Skocz do zawartości
Mikeb

Pamięć DDR 400 - 512 MB HYNIX (Dual Channel 2x256)

Rekomendowane odpowiedzi

HYMD23264B8R-D43 WD

bo to jest oznaczenie z nalepki a nie z kości ,na kosci mam dokładnie to co ty _VIP_ tylko inny tydzien produkcji :)

 

aaa tam nalepki :D nalepek to ja sie pozbylem juz dawien dawno,olejcie nalepki,aida prawde wam powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze niby co  :?:  Jakie low cost  :?: 

 

u mnie jakos nima R-D43  :? 

 

aida pokazuje cos takiego - Hyundai HYMD264 646B8J-D43

No wiec ja moge tylko pozazdroscic tobie osiagow i prosze nie pisac, ze kazdy Hynix bez wyjatku tak samo sie kreci.. Na moich kosciach na module jest to samo oznaczenie, ale juz odczyt z SPD ujawnia prawde.. Poprostu kostki LOW PRICE moga sie zdarzyc fajne, ale w wiekszosci sa to odrzuty, nie spelniajace specyfikacji lepszych modulow.. Zostaly wyprodukowane, a przeciez ich nie wyrzuca na smietnik, skoro moga je sprzedac..

 

To wyjasnia podejrzanie niskie ceny we wroclawskim arescie - 175zl za modul 256mb.. marcinsz0 posiada testowane kostki, i osiagaja one te 210mhz na cl2.. udalo mu sie :wink: mnie chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjasnia podejrzanie niskie ceny we wroclawskim arescie

powiem wam tylko tyle ze mialem juz z róznych zródeł pamięci z wrocławia z giełdy ,z warszawy z giełdy itp i wszyscy zaopatrują się w NTT SYSTEM /nie wiem moze to jakis przedstawiciel hynixa albo co ? /wystarczy zobaczyć na plombie gwarancyjnej ,wiec nie ma znaczenia czy kupisz w aresie czy gdzie indziej ,po prostu zaleza na co trafisz "ryzyk fizyk" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Mikeb wysłalem dzisiaj mechl!nowi z tego forum kostke 512mb Hynixa na próbe bo on ma epoxa 8RDA rev1.1 i zobaczymy jak u niego bedzie sie kręcić zdam relacje czy chodziła dobrze czy nie , a jak dobrze to zapodam osiągi

a wiec tak moge zdać relację z tego testu a więc na Epoxie max jaki wycisnął to FSB 211 ,ale sprawdził pamieć u kolegi na NF7-S i poleciały na 251 FSB stabilnie ,bez zadnych błedów

 

wiec niestety cosik nie chcą działać dobrze z Epoxami przynajmniej na 8RDA rev1.1 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak moge zdać relację z tego testu a więc na Epoxie max jaki wycisnął to FSB 211 ,ale sprawdził pamieć u kolegi na NF7-S i poleciały na 251 FSB stabilnie ,bez zadnych błedów

 

wiec niestety cosik nie chcą działać dobrze z Epoxami przynajmniej na  8RDA rev1.1  :(

EPOXY, przynajmniej w tej wersji nie wytrzymują takiej magistrali same z siebie, ja mam 8RDA+ i na więcej niż 210 to "cudo" nie pójdzie, to nie kwestia pamięci tylko płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu, sprobuje wymienic ale nie wiem czy beda miec inne...

 

AIDA32

 

Hyundai HYMD232 646B8R-D43

U mnie jest tez R-D43, ale tu nie chodzi chyba o zaden LOW COST - VIP ma moduly 512mb wiec logiczne chyba ze AIDA inaczej identyfikuje kosci - poprawcie mnie jezeli sie myle.

 

BTW :arrow: Moje ida MAX na 255 przy 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aida czyta z epromu

ale generalnie to kiepski program i czesto sie myli:

 

Typ procesora AMD Athlon XP, 1100 MHz (5.5 x 200)

(a ustwione jest 11x100)

 

nie potrafi tez rozrozniac R9100 64 od 128 bit (tak mnie chcieli naciac w sklepie - "panie - ten program pokazuje ze karta jest 128bit!!" - oczywiscie tylko 4 koski pamieci i nędzny wynik w 3Dmarku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak moge zdać relację z tego testu a więc na Epoxie max jaki wycisnął to FSB 211 ,ale sprawdził pamieć u kolegi na NF7-S i poleciały na 251 FSB stabilnie

u mnie jest tez R-D43, ale tu nie chodzi chyba o zaden LOW COST - VIP ma moduly 512mb wiec logiczne chyba ze AIDA inaczej identyfikuje kosci - poprawcie mnie jezeli sie myle.

 

 

;) Jak juz pisalem.. nie interesuje mnie jakie fsb wysisnol ktokolwiek, ale przy jakich time'ingach.. wiem, ze hynix'y nie lubia wysokich, ale widze, ze ludziom na 166 cl2 daje rade.. Moj zasadniczy problem obecnie jest taki, czy na innej mobo odpale kostki hynix'a LOW COST na 166 cl2..

 

turzol mylisz sie bardzo.. o ilosci pamieci zainstalowanej na module informuje druga pozycja w kodzie (zajrzales na link, ktory podalem wczesniej??????).. Wlasnie on daje pelna informacje o specyfikacji pamieci..

 

aida czyta z epromu 

ale generalnie to kiepski program i czesto sie myli: 

 

Typ procesora AMD Athlon XP, 1100 MHz (5.5 x 200) 

(a ustwione jest 11x100) 

 

nie potrafi tez rozrozniac R9100 64 od 128 bit (tak mnie chcieli naciac w sklepie - "panie - ten program pokazuje ze karta jest 128bit!!" - oczywiscie tylko 4 koski pamieci i nędzny wynik w 3Dmarku)

Jesli chodzi o odczyt ustawienia procesora - zwoc uwage, ze w biosie ustawiasz czestotliwosc taktowania magistrali, a fsb = f(magistrali)*2 dla AMD K7.. Co do grafy - mnie pokazuje 128bit..

 

 

 

Ludzie z hynix'ami na EPOX'ie : dziala wam cl2 na 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze farmazony wypisuje  :D 

 

Dołączona grafika

 

REC_DJ ,sprawdz jak u Ciebie ta sprawa wyglada,moze to kwestia tygodnia produkcji

"Vip" ja mam dokładnie te kości co ty tzn. model 324A ... i narazie Max co udało mi się wycisnąć z pamięci to FSB275 przy 2.8v 3-4-4-8 ... wieksze FSB będe robił jak tylko przyjdzie do mnie zasilacz bo niechce uszkodzić kostek a voltage wiekszy napewno sie przyda. I co takiego fajnego zauważyłem - kostki się prawie w ogóle niegrzeją, tym bardziej że leci na nie ciepłe powietrze z radiatora na CPU - dla mnie 1 klasa ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli trafilem na LOW Cost :( I tak niezle sobie radza.

Czey moze mi ktos powiedziec , ktory tydzien modulow 512MB kreci sie najlepiej :?: Czy jest w ogole mozliwe osiagniecie fsb 280 przy 2.8V na modulach 512MB Hynixa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli trafilem na LOW Cost  :( I tak niezle sobie radza. 

Czey moze mi ktos powiedziec , ktory tydzien modulow 512MB kreci sie najlepiej :?: Czy jest w ogole mozliwe osiagniecie fsb 280 przy 2.8V na modulach 512MB Hynixa  :?:

przy 2.8V nie ma szans,chociez REC_DJ na tygodniu 324A (takie jak moje) dojechal do 275

 

jak bede mial chwilke to bede modowal mojego abitka na Vdimm3.25V i bedziemy walczyc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze farmazony wypisuje  :D 

 

 

REC_DJ ,sprawdz jak u Ciebie ta sprawa wyglada,moze to kwestia tygodnia produkcji

"Vip" ja mam dokładnie te kości co ty tzn. model 324A ... i narazie Max co udało mi się wycisnąć z pamięci to FSB275 przy 2.8v 3-4-4-8 ... wieksze FSB będe robił jak tylko przyjdzie do mnie zasilacz bo niechce uszkodzić kostek a voltage wiekszy napewno sie przyda. I co takiego fajnego zauważyłem - kostki się prawie w ogóle niegrzeją, tym bardziej że leci na nie ciepłe powietrze z radiatora na CPU - dla mnie 1 klasa ; )

To ja prosze o screena z CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jak to mozliwe ze po obnizeniu napiecia z 2,9 na 2,7 V pamieci zaczeły lepiej lecieć ????????? wczesniej mialem błedy przy 247FSB a teraz na mniejszym napieciu sobie Hynixy spokojnie lecą na tym FSB ?????

 

dodam tylko iz kości nie były gorące , wiec sie nie przegrzewały ,

co moze sie przegrzewać po podniesieniu napiecia pamięci ?? SB ,NB ???

aha mostek SB nie jest u mnie chłodzony i strasznie sie nagrzewa moze to on jest winowajcą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie kupuje na dniach EPOXa 8RDA+ rev. 2.1, ale jeszcze nie wiem jakie pamięci. W gre wchodzą HYNIX lub TWINMOS, oczywiscie w dualu po 512MB DDR400. Co mam wybrac, bo juz stracilem głowe... :? Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz fajne kostki z serii 0345AP leca u mnie przy FSB 220 CL2-3-3-7 w nocy sprawdzałem GoldMemory przez 6 godzin przeszło 14 testów i 0 błędów

mam ich kilka sztuk :)

 

aha kostki te opalały się pod żarówką 40W przez 2 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walsnie zmontowalem swoje kostki i tak jak polecil marcinosz0 puscilem je przy fsb 210 na cl2 3 3 7 i smigaja calkiem fajnie przy napieciu 2.7v i nie ma zadnych problemow wiec jestem zadowolony :)

Na ostrzejsze OC przyjdzie czas jak zmienie AC na WC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem nowy biosik do ABITA 22 3Dfire i troche potestowalem moje 349AP :)

Pamieci puszczone na 2.8V bo inaczej cos w biosie mi sie wiesza :lol: Asynchro narazie

 

DDR400 CL2 3-3-11

 

DDR450 CL2 3-3-11

 

DDR480 CL2.5 3-3-11

 

DDR490 CL2.5 3-4-11

 

DDR500 CL3 4-4-8 2.9V to jednak za duzo, postuja ale wieszaja kompa :(

 

 

Nie jest az tak zle jak myslalem, moze jeszcze je opale troche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...