Skocz do zawartości
Mikeb

Pamięć DDR 400 - 512 MB HYNIX (Dual Channel 2x256)

Rekomendowane odpowiedzi

Boxster zalezy ktora rev epoxa masz bo jesli tak jak ja ver1.1 to wiecej jak 211fsb bedzie ci ciezko zmodzic :| 

Jesli masz jakas 2.x to HAVE FUN na tym mozna juz cos zwojowac :E

ja na rev 2.1 nie moge 230 stabilnego wycisnac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Hynixy - kość 512MB 400 MHz DDR. Jak na razie chodzą na 212 FSB przy 2-3-3-7. Procek 18x159, dzielnik 2:3. Wiecej nie sprawdzałem bo mi proc zaczyna się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Hynixy - kość 512MB 400 MHz DDR. Jak na razie chodzą na 212 FSB przy 2-3-3-7. Procek 18x159, dzielnik 2:3. Wiecej nie sprawdzałem bo mi proc zaczyna się grzać.

Na 159 to dziala 2-2-2-5 F1 i na maxa przy 2.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamiątki zamówiłem:).

I mam pytania:

Jaka najlepsza płyta do tego? Widzę ze Epox którego maiłem kupić odpada...może soltek? Tanie są. Chcę osiagnąć 250MHz FSB, a z moim procem to sie raczej uda:)

Czy jest szansa, że za dwa miechy trafię jeszcze te kości? Bo narazie mam kaskę tylko na 512MB, a chciałbym niedługo dokupić druga kosć 512... Ale hynix to chyba pospolita firma, wiec mam nadzieję ze gdzieś je znajdę:)(za dwa meichy nastepną kośc, bo żeby chodziły razem na FSB 250, na dualu mi nei zależy, bo przy takim FSB to i tak wydajnosc będzie wymiatać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamiątki zamówiłem:).

I mam pytania:

Jaka najlepsza płyta do tego? Widzę ze Epox którego maiłem kupić odpada...może soltek? Tanie są. Chcę osiagnąć 250MHz FSB, a z moim procem to sie raczej uda:) 

Czy jest szansa, że za dwa miechy trafię jeszcze te kości? Bo narazie mam kaskę tylko na 512MB, a chciałbym niedługo dokupić druga kosć 512... Ale hynix to chyba pospolita firma, wiec mam nadzieję ze gdzieś je znajdę:)(za dwa meichy nastepną kośc, bo żeby chodziły razem na FSB 250, na dualu mi nei zależy, bo przy takim FSB to i tak wydajnosc będzie wymiatać:))

Nawet FSB rzedu 250 nie nadrobi strat zwiazanych z dupiatymi timingami.. Na Twoim miejscu wolalbym FSB 220 i timingi 2-2-2-6 albo cos podobnego.. i gwarantuje FSB 220 z 2-2-2-6 bedzie duzo bardziej wydajne niz 2,5-4-4-8 albo cos podobnego.. Przy AMD bardzo licza sie timingi.. intel inaczej traktuje pamieci ale to juz inna bajka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamiątki zamówiłem:).

I mam pytania:

Jaka najlepsza płyta do tego? Widzę ze Epox którego maiłem kupić odpada...może soltek? Tanie są. Chcę osiagnąć 250MHz FSB, a z moim procem to sie raczej uda:) 

Czy jest szansa, że za dwa miechy trafię jeszcze te kości? Bo narazie mam kaskę tylko na 512MB, a chciałbym niedługo dokupić druga kosć 512... Ale hynix to chyba pospolita firma, wiec mam nadzieję ze gdzieś je znajdę:)(za dwa meichy nastepną kośc, bo żeby chodziły razem na FSB 250, na dualu mi nei zależy, bo przy takim FSB to i tak wydajnosc będzie wymiatać:))

Nawet FSB rzedu 250 nie nadrobi strat zwiazanych z dupiatymi timingami.. Na Twoim miejscu wolalbym FSB 220 i timingi 2-2-2-6 albo cos podobnego.. i gwarantuje FSB 220 z 2-2-2-6 bedzie duzo bardziej wydajne niz 2,5-4-4-8 albo cos podobnego.. Przy AMD bardzo licza sie timingi.. intel inaczej traktuje pamieci ale to juz inna bajka..

mysle ze sporo przesadziles z tym fsb220 2-2-2-6 i fsb250 2.5-4-4-8.Sam mam ustawione moje na 2.5-3-4-11 i wierz mi ze nie jest tak zle jak wiekszosc uwaza.Nie popadajcie w manie niskich cyferek bo i tak przyrost wydajnsci jest skromny.Zreszta Mavers zrobil ladny test,roznice miedzi cl2 i cl2.5 wynsily kilka marnych procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Hynixy - kość 512MB 400 MHz DDR. Jak na razie chodzą na 212 FSB przy 2-3-3-7. Procek 18x159, dzielnik 2:3. Wiecej nie sprawdzałem bo mi proc zaczyna się grzać.

Na 159 to dziala 2-2-2-5 F1 i na maxa przy 2.5V

Szymek, zauważ że napisałem dzielnik 2:3 więc pamięci chodzą na 212 Mhz, a nie na 159 Mhz. I mam od razu pytanko. Można im ustawić napięcie 2.9 v (na tyle pozwala bios)? Nic im się nie stanie, czy raczej przy takim napięciu bez radiatorów się nie obędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Hynixy - kość 512MB 400 MHz DDR. Jak na razie chodzą na 212 FSB przy 2-3-3-7. Procek 18x159, dzielnik 2:3. Wiecej nie sprawdzałem bo mi proc zaczyna się grzać.

Na 159 to dziala 2-2-2-5 F1 i na maxa przy 2.5V

Szymek, zauważ że napisałem dzielnik 2:3 więc pamięci chodzą na 212 Mhz, a nie na 159 Mhz. I mam od razu pytanko. Można im ustawić napięcie 2.9 v (na tyle pozwala bios)? Nic im się nie stanie, czy raczej przy takim napięciu bez radiatorów się nie obędzie?

Spokojnie. Dawałem 3.5 i jeszcze żyją chociaż można na nich smażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_ViP_---->Testowałeś juz te pamieci? Przy 500MHz DDR jest dobra wydajność?(lepsza niz przy najlepych timingach, ale słabszym FSB)? Jakie mobo bez żadnych modów da mi FSB 250MHz? Asus, soltek, czy Abit?

nie ma jeszcze takiej plyty ktora bez problemu leci na fsb250,zawsze jest kilka czynnikow o ktorych trzeba pamietac.Jak chcesz brac hynixy to albo soltek,albo abit

 

Co do wydajnosci :arrow: zerknij w podpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebralem pamieci zakupione w sklepie: http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=32x256

Cena: 338 zł (dual)

 

Dla zainteresowanych podaje co na nich znalazłem:

1. Naklejka:

 

-------------------------------------

HYNIX CHINA 56

 

PC3200U-30330 0350 A

HYMD232646B8R-D43 WD

256MB DDR 400Mhz CL3

-------------------------------------

 

2. Kostka:

 

--------------------------

HYNIX 348AP

HY5DU56822BT-D43

KOREA

--------------------------

 

Mam pytanie, jak rozpoznac czas dostepu?

 

P.S.

Uwaga dla kupujacych na stronie w opisie jest CL2.5, ale przyszly CL3 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych którzy już kupili w Arest - Hynixy, te kostki do dual są pakowane w jakieś specjalne opakowania po dwie (jak np.u TwinMosa), czy to są 2 kostki 256 luzem. Jak z zakupem w tym sklepie - czy OK?

I ponadto mam już kupionego Epoxa 8RDA+ rev.2.2 - jak myślicie warto, te kości kupić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych którzy już kupili w Arest - Hynixy, te kostki do dual są pakowane w jakieś specjalne opakowania po dwie (jak np.u TwinMosa), czy to są 2 kostki 256 luzem. Jak z zakupem w tym sklepie - czy OK?

I ponadto mam już kupionego Epoxa 8RDA+ rev.2.2 - jak myślicie warto, te kości kupić czy nie?

Kostki sa luzem, tzn. tylko w osobnych woreczkach...

Mam nadzieje ze warto, ale testy zrobie w niedziele (Epox rev. 2.2 jedzie) i wtedy cos napisze. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster - możesz spokojnie się brać za kręcenie. Pamięci masz z tej samej serii co ja, więc ich czas dostępu wynosi 4,3ns. I nie bój nic, moje też są CL=3, tyle że przy FSB=240 spokojnie sobie radzą na CL=2,5 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknijcie na moj konfig. Czy myślicie ze zasilka nie wyrabia? Bo nawet stabilnego 205 - 210 nie wyciągam przy mnożnikach 8 - 10. Zmieniłem chłodzenie na NB - Cooler z PIII + wiatrak i dalej doopa. BTW .....VIP dzieki za V7+ - działa spoczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos napisac jak oznaczone kostki najbardziej opaca sie kupic?

 

I jeszcze takie pytanko. Co sądzicie o tym:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20924502

jeżeli chodzi o HYNIX to bierz kostki z końcówką "... - D43" ... 99% szans że wyciśniesz z nich minimum fsb230 ( DDR460 )

 

a co do aukcji - te HyperX to jak za darmo, nawet netto w sklepach tyle niekosztują, "chodza" chyba po 2x tyle... ja osobiście gdybym chciał mieć OSTRE timingi brałbym... w końcu są to jedne z najwydajniejszych pamięci - zaś Hynix-y są to jedne z najbardziej podkręcalnych pamięci, taka krótka harakterystyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o HYNIX to bierz kostki z końcówką "... - D43"  ... 99% szans że wyciśniesz z nich minimum fsb230  ( DDR460 ).

Co do oznaczen na kostkach to chodzilo mi o tydzien produkcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli chodzi o HYNIX to bierz kostki z końcówką "... - D43"  ... 99% szans że wyciśniesz z nich minimum fsb230  ( DDR460 ).

Co do oznaczen na kostkach to chodzilo mi o tydzien produkcji :D

myślę, że przeglądając ten topic znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie : ) ale myślę że na oko nic niezauważysz... jedyną różnicą jaką zauważyłem miedzy 324A a innnymi kostkami to to iż "moje" są dwustronne i maja lekko więcej MB/S wg. AIDA32 ... z tego co widzialem po sklepach w polsce maja dostępne tylko "jednostronne" kostki. większość to 349AP... gdzie indziej może mają jeszcze inne tygodnie... a tak czytając po servisach widziałem recenzje 327AA ( dwustronne ) a nigdzie niewidziałem "jednostronnych"... kwestia wyboru... & na co trafisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo to teraz mnie wcieo z tymi kingstonami :-/. Nie wiem czy w takim razie brac 512 hynixow od "marcinsz0" czy 512 tych kingstonow. bardzo prosze o opinie ile mozna wyciskac z tych kingstonow? CZytam ze niskie timingi,to dobrze bo mam zablokowany mnoznik na moim bartoniei wiekszych fsb niz 230 mhz raczej nie planuje osiagac. Ale jakby mnie cos kiedys koplo na wodnym kto wie..... Nie smierdzi wam to troche przekretem? zobaczcie w jakich koles aukcjach bral udzial :]. Hmmm chyba zostany przy hynixach chyba cl2 pociagna na 220 mhz :-]. Bardzo poprosze marcinasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mam teraz 1 sztuke 512 ktora chodzi na 227FSB przy 2-3-3-7 :) ,bez zadnych wygrzewań itp

 

inne tak w granicach 215-220 Fsb przy tych timingach ale zalezy jak komus bardzo zalezy to wybiore fajnie chodzące przy 2-3-3-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanko. Co sądzicie o tym:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20924502

Nic poza tym, że sprzedawca to najprawdopodobniej "sławny" barypl, któremu ostatnio zawiesili na allegro konto lub jakiś jego znajomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych którzy już kupili w Arest - Hynixy, te kostki do dual są pakowane w jakieś specjalne opakowania po dwie (jak np.u TwinMosa), czy to są 2 kostki 256 luzem. Jak z zakupem w tym sklepie - czy OK?

I ponadto mam już kupionego Epoxa 8RDA+ rev.2.2 - jak myślicie warto, te kości kupić czy nie?

Kostki sa luzem, tzn. tylko w osobnych woreczkach...

Mam nadzieje ze warto, ale testy zrobie w niedziele (Epox rev. 2.2 jedzie) i wtedy cos napisze. 8)

no pisz pisz

 

bo ja mam zamiar wziac wlasnie taki zestawik jak ty czyli 8rda+ 2.1 lub 2.2 zalezy jaka sie trafi i 2x256 hynix

 

jestem ciekawy jak to bedzie smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych którzy już kupili w Arest - Hynixy, te kostki do dual są pakowane w jakieś specjalne opakowania po dwie (jak np.u TwinMosa), czy to są 2 kostki 256 luzem. Jak z zakupem w tym sklepie - czy OK?

I ponadto mam już kupionego Epoxa 8RDA+ rev.2.2 - jak myślicie warto, te kości kupić czy nie?

Uwazaj - podobno te Hynixy gryza sie z Epoxem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...