Skocz do zawartości
Kittek

cd-rom nie czyta plytek

Rekomendowane odpowiedzi

konkretnie to tylko niektorych, ale akorat tych z najfajniejszymi grami :evil: , ktore to u kolegow czytają sie dobrze, bez zadnych bledow, a moj asus x52 jakos sobie z nimi nie radzi. jak mam go ustawic w biosie/windozie pio mode/dma/ ultra dma, ktore najlepsze i czy potrzeba jest jakas specjalna tasm anpp ata 100 do tego cd-romu, czy zwykla starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, ATA 100 to jest raczej zwykła, no nie?

a jak masz ATA66 tojuz bardziej prawdopodobne że możesz mieć jakieś problemy, chociaż chyba zwykłe cd romy nie potrzebują setki. A z ustawianieami to spróbuj z tym dma, jak bedzie reagował na każdym z nich, nie zaszkodzi, a może pomóc. :lol:

 

A jak to nic nie zmieni to zobacz na taśmie ATA100

 

Pozdrawiam, KrokodyL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cdrom zdaje sie ze dziala na max. ata33, nie ma chyba cdromu ktore korzystaja z ata100

 

a jesli nie czyta plytek (niektorych) a reszte czyta, to masz dobrze podlaczony i ustawiony, lecz byc moze laser sie zakurzyl i trzeba cd-ka rozkrecic i wyczyscic soczewke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem z CD-RW Asusa, ktory czytal

tylko niektore plytki. Na koncu czytal niektore,

ale jak zwolnilem go do predkosc 4x .

Wysylka na gwarancji do serwisu Asusa i mam nowke

nagrywarke. Jak masz gwarancje to wysylaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem od kumpla, ktory ma taka plytke czyszczaca, ze na szybszych CD takie cos jest ryzykowne bo zdarzylo sie, ze kumus tam skopalo przez to naped..

 

jesli juz czyscic to lepiej rozkrecic naped i przetrzec szkielko lasera szmatka (sucha lub z jakims specialnym srodkiem)

najwiekszy problem stanowi rozebranie napedu, bo np. w moim LG chwile mi zajelo wykombinowanie jak zdjac obudowe - odkrecilem srubki i przystawilo mi na zatrzaskach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...