? Ciekawe gdzie. W szczecinie stawka dla administratora LAN za 8 godzin plus czeste przedluzenia plus czasami w weekend i wezwania nocne to 1000 PLN bez umowy. Niestety wiem bo pracowalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

;) skończ szkołę i idź pracuj jako admin - za 8 godzin pracy (realnie trochę mniej) zarobisz na łapę 1000-1500 zł

1500 na reke? Ciekawe gdzie. W szczecinie stawka dla administratora LAN za 8 godzin plus czeste przedluzenia plus czasami w weekend i wezwania nocne to 1000 PLN bez umowy. Niestety wiem bo pracowalem ;)

We wrocławiu to normalna stawka. Zaczynasz od 1500 zł na łapę w każdej firmie

 

(poza tym ktoś mówił że PWR jest spoko - więc polecam studia tutaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale ja ledwo kończe liceum profilowane (jeszcze rok, nie wiem jak to przeżyje) więc o studiach nie ma mowy, zresztą w świetokrzyskim znaleźć prace to byłby cud (no chyba że za minimum socjalne).

 

A co do cafe - w naszych okolicach lokale sa spoooooooro tańsze niz np. w W-wie, Krakowie itp. Tutaj za spory lokal zapłacimy około 800zł miesięcznie (ogrzewanie, woda, kibelek itp.) więc trzeba tą sprawę solidnie przemyśleć. Zresztą stałe łącze w domach ma tylko 120 osób na 9000 w całym mieście.

 

MARCO >> A niby dlaczego nie uwiezysz że tyle osób jest od 8 do 16 ?? Przecież zamiast do szkoły (2 szkoły - licea, technikum, zawodówka, podstawówka, gimnazjum) kolesie chodza do cafe bo innych ciekawych zajęć tutaj nie ma (1 bar, pizzeria). Ja też czasami chodze i od 8:00 do wieczora kompy sa zajęte, i jeszcze sporo osób stoi i czeka aż się jakieś miejsce zwolni żeby tylko w CS'a pograć :D :D Rozumiem że jeśli w mieście jest z 10 kafejek to raczej żadna nie ma racji bytu z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra wiadomość :D :D Mam lokal za 350zł miesięcznie z alarmem, ogrzewaniem i możliwością podpiecia łącza 512Kb za 70zł :D Jest to sklep komputerowy tylko że maja 3 pomieszczenia a korzystają z 2-ch :) To jedno pomieszczeni jest całkiem spore (nawet z 20 kompow by weszło). Więc z komputerowego nici :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra wiadomość :D :D Mam lokal za 350zł miesięcznie z alarmem, ogrzewaniem i możliwością podpiecia łącza 512Kb za 70zł :D Jest to sklep komputerowy tylko że maja 3 pomieszczenia a korzystają z 2-ch :) To jedno pomieszczeni jest całkiem spore (nawet z 20 kompow by weszło). Więc z komputerowego nici :/

No w takim razie widze większe szanse :twisted:

 

 

Powodzenia, jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień a teraz pomysl. Skoro maja lacze, maja komputery, maja sklep to czemu nie otworzyli sami kafejki inetowej ;)

bo nie maja tych 40 k na poczatek?? ;)

40k to nie jest zaden problem, pewnie maja i 120k albo mieli, ale nie inwestuja z prostego powodu ze znaczna wiekszosc juz samych sklepow komputerowych odnotowuje straty i tylko nieliczne sa w stanie na tym zarobic i wlasnie dlatego zwalniaja jeden lokal bo ich nawet nie stac na czynsz i placenie za calosc i chca jak najbardziej obnizyc koszta a inwestowanie kiedy sklep przynosi straty to chwytanie się brzytwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy straty odnotowują :) Koleś przynajmniej 5 kompów tygodniowo sprzedaje a w te święta co było to może z 40 :D Nie założy cafe bo nie ma nawet minuty wolnego czasu żeby się nią zająć. Mówi że 100x bardziej wolał by pracowac na pensji niz prowadzić taki sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz ze to male miasto i o prace cieżko a tu goscie po 5 kompow tygodniowo skladaja?

Pisałem że małe ale nie pisałem że biedne !! A słyszeliście może kiedyś o "cementowni ożarów" ?? Tutaj całe osiedle tam pracuje a zarobki nie sa małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wy się tu produkujecie o ekonomicznych aspektach biznesu a dle mnie sprawa jest jasna.Facet ma agencje reklamową i potrzebuje kosztów żeby podatku nie zapłacić a chłopaczek się cieszy bo będzie mandaryn w swoim mieście jako szef kafejki internetowej. Swego czasu znajomy (btw. handlujący kołdrami 8O ) miał tak duże przychody , że sam otworzył taką kawiarnie nie mając pojęcia jak winde postawić. Jak Marco pisał to nie problem bo kumatego chłopaka za dyche na czarno można mieć na gwizdek. Taka niestety jest ta kartoflana republika... Także nie martwcie się o te 30 tys. bo to nie jest problem . Życzcie koledze powodzenia i finito...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wy się tu produkujecie o ekonomicznych aspektach biznesu a dle mnie sprawa jest jasna.Facet ma agencje reklamową i potrzebuje kosztów żeby podatku nie zapłacić a chłopaczek się cieszy bo będzie mandaryn w swoim mieście jako szef kafejki internetowej. Swego czasu znajomy (btw. handlujący kołdrami  8O ) miał tak duże przychody , że sam otworzył taką kawiarnie nie mając pojęcia jak winde postawić. Jak Marco pisał to nie problem bo kumatego chłopaka za dyche na czarno można mieć na gwizdek. Taka niestety jest ta kartoflana republika... Także nie martwcie się o te 30 tys. bo to nie jest problem . Życzcie koledze powodzenia i finito...

Dobrze gadasz ale nie mozna zyczyc komus powodzenia w samobójczych misjach :lol:

Ja tez zycze mu super, ale nie w cafe, to ze staramy się go odciągnąć od cafe nie wynika z tego że ktoś mu źle życzy, wręcz przeciwnie staramy się go odwrócić od wątłego interesu z dobrej woli... niech zostanie nawet wlascicielem jakiejs super firmy, ja mu życzę jak najlepiej a zakladania cafe proponować nie będe nikomu bo to biznes kompletnie bez perspektyw już w tej chwili a będzie już tylko gorzej, zręsztą po ocenie tego co wyczytałem oceniam sprawe więcej niż kiepsko. Bez względu czy włoży 20k 200k czy 2000k efekt będzie taki ze je straci, czy tego mam mu życzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

wiecie co mnie najbardziej smieszy... kafejka z 10 stanowiskami i 512kb lacze hahahah LOL ja mam takie na chacie, a czasami zaluje, ze nie mam 1Mb... oj w zyciu bym nie poszedl do kafejki, ktora ma takie lacze...

 

no ale realia malych miast sa inne... coz moge to zrozumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

wiecie co mnie najbardziej smieszy... kafejka z 10 stanowiskami i 512kb lacze hahahah LOL ja mam takie na chacie, a czasami zaluje, ze nie mam 1Mb... oj w zyciu bym nie poszedl do kafejki, ktora ma takie lacze...

 

no ale realia malych miast sa inne... coz moge to zrozumiec

LLLLoooooLLLL ;)

Co powiesz na kafejke 8 kompow + SDI

albo 5 kompow + SDI

I to w miescie gdzie jest ~23tys. ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na kafejke 8 kompow + SDI

albo 5 kompow + SDI

I to w miescie gdzie jest ~23tys. ludzi.

niesamowity shit, to powiem, nie wiem czy chcialbym sie na tym meczyc gdyby mi placili.

 

nie rozumiem takiego sposobu rozumowania, udawadniac ze od gorzej moze byc jeszcze gorzej... niech jeszcze otworzą multikino na dwoch czarnobialych TV z ukrainy 25" i wodny-swiat w sadzawce...

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu zaczyna się coś ruszać :D Matka znalazła lokal w bdb. miejscu za 1000zł (ogrzewanie, klimatyzacja, grafiti na ścianach, 70m2). Teraźniejsze plany są takie że będzie tam sklep komputerowy, kafejk netowa i mini restauracyjka (użądzenia już tam są bo porzednio była restauracja). Zrobiłem zestawinie kompów do cafe ale w detalu bo jeszcze nie mam umowy podpisanej z KTR:

AMD Duron 1400 MHz (Applebred) BOX 184 224

DDR 256MB PC-333 Major 137 167

Epox 8K9A7I (Via KT400A) 203 247

WD Caviar XL 40 GB WD400BB 207 252

Radeon 9200 Gigabyte GV-9264DH 64MB DVI + tv bulk (128-bit) 213 259

17'' AOC 7F 447 545

Modecom Platinium czarno-srebrna 144 175

Logitech Deluxe OEM 37 45

Logitech Optical Wheel Mouse OEM (SBF69) 51 62

MediaTech MT-310G 100W grafitowe/czarne 31 37

Microsoft Windows XP Home PL OEM 348 424

~2400zł DETAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co taki duzy dysk ??

mysle ze 20 spox styknie moze nawet 10GB ale nie wiem czy sa jeszcze takie dokupienia

 

obudowa najlepiej najtansza byle by zasilacz sie nie spalil

 

durnie bedziesz na athlony mogl przerobic ;)

i taj jak ktos poprzednio pisal przejrzyj licencje win2k3 bo jest to wersja darmowa na 180 dni ale nei wiem czy w kafejcie bedzie mozna zalozyc

 

MediaTech MT-310G 100W grafitowe/czarne 31 37

to sa glosniki ??

do kafejki jedynie sluchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który na wakacjach założył kafejke ( bodajże to był początek lipca ).

1. 15 kompów + srv

2. 1Komp/1999zł

3. Same kompy + server - 35k

4. CS + Q3 + W3 + StarCraft

5. jakieś śmieci Antyvir, program do kafejek, windowsy itd.

6. Razem ok. 55k

A teraz fakty:

Wakacje - spoko, cały czas kompy zajęte

Wrzesień - nie ma już żadnego seriala do CS :!:

Kafejka nawet działa, ale tylko dzięki poświeceniu właściciela.

Sam mówi, że za 2-3 lata wyjdzie na zero :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegalem z serialami do CS ;] Na cale szczescie w 2k3 mozna chyba zablokowac dostep do rejestru zwyklym userom. bo jak nie, to w zasadzie, mozesz sie z serialami pozegnac drugiego dnia :D

Optyki sprawdz - jesli beda sie gubic przy intensywnej grze w CSa, to zmarnujesz pieniadze.

I jeszcze mi sie przypomnialo co do turniejow - po zorganizowaniu pierwszego odechce Ci sie ich raz na zawsze. Wiem co mowie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisali juz inni kafejka to lipny interes ;] u mnie na osiedlu tesz byla wytrzymala nie cale 2 lata , nie kupuj drogich myszy tylko tanioche za 10zl max i tak kradna a jak ktos przychodzi pograc to bierze swoja mysz stery slochawki itd (pomysl z przyklejona podkladka jest niezly-tylko co jak sie zuzyje?) najwieksze wydatki sa za prad i net :> no i ochrona obowiazkowa albo zamykasz dzwi i patrzysz czy ktos nie idzie tak wpada dresiarz i zabiera np komorke :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...