Skocz do zawartości
cezar.I

Co kupić katrę gr. czy płytę główną

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdoby sam już nie wiem co mam zrobić (tak szybko starzeje mi się ten sprzęt) mam Atlona 2000 + płytę główną ECS K7S5A 256 ramu (400 mhz niedawno kupiłem tak przyszłościowo) gf 2 mx 400 64 ramu dusk 40. Chciałem kupić do tego nową karte graficzną ale na rodeona 9600 kaski nie mam a kupować 9000 to nie wiem czy jest sęs więc myślałęm o kupnie płyty głównej tak do 300 zł (np EPOX 8RDA3I lub ABIT NF7-S, Rev.16 ) sam już nie wiem co wymienić aby to z rok pochulało . Doradźcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz tego proca??? palamino czy T-bred?? jak masz tbreda to kup sobie mobo np Epox 8RDAE za 295 PLN a wówczas póścisz proca na FSB166<hz i będziasz miał jakiegos XP 2600+ (choć to przy GF2MX400 nie wiele zwiększy wydajność). Jeśli twój proc to palamino to i tak go wiele nie podkręcisz więc może lepiej było by kupic jakąs grafe a to na ten moment zwiększyło by wydajnośc twojego sprzętu w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, liczenie na wzrost wydajności w 3D na GF 2 MX w przypadku podkręcania procesora czy szybszych pamięci jest złudne. Chyba, że ktoś lubi grać w rozdzielczości 640x480 i niskich detalach. Już w rozdzielczości 1024x768 karta ta zadławi każdy nowy sprzęt i praktycznie nie uzyskamy wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to ciezko powiedziec. procek jest ok, pamieci tez w sumie wystarczy. ja bym zmienial i plyte i grafe. wystarczy niedrogi epox na kt600 i jakas tania grafa na 128 bitowej szynie. co do grafy wystrzegaj sie jak ognia modeli oznaczonych se...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoby sam już nie wiem co mam zrobić (tak szybko starzeje mi się ten sprzęt) mam Atlona 2000 + płytę główną ECS K7S5A 256 ramu (400 mhz niedawno kupiłem tak przyszłościowo) gf 2 mx 400 64 ramu dusk 40. Chciałem kupić do tego nową karte graficzną ale na rodeona 9600 kaski nie mam a kupować 9000 to nie wiem czy jest sęs więc myślałęm o kupnie płyty głównej tak do 300 zł (np EPOX 8RDA3I lub ABIT NF7-S, Rev.16 ) sam już nie wiem co wymienić aby to z rok pochulało . Doradźcie .

Jak chcesz do gier - to sprzedaj swoją kartę i kup sobie GF 4 ti - (można je dostać za około 400-450 zł). Jeśli będziesz miał jeszcze troszkę kasiorki - to polecam ECS L7S7A2 (sam mam taką - kupiłem ją kilka dni temu) - za 140 zł masz płytę, która umożliwia ci taktowanie FSB do 233 (niektórzy lecieli na 235), USB 2.0, AGP x8, dźwięk 5.1 - i czytnik kart Flash 6 in 1 (można go opchać za 50-60 zł - i wtedy płyta wychodzi naprawdę tanio). Płyta ma oczywiście blokadę PCI/AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady . Faktycznie nie napisałem do jakich celów używam kompa , głównie to i tak mało go używam ale jak juz to simigam po sieci (tata założyli neostrade to mu się podpiełem) lub czasami pogram sobie . A procek to atlon 2000 + THOROBRED . Więc podsumowując narazie wywalić grafe . Ale czy do tej płyty opłaca się kupować karte z AGP x 8 pytam bo nie wiem płyta przecież idzie tylko x 4 więc ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady . Faktycznie nie napisałem do jakich celów używam kompa , głównie to i tak mało go używam ale jak juz to simigam po sieci (tata założyli neostrade to mu się podpiełem) lub czasami pogram sobie . A procek to atlon 2000 + THOROBRED

 

nie ma takiego procka :lol:

 

nie przejmooj sie tym ze grafa obsluguje agpx8 bedzie smigac x4 ..

 

nie bierz 9200 lepiej poszukaj jakiegos ti200 i uzywaj opcji zmien !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...