Skocz do zawartości
Mikeb

Pamięć DDR 400 - 512 MB HYNIX (Dual Channel 2x256)

Rekomendowane odpowiedzi

mozecie mi cos doradzic bo mam neizly metlik po przeczytaniu tego tematu mam pamieci geile 200fsb cl2.5 te value na epoxie rev1.1 zrobilem na nim vdd moda i max co wyciagnolem to 210 cl2.5 stabilne w prime max co do windy wlazilo to 220fsb ale zaraz bledy w prime sypalo a totalny max co tylko do biosa moglem wlazic to 235fsb(windy nie ladowalo) max napiecie jakie im dawalem to 2.99 znalazlem kupca na te geile wylazi mi tak ze jak je sprzedam to mi styknie salaty na 2x256hynixa czyli praktycznie zrobie sobie taka wymiane ale czy warto jeszcze moze wpadnie mi troche $ to bral bym 2x512 ludzie tu pisali ze ledwo jada na fsb 200 z tymi pamieciami ale to wina chyba tego napiecia vdd za malego dlatego takie problemy mieli tak mi sie cos wydaje :idea: doradzcie cos co mam robic zamieniac czy co :?: bo nie chcial bym zamienic siekierki na kijka :evil: jakos tak to szlo :twisted: i nie zostac na lodzie bez kompa z pamieciami co na moim epoxie nie smigaja :!: zalezy mi na fsb bo smiglo mam kiepskie tak jak zasilke(megabajt350) :( i max procka wykrecam na 2000mhz a tak to dam wieksze fsb i zmniejsze mnoznik i zyskam na wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee powoli

1) Nie hinix tylko hynix :P

2) Trzeba kupić okreśoną serie tych pamięci z określonymi oznaczeniami

3) To że hynix ledwo idzie na fsb200 to ja jeszcze nie widziałem. Moje spokojnie w dualu idą na fsb230 bo na więcej mobo nie pozwala. Sądze że spokojnie na fsb250 i wyżej polece. Timingi 2,5-3-4-10(max to 5), idą na niższych ale nie mam czasu ich dobrze wygrzać. Mam 2x512mb i jestem bardzo zadowolony więc moge spokojnie polecić. Czy chcesz zmieniać zdecyduj sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi ok poprawilem na hynix nie mam czasu na powoli :twisted: za bardzo bo jutro je sprzedaje jak by co no ale sie boje troche :P bo mam epoxa rev1.1 i bede mial neizla mogile jak nei odpale tego ramu na swojej plycie doradzajcie cos moze ktos ma te pamieci i epoxa rev1.1 z vdd modem a co do seri to bede ja przez telefon wybieral /dowiadywal sie jaka maja mam znalesc z koncowka BT-D43 :?: jak dobrze zrozumialem watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi wielkie dzieki za dobre slowa :wink: troche sie uspokoilem :) poczekam co inni jeszcze powiedza lepiej byc pewnym jak potem miec lipe :twisted: bo ty nie masz epoxa a i z tego co zalapalem to unikac seri TB-D3 jak dobrze spisalem bo ta nei kreci sie za dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma zamiar kupic na dniach pamieci Hynixa to radze  sie pospieszyc ponieważ ze wzrostem popularnosci tych pamieci rosnie ich cena w hurtowni :(

w krakowskiem pcprojekcie ceny polecialy o 20zl w doł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze czy w wawie gdzies sa te pamieci bo mialem brac z www.arest.com.pl ale cos mi sie nie bardzo widzi wycieczka do wrocka pare kilosow jest  :( alegro odpada bo za drogo tam maja

Jest cos takiego jak POCZTA! W www.arest.com.pl biora 11 zł za przesylke i paczka jest po 3 dniach - tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W arest skończyły sie kostki 512MB, dopiero uzbierałem ledwo na ten ram kase i nie ma :( Wie ktos gdzie jeszcze można dostac 512?

Czy jest sens wogóle kupowac 512 a "kiedyś" drógą 512? moze sie juz takiej nie dostanie a potem bedzie miał problem hynix z inną firmą ramu. Może lepiej kupić 2 x 256 i miec od razu duala? W sumie 1 giga ramu to raczej żadko kiedy potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinsz ty z twoimi cenami to chyba jestes zydem ze tyle zdzierasz?? porwonaj swoje ceny do tych z artestu ktory tez ma jakas prowizje . pozatym ze oferty poza dzialem kup sprzedam powinien byc ban natychmiast??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinsz ty z twoimi cenami to chyba jestes zydem ze tyle zdzierasz?? porwonaj swoje ceny do tych z artestu ktory tez ma jakas prowizje . pozatym ze oferty poza dzialem kup sprzedam powinien byc ban natychmiast??

:arrow: niechcesz - nie kupuj. zyjemy w wolnym kraju i kazdy ma wole wyboru. jesli Marcin sprzedaje za cene, ktora jest dla Ciebie za wysoka to w czym problem. kupuj w Arest. kazdy, sprzedajac sprawdzone Hynix'y i nie tylko, chcialby zarobic troszke na tym. przeciez nie bedzie sprzedawal po cenach hurtowych/sklepowych. Marcin i tak znajdzie klientow na swoje kosci, bo o takich teraz nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie jeszcze można dostac 512?

u mnie :lol:

dodam jeszcze ze ( wg. zapewnien ktore robi na aukcji ) marcin testuje pamieci przed wyslaniem czyli dostajesz pewniaki. Ja bym kupił, i od razu mam pytanie - a masz może dwustronne hynixy? te sa ponoc najlepsze? bo bym kupil 2szt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie jeszcze można dostac 512?

u mnie :lol:

dodam jeszcze ze ( wg. zapewnien ktore robi na aukcji ) marcin testuje pamieci przed wyslaniem czyli dostajesz pewniaki. Ja bym kupił, i od razu mam pytanie - a masz może dwustronne hynixy? te sa ponoc najlepsze? bo bym kupil 2szt :D

do takich spraw jest PW lub GG :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie jeszcze można dostac 512?

u mnie :lol:

dodam jeszcze ze ( wg. zapewnien ktore robi na aukcji ) marcin testuje pamieci przed wyslaniem czyli dostajesz pewniaki. Ja bym kupił, i od razu mam pytanie - a masz może dwustronne hynixy? te sa ponoc najlepsze? bo bym kupil 2szt :D

do takich spraw jest PW lub GG :evil:

to chyba powinienes kazde posty marcin-a wywalic odnosnie tego ze cos oferuje do sprzedazy w tym watku. i nietylko te.. sie tylko chce dowiedziec i normalne ze interesow niebede tu zalatwial tylko na priv :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbierałem na ram z arestu, na ten z allegro mnie nie stać, a nawet jakby to sory ale nie bede przepłacał, bo ram jest ten sam, a to testowanie to niby co to jest wsadzenie na 5 minut kosci i ustawienia wyższego FSB? takie testy to ja sam bede przeprowadzał na już kupionym ramie. Wiadomo, że jedna kość jest lepsza dróga troche gorsza, wiadomo też że każda musi zostać sprzedana bo to jest handel i najbardziej tu chodzi o kase a nie o zadowolenie klijenta czy bedzie miał max FSB 220 czy 250 :lol:

No i jak to jest z tym lepiej kupić jedną 512 i za powiedzmy 2 - 3 miesiace drógą czy 2 x 256? tak mam teraz (2z256) tylko no name syfiasty ale ramu nie brakuje w sumie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinsz ty z twoimi cenami to chyba jestes zydem ze tyle zdzierasz?? porwonaj swoje ceny do tych z artestu ktory tez ma jakas prowizje . pozatym ze oferty poza dzialem kup sprzedam powinien byc ban natychmiast??

:arrow: niechcesz - nie kupuj. zyjemy w wolnym kraju i kazdy ma wole wyboru. jesli Marcin sprzedaje za cene, ktora jest dla Ciebie za wysoka to w czym problem. kupuj w Arest. kazdy, sprzedajac sprawdzone Hynix'y i nie tylko, chcialby zarobic troszke na tym. przeciez nie bedzie sprzedawal po cenach hurtowych/sklepowych. Marcin i tak znajdzie klientow na swoje kosci, bo o takich teraz nie trudno.
Klientow na dobre i sprawdzone pamięci nie jest trudno.. Dlatego kupilem od marcinsz'a a nie z arestu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamiątki to HY5DU56822BT-D43 344A i spokojnie lecą na 269MHz CL2,5 4/4/8 2.85V w singlu, myśle że dałyby radę więcej z wyższym napięciem ale niechce mi sie robić vmoda bo i tak mój procek na tyle nie poleci (testowane na kumpla procku 2.4) w dualu (druga kostak to HY5DU56822BT 345A) śmigają na 490MHz CL2,5 3/4/6 2,75v (pamięci kupiłem na Allegro od Benio21 poprosu są superrrrrr Benio Pozrofffki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...