Skocz do zawartości
Mikeb

Pamięć DDR 400 - 512 MB HYNIX (Dual Channel 2x256)

Rekomendowane odpowiedzi

No :D Ja dalem za moje az 440zł :( Myslicie ze jak opale je troche zaroweczka to beda smigac lepiej? Ile to daje? Jak duzo Mhz? :)

:arrow: troche daje

:arrow: kilka/kilkanascie (zalezy od pamiatek) Mhz

Ty najpierw plyta sie zajmij, co z tego ze pamiatki bede 600Mhz smiagac jak plyta do 215? 8O

powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Czy 512 DUAL kreca sie tak samo jak 256 DUAL?

Chce miec BIG memory, ale ma byc tez BIG speed.  :wink:

:arrow: Hynix'y 2x512MB kreca sie gorzej niz 2x256MB, chociaz jest kilka wyjatkow. musialbys bardzo dobrze trafic, zeby dostac kostki do krecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO DLA LUDZI "ZAGUBIONYCH" W PROGRAMIE AIDA ( lub pochodnych ) w którym to kostki/pamięci HYNIX są odczytywane jako HYUNDAI Electronics :

 

"Hynix – nowe wcielenie Hyundai Electronics

 

9 kwietnia 2001 roku Hyundai Electronics oficjalnie zmienił nazwę na Hynix Semiconductor Inc. Analogicznie Hyundai Electronics America został przemianowany na Hynix America Inc. Siedziba Hynix znajduje się w Ichon w Korei. Prezesem i dyrektorem generalnym został dr Chong Sup Park.

 

Zmiana nazwy jest wyrazem transformacji, która pozwoli firmie skoncentrować się wyłącznie na rynku półprzewodnikowym. Jej elementem było (zapowiedziane w lutym br.) przekształcenie działu usług satelitarnych w samodzielną firmę Space Broadband Corporation oraz działu obsługi klientów (w marcu br.) w Hyundai Digitech Service Co. Ltd. (HDS). Niedawno firma poinformowała również, że chce przekształcić w samodzielne firmy swoje działy telefonów komórkowych oraz ADSL. W Hynix pozostają jeszcze działy sprzętu telekomunikacyjnego i wyświetlaczy LCD, których firma również chce się pozbyć.

 

Hynix „odziedziczył” po Hyundai 11 fabryk półprzewodników o łącznej zdolności produkcyjnej ponad 300 tys. krążków półprzewodnikowych miesięcznie. Główną ofertę firmy stanowić będą pamięci (DRAM, SRAM, Flash) oraz tzw. systemowe układy scalone (mikroprocesory i mikrokontrolery, sterowniki LCD, czujniki obrazu CMOS, układy radiowe CMOS oraz układy cyfrowej TV i cyfrowe dekodery audio). Hynix chce także rozwijać usługi produkcji struktur półprzewodnikowych na zlecenie (wafer foundry) w oparciu o najnowsze submikrometrowe procesy technologiczne."

 

*źródło http://www.elektronik.com.pl/wiadom/19_04_01.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kunia powiedzcie czy mam problem .. bo kupilem od tego gościa te hynixy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20469386 no i dzisiaj przyszly.. Chcialem sobie troszku pokręcic je z tym procem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20578785 bo mam teraz 2000+ ale on sie dosc slabo kreci wiec kupilem od Krostrego :) No i odpalam te pamięci w dualu (chyba) odpalam system wszystko ok... Robie pcmarka 2k2 i mam wynik 4000 na pamieciach.. Zdeka mniej niz na elixirach (haha) wiec odpalam bios zmieniam fsb na 200 (wczesniej byly na tyle ile proc czyli 133) daje CL na 2,5 i po restarcie slysze piski.. komp sie nie wlacza.. Zrestartowalem bios i ustawiam cl3 no i wszystko ok... Co mam zrobic? A i jeszcze zlookajcie serie moich i tych na aukcji .. wszysko ok? Powiedzcie bo siem troszku denerwoje ;) Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem w rekach pamięci o modelu 349AP ... i co mnie mianowićie zdziwiło? te pamięci są JEDNOSTRONNE!?!!!! ???

 

moje 324A są dwu stronne... ( mam nadzieję że większośc ludzików wie o co mi chodzi ? )

 

mało tego... zrobiłem testy DUAL: 2x512 349AP VS 2x512 324A

 

wyniki AIDA32 przy FSB200 ... 3-3-3-8 ( żadne F1 czy Agressive ):

349AP => ODCZYT 4622 / ZAPIS 1335

324A => ODCZYT 4949 / ZAPIS 1765

 

razem 2GB - 4x512 / FSB200 / 3-3-3-8 / => ODCZYT 4714 / ZAPIS 1388

 

moje odczucia są mieszane.. bo chciałęm sprawić sobie kolejne 2x512 ale coś widzę że jednak zrezygnuję ( spowalniają mi system bynajmniej wg. AIDA32 ) i będę polował na "dwustronne"

:arrow: moim zdaniem! jednak seria ma ZNACZENIE i to dość znaczne.

 

pozdrawiam każdego potencjalnego nabywce hynixów D43 oraz posiadaczy tych maszynek ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem w rekach pamięci o modelu 349AP ... i co mnie mianowićie zdziwiło? te pamięci są JEDNOSTRONNE!?!!!! ???

[...]

:arrow: kiepsko :( ja mam pamiatki z oznaczeniem 349AP, tylko, ze 2x256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem w rekach pamięci o modelu 349AP ... i co mnie mianowićie zdziwiło? te pamięci są JEDNOSTRONNE!?!!!! ???

[...]

:arrow: kiepsko :( ja mam pamiatki z oznaczeniem 349AP, tylko, ze 2x256.

jakie masz wyniki w AIDA32? DUAL DDR / FSB 200 / reszta na OFF ( typu agressive & F1 ) 3-3-3-8 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołącze się do grona posiadaczy tych zajefajnych pamiątek;

więc moje śmigają na;

 

240FSB z timingami 2,5-3-4-8 na napięciu 2,7v w dualu i oczywiście synchro z procem :twisted:

 

Za cholerę nie moge ich zmusić do pracy na FSB = 250 (winda się nie włącza), ale to pewnie ze względu na specyfikę mojej płyty głównej... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj im wiecej V i przestaw na 2.5-3-4-11

 

Wczesniej pisaliscie ze Wasze Hynixy nawet przy 2.9V sa letnie,a maje sa strasznie gorace,nawet opakowane w radiatory Tt A1414...mozliwe ze to wina bardzo slabego ruchu powietrza w budzie :wink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie identyfikacje kodową kostek Hynix

http://www.hynix.com/eng/products/dram/down/DDR.pdf

 

HY|5D|U|56|8|2|2|B|T-D43

 

HY - Hynix

5D - DDR SDRAM

U - VDD=2,5V & VDDQ=2,5V napiecie zas.

56 - 256MB 8K odświeżanie i gestość

8 - organizacja... x8

2 - ... kosci - 4banki

2 - interfejs SSTL-2

B - 3 generacja rdzeni

T - obudowa TSOP (tzw. normalna)

D43 - DDR400 CL3 tRCD=3 tRP=3

 

Może stąd wynikają te rozbieżnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem watek caly wszystko si, kazdy mowi z ktorego tygodnia itd itp... Ale ciekaw jestem jakie macie osiagi np w Sandrze ?? Prosze was o pare wynikow tych co ciekawszych, bo ostatnio zaczolem sie zastanawiac nad wymiana pamiatek, skoro mozna kupic tanie i lepsze to czemu by nie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panowie!! SZOK !! ladnie ladnie ladnie !! Ja sie cieszylem z moich 3200mb/s ale tutaj ... RE5ECT !!

Jeżeli to prawda co VIP wypisuje to z twoim prockeim powinieneś mieć jeszcze więcej odemnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie ale sie pogubic mozna w tych Hynix'ach....

 

moze jakies podsumowanko....

 

gdzie kupic i jakie zeby miec 90% (bo o wiecej to chyba trudno) pewno ze sie bedzie z kosci zadowlonym...?

 

Jak w koncu z tymi pamieciami z http://www.arest.pl/showtowar.php?ID=678 . jaki maja czas dostepu?

pomijam oczywiscie jakos tego sklepu :)

 

czy lepiej kupic od kolegi Marcinasz0 pewniki ? :)

 

Interesuje mnie zeby te pamiatki byly wstanie pojsc na fsb przynajmnije 230-240mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panowie!! SZOK !! ladnie ladnie ladnie !! Ja sie cieszylem z moich 3200mb/s ale tutaj ... RE5ECT !!

Jeżeli to prawda co VIP wypisuje to z twoim prockeim powinieneś mieć jeszcze więcej odemnie...

Niestety kolejna wada asusa .... brak 5bitowego przetwornika mnoznika [jakos tak to sie nazywa] jedynie proc wstaje przy 8x lub 11x 11.5 itd...

Kolejny ogranicznik to proc ktory ponad 2350 stabilnym nie chce byc a to wina dalej znow asusa bo bez moda wiecej jak 1,75V nie wycisne... :(

Tak wiec sprzet ma wykrecony na tyle na ile moge bez modow....

Asus <span style="color:red;">[ciach!]</span>na plyta... ale nie do zaawansowanego O/C nie mowiac o extramalnym, tylko w sumie co by uwazac za extremalny w tych czasach ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panowie!! SZOK !! ladnie ladnie ladnie !! Ja sie cieszylem z moich 3200mb/s ale tutaj ... RE5ECT !!

Jeżeli to prawda co VIP wypisuje to z twoim prockeim powinieneś mieć jeszcze więcej odemnie...

nie,zle mnie zrozumiales

 

chodzilo mi o to ze sandra bardzo dziwnie sie zachowuje jesli chodzi o swoje testy syntetyczne.Teoretycznie przepustowosc pamieci przy danej magistrali powinna byc taka sama lub bardzo zblizona niezaleznie od mnosnika.

Zrob sobie test w sandrze np,6x240 i 9x240 roznica jest znaczna,a nie powinna.Zreszta to samo sie dotyczy testow cpu....10x250 vs 12.5x200 wg.sandry roznica marginalna ,to samo sie dotyczy Athlon 2Ghz vs Duron2GHz :wink: ,dla mnie sandra nie istnieje bo zbyt czesto pokazuje brednie

 

Aida32 jest mniej zalezna od czestotliwosc procesora i moim zdaniem jest najlepszym wyznacznikiem (jak na syntetyka) przepustowosci pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie ale sie pogubic mozna w tych Hynix'ach....

 

moze jakies podsumowanko....

 

gdzie kupic i jakie zeby miec 90% (bo o wiecej to chyba trudno) pewno ze sie bedzie z kosci zadowlonym...?

 

Jak w koncu z tymi pamieciami z http://www.arest.pl/showtowar.php?ID=678 . jaki maja czas dostepu? 

pomijam oczywiscie jakos tego sklepu :)

 

czy lepiej kupic od kolegi Marcinasz0 pewniki ? :)

 

Interesuje mnie zeby te pamiatki byly wstanie pojsc na fsb przynajmnije 230-240mhz

Lada dzien bede mial te pamiatki z tego sklepiku, a wtedy cos napisze... Koles ktory zamawial jakis tydzien temu wykrecil na nich 230 w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem w rekach pamięci o modelu 349AP ... i co mnie mianowićie zdziwiło? te pamięci są JEDNOSTRONNE!?!!!! ???

[...]

:arrow: kiepsko :( ja mam pamiatki z oznaczeniem 349AP, tylko, ze 2x256.

jakie masz wyniki w AIDA32? DUAL DDR / FSB 200 / reszta na OFF ( typu agressive & F1 ) 3-3-3-8 ...

:arrow: konfig jak ponizej, dual ddr, FSB 200, dodatkowe opcje na OFF, 3-3-3-8.

odczyt 4016 / zapis 1117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...