Skocz do zawartości
Link_mc

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pograć w KOTORa. Jakieś dwa, może trzy dni temu przeszedłem zarówno Light Side jak i Dark Side, w tym że Dark Side od momentu przed spotkaniem Bastilii w świątyni. Oczywiście moja postać (kobieta :D ) miała dwie lightsabre, Juhani - 2handed lightsabre, Bastilla - 2handed lightsabre, Jollee - jako jedyny miał tylko jedną lightsabre, ponieważ miał feat - dueling. Na 4 poziomie byłem już Jedi.

Najbardziej mnie wnerwiło w tej grze to, że jest taka krótka :( Wystarczyło około 25h na przejście i zaznaczam, że wykonałem (a przynajmniej starałem się wykonać) wszystkie questy. Czytałem o grze, że jest nieliniowa. Z tym się zgodzić nie mogę. Jedyny moment nieliniowy to wybór planety na którą lecimy. Następny minus, to to że gdy w drużynie mamy rycerzy Jedi, to gra staje się bardzo prosta, Carth i Canderrous stają się niepotrzebni, nie mówiąc już o Mission. Nie podoba mi się również to, że gra jest mało rozbudowana jeśli chodzi o lokacje. W ogóle w grze jest masa pojedynków, niby dobrze ale mając Jedi robi się to strasznie nudne. Pojedynki są świetne, animacje kapitalne, szkoda że mało gier może się pochwalić taką animacją. Walka na miecze wygląda bosko. Szkoda, że Jedi Robe po założeniu wygląda tak sobie. Szkoda, że nie ma strojów takich, jakie mają być w drugiej części, tzn. pelerynka lub płaszcz. Płaszcz + dwa miecze świetlne i wygląda to bosko.

Ktoś gdzieś napisał, że są w KOTORze znakomite zwroty akcji. Sorry, ale zwroty akcji to były w Starcrafcie lub w Warcrafcie, a tu tylko raz fabuła mnie zaskoczyła.

Grafika - dobra, nawet bardzo. Muzyka - dla mnie średnia. Głosy postaci - fajnie, że różne rasy mają inna mowe. Ogólnie ocenę, jaką mogę wystawić tej grze to 6/10, no dobra ostatecznie 7/10.

Gra mnie nie przykuła do monitora jak np. Morrowind lub Fallout 2. Podobnie było z Neverwinter Nights i Dungeon Siege (to dopero był gniot, wszyscy się nią zachwycali, a oprócz grafiki nic ciekawego tam nie było). Grę przeszedłem bez większego zachwytu. Nie wciągnęła mnie tak jak Was. Szkoda.

Pozdrawiam.

Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego w KOtORze co po prostu wyroznia ta gre.

A jest to mialnowicie to, ze w nia gralem namietnie. Podkreslam, ze nie lubie RPG. Probowalem w Morrowind, Planet tournament, i inne hity. Odkladalem po paru minutach (godzinach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego w KOtORze co po prostu wyroznia ta gre.

A jest to mialnowicie to, ze w nia gralem namietnie. Podkreslam, ze nie lubie RPG. Probowalem w Morrowind, Planet tournament, i inne hity. Odkladalem po paru minutach (godzinach).

8O 8O 8O Co to za gra :?: :lol: :lol: :wink:

A ja w KOTORa nie grałem namiętnie. Ja uwielbiam RPG. Ale KOTOR mi jakoś nie pasuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pograć w KOTORa. Jakieś dwa, może trzy dni temu przeszedłem zarówno Light Side jak i Dark Side, w tym że Dark Side od momentu przed spotkaniem Bastilii w świątyni. Oczywiście moja postać (kobieta  :D ) miała dwie lightsabre, Juhani - 2handed lightsabre, Bastilla - 2handed lightsabre, Jollee - jako jedyny miał tylko jedną lightsabre, ponieważ miał feat - dueling. Na 4 poziomie byłem już Jedi.

Najbardziej mnie wnerwiło w tej grze to, że jest taka krótka  :( Wystarczyło około 25h na przejście i zaznaczam, że wykonałem (a przynajmniej starałem się wykonać) wszystkie questy. Czytałem o grze, że jest nieliniowa. Z tym się zgodzić nie mogę. Jedyny moment nieliniowy to wybór planety na którą lecimy. Następny minus, to to że gdy w drużynie mamy rycerzy Jedi, to gra staje się bardzo prosta, Carth i Canderrous stają się niepotrzebni, nie mówiąc już o Mission. Nie podoba mi się również to, że gra jest mało rozbudowana jeśli chodzi o lokacje. W ogóle w grze jest masa pojedynków, niby dobrze ale mając Jedi robi się to strasznie nudne. Pojedynki są świetne, animacje kapitalne, szkoda że mało gier może się pochwalić taką animacją. Walka na miecze wygląda bosko. Szkoda, że Jedi Robe po założeniu wygląda tak sobie. Szkoda, że nie ma strojów takich, jakie mają być w drugiej części, tzn. pelerynka lub płaszcz. Płaszcz + dwa miecze świetlne i wygląda to bosko.

Ktoś gdzieś napisał, że są w KOTORze znakomite zwroty akcji. Sorry, ale zwroty akcji to były w Starcrafcie lub w Warcrafcie, a tu tylko raz fabuła mnie zaskoczyła.

Grafika - dobra, nawet bardzo. Muzyka - dla mnie średnia. Głosy postaci - fajnie, że różne rasy mają inna mowe. Ogólnie ocenę, jaką mogę wystawić tej grze to 6/10, no dobra ostatecznie 7/10.

Gra mnie nie przykuła do monitora jak np. Morrowind lub Fallout 2. Podobnie było z Neverwinter Nights i Dungeon Siege (to dopero był gniot, wszyscy się nią zachwycali, a oprócz grafiki nic ciekawego tam nie było). Grę przeszedłem bez większego zachwytu. Nie wciągnęła mnie tak jak Was. Szkoda.

Pozdrawiam.

Crosis

po pierwsze: KotOR nie jest liniowy jak tego nie zauwazasz to nie obserwujesz zbyt dobrze (np. mozesz zostac dobrym lub zlym JEDI, wybierasz czy zatrujesz planete czy wysadzisz baze na mannie i wiele innych rzeczy)

po drogie: nie musisz wcale uzywac miecza zeby walczyc masz tyle innej broni ze miecze mozesz sobie darowac

po trzecie:wcale nie jest krotka mi zajelo przejscie jej ze wszystkimi qestami 2 tygodnie kiedy inne zajmowaly mi najwyrzej 3 dni

a po czwarte: kazdy ma swoje zdanie na rozne tematy wiec mozez sie wyrazac dowoli ale jesli chcesz cos udowodnic to poprzyj to MOCNYMI DOWODAMI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: KotOR nie jest liniowy jak tego nie zauwazasz to nie obserwujesz zbyt dobrze (np. mozesz zostac dobrym lub zlym JEDI, wybierasz czy zatrujesz planete czy wysadzisz baze na mannie i wiele innych rzeczy)

Sorry ale gry które uważam za nieliniowe to np. Morrowind lub Fallout 2, gdzie jest jakiś głowny quest, ale poza tym możesz iść od razu do bazy Navarro lub płynąc na wyspę Soltsheim.

po drogie: nie musisz wcale uzywac miecza zeby walczyc masz tyle innej broni ze miecze mozesz sobie darowac

Po to są miecze, żeby z nich korzystać. Przecież nie będe biegał z jakimś blasterkiem czy Sith sniper rifle. Tak się składa, że w grach RPG używam najlepszej broni jaka jest w moim posiadaniu. Poza tym miecze świetlne to nie tylko broń, ale także tarcza (chyba to zauważyłeś ?).

po trzecie:wcale nie jest krotka mi zajelo przejscie jej ze wszystkimi qestami 2 tygodnie kiedy inne zajmowaly mi najwyrzej

Zależy ile grasz w daną gre. Niemniej jednak 26h na gre to troche mało (prawie wszystkie questy wykonane). W Morrowinda można grać kilka miesięcy i możesz jej nie ukończyć. Kilka lokacji na planetę to troche mało.

BTW: spojrzyj czasami do słownika języka polskiego.

a po czwarte: kazdy ma swoje zdanie na rozne tematy wiec mozez sie wyrazac dowoli ale jesli chcesz cos udowodnic to poprzyj to MOCNYMI DOWODAMI :P

A gdzie Ty masz swoje MOCNE DOWODY :P :wink: Możemy się sprzeczać, ale jeżeli człowiekowi podoba się dana gra, to będzie jej bronił do końca. Poza tym to kwestia gustu jakie gry nam odpowiadają. Szanuje Twoje zdanie ale się z nim nie zgadzam.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra z falloutem sie zgodze ale z morrowindem niezbyt. Bylem u glownego bossa na samym poczatku a postac mialem na 40 poziomie (uzywalem kodow przyznaje) mialem miecz z dusza Winged cos-tam i za cholere nie moglem go rozwalic. Co musze zrobic zeby to zrobic?? (od razu mi pomozesz:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotor to jedyny rpg ktorego q calosci skonczylem, a fanem SW nie jestem, wiec to chyba świadczy o genialnosci tej gry (a zaznacze ze probowelm grac w morrowindy, ice windy i te inne, ale zadna mnie nie przykula do monitora)

Też mogę powiedzieć, że skończyłem takiego Dungeon Siege. A oprócz grafiki to ta gra dla mnie nic ciekawego nie ma. Zwykła rąbanina. Icewind Dale też przeszedłem, Divine Divinity też - jest tam strasznie dużo walki, pod koniec takie nudne to jest, że odechcewa się grać. KOTORa przeszedłem dla tego, że się za niego zabrałem. A co do Morrowinda, to ukończyłem tylko podstawkę, Tribunal i Bloodmoon czeka jeszcze na mnie.

NO dobra z falloutem sie zgodze ale z morrowindem niezbyt. Bylem u glownego bossa na samym poczatku a postac mialem na 40 poziomie (uzywalem kodow przyznaje) mialem miecz z dusza Winged cos-tam i za cholere nie moglem go rozwalic. Co musze zrobic zeby to zrobic?? (od razu mi pomozesz:P)

40 poziom to już bardzo silna postać, a Dagoth Ura trzeba pokonać sposobem. Winged Twilight to też nie najlepszy soul gem (Golden Saint lub Ascended Sleeper - te są najlepsze). Nie powiem Ci co musisz zrobić żeby go pokonać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis- nie do konca, aczkolwiek niemylisz sie wszedzie, przynajmniej wg. mnie.

1. niemow ze skonczyles gre w 25h bo w tym czasie nieprzeczytalbys wszystkich dialogow jakie sa nawet jakbys mial je w formie ksiazkowej, do poduszki. jesli sie sugerujesz licznikiem przy sejwach to zle robisz bo on nienalicza czsu jesli zrobiles load, np ja rozmawialem z jedna postacia przez ok 20 min bo probowalem roznych opcji odpowiedzi no i uwaznie czytalem a nastepnie zrobilem load i w ok 30 sec przelecialem gadke tak aby zdomyc max EP, kredytow itd. inna sprawa to ze gdy ja gralem w kotor 1 raz czyli w tygodniu jej premiery angielskiej wszystko czytalem o angielsku i to zabralo dodatkowy czas, jak kralem 1 raz to zajelo mi to tydzien a gralem srednio ok 6h no i ja przedewszystkim niepodchodze do gier (a zwlaszcza rpgow) jak do produktu, ktory trzeba przejsc zeby sie chwalic ze sie wnia gralo tylko jak to wyprawy na 2 strone monitora, gry to dlamnie przygody i dlatego staram sie nimi delektowac. niemniej jednak kotor jest jednym z najkrotszych rpgow.

 

2. kotor jest nieliniowy choc nie w tak rozwinietym stopniu jak np. morrowind czy fallout2 (ja niepatrze na liniiowosc "zerojedynkowo", a juz napewno nie w tym przypadku). o ile dobrze pamietam to nieliniowosc polega na tym iz dany problem mozna rozwiazac na min 2 sposoby i to w kotor'ze jest. niema sensu wypisywac przykladow ale kazdy ci tu takim zapoda. prawda taki morrowind to majstersztyk pod wzgledem nieliniowosci (i nietylko) i kotor sie znim niemorze rownac ale bezprzesady liniowy to jest doom3, nieprzysadzajmy z liniowoscia kotora...

 

3. to prawda ze postacie poslugujace sie blasterami sa cienkie (choc moj carth z 2 blasterami zalatwial najwiekszych twardzielami max 2 szczalami!) w porownaniu z dzedajami no i dzedaje sa cool ale to nie minus, to jest opcja wyboru mimo ze 99.99 % wybieze dzedajow no i gre da sie przejsc z druzyna "bezdzedajowa"- ktos cos mowil o liniowosci?

 

4. nie no bez przesady ale od fabuly to prosze sie odczepic. prawda ze moze nikogo niezaskakuja wzroty akcji ale jak na obecne standrdy (inne gry niesa lepsze) kotor ma naprawde bogata (jak na tak krotkiego rpga), wielowatkowa fabule. pozatym spelnia standard crpga czyli zaleznosci miedzy postaciami i roznice pomiedzy jasna i ciemna strona (i znowu ta liniowosc sie pojawia :>). a jezeli juz porownujemy to mnie kotor zaskoczyl tez raz a taki morrrowind ani razu a jest o niebo bardziej rozbudowany.

 

5. zgadzam sie, zreszta zawsze mowilem ze rozbudowanie podwzgledem lokacji, engine oraz system rpg to najwieksze minusy tej gry. lokacje choc male i niska ich ilosc to sa piekne jednak pozostaje niesmak. ja chyba nigdy nieprzeboleje schematycznych lokacji oraz zafajdanego systemu ad&nd3 (to jest dobre do fantazy w ale nie sw).

 

6. masz prawo niezachwycac sie kotorem ale powinienes przynajmniej wniektorych kwestiach byc bardziej obiektywny no i dolicz to ze dla fana SW (nawet zwyklego nie fanatycznego) no zadka mozliwosc by pokierowac losem dzedaja w pieknym swiecie SW.

 

ja odliczam sekundy do kotora 2 mimo ze ta gre widzialbym troszke inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam kotor wciągnoł ze hoo hoo ^^ ,na 2 czekam z otwartymi rączkami:P i jak zwykle moje pierwsze wrażenie to bedzie grafika ^^ bo jakos grafika w kotorze jest zaje..;D fajnie to zrobili albo dźwiek miecza hehe"bzzz",a później fabuła,mam nadzieja ze kotor2 bedzie trocha dłuższy .... i od razu pl wyjdzie a nie eng...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko napisać że skończyłem KOTOR-a wczoraj i gra wymiata.Od czasu BG 2 jest to pierwsze RPG które przeszedłem od desk do deski.Dla mnie rewelacja.A grałem w Icewind Dale II,Gothica 2,Nawerwinter Nights i Morrowinda i żadna z tych gier nie umywa się do KOTOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja także w KOTORA grałem bardzo namiętnie a że jestem starym wyjadaczem rpgowym (grałem jeszcze w bards'tale na commodore :D ) mogę powiedzieć że ta gra ma ten klimat którego wielu innym brakuje np. Morrowind (fajna ale...)KOTOR to jest pierwsza gra od czasów Baldura która mnie wciągneła pochłoneła zmięła przerobiła 2x i wypuściła z powrotem od tej pory mówię jedno KOTOR RULES :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przedewszystkim niepodchodze do gier (a zwlaszcza rpgow) jak do produktu, ktory trzeba przejsc zeby sie chwalic ze sie wnia gralo

8O 8O Powiedz mi Igrok gdzie napisałem, że traktuje gry, KOTORa jako produkt, który trzeba przejść, żeby się chwalić, że się w nią grało ? Uważam, że w przypadku gier jakichkolwiek nie ma sensu się chwalić, że się je ukończyło.

niemniej jednak kotor jest jednym z najkrotszych rpgow.

Czyli miałem rację mówiąc, że KOTOR jest krótki :)

A grałeś w Świątynię pierwotnego zła ? Ta gra to dopiero jest krótka.

kotor jest nieliniowy choc nie w tak rozwinietym stopniu jak np. morrowind czy fallout2 (ja niepatrze na liniiowosc "zerojedynkowo", a juz napewno nie w tym przypadku). o ile dobrze pamietam to nieliniowosc polega na tym iz dany problem mozna rozwiazac na min 2 sposoby i to w kotor'ze jest. niema sensu wypisywac przykladow ale kazdy ci tu takim zapoda.

Tu mnie prawie przekonałeś co do tego, że KOTOR jest nieliniowy. Rzeczywiście można wybrać sposób rozwiązania poszczególnych questów.

prawda taki morrowind to majstersztyk pod wzgledem nieliniowosci (i nietylko) i kotor sie znim niemorze rownac ale bezprzesady liniowy to jest doom3, nieprzysadzajmy z liniowoscia kotora...

Może właśnie problem leży w tym, że cały czas pamiętam Morrowinda i mnogość rozwiązań i ogromny świat. A Doom 3 jest liniowy, można powiedzieć prostolinijny :lol: KOTOR w porównaniu do innych gier pod względem czy jest liniowy, czy nie - wypada na plus.

to prawda ze postacie poslugujace sie blasterami sa cienkie (choc moj carth z 2 blasterami zalatwial najwiekszych twardzielami max 2 szczalami!) w porownaniu z dzedajami no i dzedaje sa cool ale to nie minus, to jest opcja wyboru mimo ze 99.99 % wybieze dzedajow no i gre da sie przejsc z druzyna "bezdzedajowa"- ktos cos mowil o liniowosci?

Tak ale kto mając do wyboru rycerzy Jedi i chłopców z blasterami będzie grał tymi drugimi ? Skoro jest możliwość grania Jedi, to czemu z niej nie skorzystać ? Przecież mało jest gier gdzie gramy jako Jedi. Wiesz, równie dobrze w takim Doomie 3 możesz korzystać tylko z pistoletu i strzelby, i też przejdziesz tą grę (na strasznie upartego :) ) albo np. we Fallout 2 grasz jako granadier lub thrower (czyli tylko granaty, noże, ogółem broń dystansowa, miotana).

nie no bez przesady ale od fabuly to prosze sie odczepic.

A czy ja narzekam na fabułe ? Nigdzie nie pisałem, że fabułą jest zła lub słaba.

prawda ze moze nikogo niezaskakuja wzroty akcji

Tu jest problem, bo pisałem wcześniej, że wiele osób zachwyca się jakie to są w tej grze znakomite zwroty akcji. To właśnie do tych osób, co się tymi zwrotami akcji tak podniecają. Jeśli chodzi o zwroty akcji to majstersztykiem są tutaj Starcraft i Warcraft III, wiem że to nie RPG ale tam według mnie są znakomite zwroty akcji, człowiek gra bo jest ciekaw co będzie dalej :) Od razu uprzedzam w KOTORa też grałem, bo chciałem wiedzieć jak się to skończy :)

zgadzam sie, zreszta zawsze mowilem ze rozbudowanie podwzgledem lokacji, engine oraz system rpg to najwieksze minusy tej gry. lokacje choc male i niska ich ilosc to sa piekne jednak pozostaje niesmak. ja chyba nigdy nieprzeboleje schematycznych lokacji oraz zafajdanego systemu ad&nd3 (to jest dobre do fantazy w ale nie sw).

W tym miejscu się absolutnie zgadzamy :)

masz prawo niezachwycac sie kotorem ale powinienes przynajmniej wniektorych kwestiach byc bardziej obiektywny no i dolicz to ze dla fana SW (nawet zwyklego nie fanatycznego) no zadka mozliwosc by pokierowac losem dzedaja w pieknym swiecie SW.

Wyrażając swoje zdanie trudno żeby było ono obiektywne, nieprawdaż ? :idea:

Nie jestem fanem Star Wars, nawet nie wiem czy oglądałem całą trylogię :) a jeśli tak to baardzo daawno ;)

ja odliczam sekundy do kotora 2 mimo ze ta gre widzialbym troszke inaczej...

Ja sekund nie odliczam ale jeżeli będe miał okazje zagrać w KOTORa II, to z chęcią to zrobię :)

jak zwykle moje pierwsze wrażenie to bedzie grafika ^^ bo jakos grafika w kotorze jest zaje..;D fajnie to zrobili albo dźwiek miecza hehe"bzzz",a później fabuła,mam nadzieja ze kotor2 bedzie trocha dłuższy .... i od razu pl wyjdzie a nie eng...

Dla mnie najważniejsza jest fabuła, grafika się dla mnie nie liczy, bo jeżeli jest duża grywalność, to to mi wystarczy aby się dobrze bawić. Też mam nadzieję, że będzie dłuższy :)

 

Od czasu BG 2 jest to pierwsze RPG które przeszedłem od desk do deski.Dla mnie rewelacja.A grałem w Icewind Dale II,Gothica 2,Nawerwinter Nights i Morrowinda i żadna z tych gier nie umywa się do KOTOR.

no ja także w KOTORA grałem bardzo namiętnie a że jestem starym wyjadaczem rpgowym (grałem jeszcze w bards'tale na commodore ) mogę powiedzieć że ta gra ma ten klimat którego wielu innym brakuje np. Morrowind (fajna ale...)KOTOR to jest pierwsza gra od czasów Baldura która mnie wciągneła pochłoneła zmięła przerobiła 2x i wypuściła z powrotem od tej pory mówię jedno KOTOR RULES

To jest Wasze zdanie :) , które szanuje choć się z nim nie zgadzam. Ja grałem m.in. w KOTORa, Fallouta 1 i 2, BG 1 i 2, Morrowinda, Divine Divinity, Świątynię pierwotnego zła, Ishara 2, Betrayal at Krondor, Planescape Torment, Icewind Dale 1, Neverwinter Nights, Gothic 1 i mase innych, których teraz nie wymienię, ze względu na pamięć, która jest niestety ulotna :( Powiem Wam, że mi najbardziej podobał się Fallout 2, później exequo Morrowind i Betrayal at Krondor. Czekam z niecierpliwością na Fallouta 3.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Igrok gdzie napisałem, że traktuje gry, KOTORa jako produkt, który trzeba przejść, żeby się chwalić, że się w nią grało ? Uważam, że w przypadku gier jakichkolwiek nie ma sensu się chwalić, że się je ukończyło.  

nigdzie :) wybacz ale ja tak lubie dogadywac zamiast szczegolowo odpowiadac. no i co najwazniejsze mimo ze sie glownie kierowalem do ciebie Crosis to ja wyrazalem swoja opinie kotora na podstawie twojej wypowiedzi gdyz zamiesciles w niej wiekszosc najwazniejszych punktow na ktore trzeba zerknac gdy chce sie ocenic ta gre.

zeby bylo jasne, Crosis- niechcialem sugerowac i nawet nie mysle (przynajmniej narazie niedales mi do tgo powodow) ze nalezysz do osob ktore przechodza gry tylko (albo w glownej mierze) dlatego zeby sie moc pochwalic albo dopisac kolejny tytul do swej listy.

 

Czyli miałem rację mówiąc, że KOTOR jest krótki  

to zalezy jak postrzegasz pojecie krotki. dla mnie kotor jak na rpg (srednio rpgi sa dluzsze od innych gatunkow) krotki ale nie na tyle by go za to przeklinac, mimo ze moglby byc nieco dluzszy to po skonczeniu go nie wystapila u mnie flustracja natory zawodu- "o?! juz koniec?!" tak jak to mialo miejsce np po gorkim 17 (alias "odium") czy innych tytulach. niejest zle z kotorem przynajmniej wg mnie, sa gorsze.

 

Tak ale kto mając do wyboru rycerzy Jedi i chłopców z blasterami będzie grał tymi drugimi ? Skoro jest możliwość grania Jedi, to czemu z niej nie skorzystać ? Przecież mało jest gier gdzie gramy jako Jedi. Wiesz, równie dobrze w takim Doomie 3 możesz korzystać tylko z pistoletu i strzelby, i też przejdziesz tą grę (na strasznie upartego  ) (...)

tak ale nie do konca. lebszy wybor "watpliwej jakosci" niz jego brak no i w swiecie SW to sie ma troche inaczej- tu sie rozwija conajmniej 2 rodzaje postaci jedi i przemytnik (ogolnie o kolesiach i panienkach bez mocy), kotor tego dobrze niepokazuje, chocby dlatego ze zmusza by nasz glowny bochater byl "mocopedny" ale pozostawia duze furtki, ala granaty wywolujace podobne efekty co moc czy tarcze. najlepiej podzial na jedi i przemytnika widac w sw:galaxis i grach rpg a nie crpg (ale o tej roznicy i o umownym nazywaniu gier crpg erpegami (rpg) chyba wszyscy tu wiedza?).

 

A czy ja narzekam na fabułe ? Nigdzie nie pisałem, że fabułą jest zła lub słaba.  

insynuacji mozna by sie bylo doszukac...

 

Wyrażając swoje zdanie trudno żeby było ono obiektywne, nieprawdaż ?

true, true :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a tu oficjalna strona KotOR 2 otwarta a oto adreshttp://www.lucasarts.com/games/swkotor_sithlords/

znaczy zmieniona, uaktualizowana, wzbogacona bo o ile mi sie zdaje to ta strona juz jest jakies pare miechow, ale zmiana na stronie swiadczy ze juz niedlugo czeka nas wspaniala przygoda w swiecie sw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem KOTORa 6razy, za pierwszym razem nie mogłem sie oderwać od monitora. KOTOR jest dobrym RPGiem ale ma kilka wad. Questy są zbyt proste, nawet 7 latek byłby w stanie przejść te gre :( Poza tym strasznie uprościli system NWN. Np. miast zrobic normalny plecak, taki jaki był w NWN(IMHO był troszke za duży) i udźwig to zrobili wspólny plecak o nieskończonej pojemności dla całej drużyny. Poza tym wszystkie dialogi są zdecydowanie krotsze niz w NWN nie porównując już do planscape torment który jest najlepszym RPG w jakiego grałem. Mimo tych wad IMHO jest to najlepszy RPG od czasów BG2, ale według mnie nawet sie nie zbliżył do jego poziomu :( Mogliby też troszke usprawnić działanie silnika graficznego, bo ihmo ten jest kiepski. Nawet u mnie w rozdzielczości 1248x1024 fsaa 4x AF 8x potrafi sie przycinać :( A grafika nie zachwyca ale nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie. Chce uatrakcyjnic grę, ktora już tak dobrze znam przy uzyciu kodow.

Tylko ze nie chca działac. Czy w polskiej wersji wogule nie działaja? Czy jest jakis inny sposob by je uzyc?

 

A moze znacie jakis inny sposób na ozywnienie rozgrywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...