Skocz do zawartości
Destiny

Zasilacze... ja już głupieje

Rekomendowane odpowiedzi

NIe - to wlasnie nie jest kwestia iatraka, bo nawet jak wentyl jest WYLACZONY [po chamsku - odcinam wtyczke:)] to i tak strasznie cos tam SWISZCZE :) Wiec wentyl odpada... Moze to cos innego swiszczy? Ale co - chyba nie NB :)

Sprawdź czy to nie mobo Ci tak swiszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przychylam się do Chieftec HPC-360-202. Ma bardzo dobry stosunek cena/wydajność/głośność. Na www.benchmark.pl piszą:

Wrażenia słuchowe z pracy HPC-360-202 są bardzo zachęcające. Wentylator nie jest idealnie cichy, ale to jeden z najcichszych obecnie zasilaczy na rynku, szum przez niego emitowany wtapia się w tło dźwiękowe otoczenia i nie dokucza nawet z bliskiej odległości.

Ma ktoś może ten zasilacz? Jakie wrażenia?

Zasilacz jak dla mnie jest dobry. Ciagnie wszystko co w podpisie, dobrze trzyma napiecia, zero zwisow od wrzesnia ( idle, stress ). Chcialem zmieniac go na 420W DF, ale narazie nie trzeba. Poki ciagnie to i zero zwisow ... to po co mi lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie bo nie moge znależc ,

gdzies byłona forum jak sprawdzic zasilacz nie podłączajac go do kompa?

kupiłem uzywany (awaryjny bo czekam juz ponad 4tygodnie na chiefa z Actionu) i boje się żeby mi płyty nie sfajczył...

pomózcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 360W to tylko z 2 wentylatorami. Ma active PVC i mniej się grzeje.

ps. mi padł 360-202 bez przyczyny tak wiec......

Hm... dobra nie znam sie ale:

 

Mam tego chwalonego chiefteca 360 z active dual fan no i sie grzeje strasznie :| Bardzo grzeje i mam problem zreszta ktory opisywalem w innych dzialach tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt: chief 360DF grzeje się jak pierun. Poza tym: Tagan rox!!! (4 me of course)

wiec jeli to twoje osobiste zdanie to zmien ten podpis bo to o tobie zle swiadczy kolego bo jest duzo osob co by chciały miec taki zasilacz a to ze sie grzeje wiecej to dlatego ze ma liche radiarory w srodku w stosunku do single fana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt: chief 360DF grzeje się jak pierun. Poza tym: Tagan rox!!! (4 me of course)

wiec jeli to twoje osobiste zdanie to zmien ten podpis bo to o tobie zle swiadczy kolego bo jest duzo osob co by chciały miec taki zasilacz a to ze sie grzeje wiecej to dlatego ze ma liche radiarory w srodku w stosunku do single fana

Czyli z 1 wiatraczkiem sie mniej grzeje ? :/ Fajnie :| Szkoda ze sie teraz o tym teraz dowiedzialem :cry: Moze mam zakupic jakies radiatory na ten zasilacz ? :> Bo co z tego ze cichy skoro podgrzewa mi wszsystkie podzespoly :? I nie jestem pewien czy kazdy by chcial miec taki zasilacz ktor robi za piecyk :( Kumpel byl i sie jush odniechecil od zakupu tego zasilacza :D Co do napiec sa ok ale tez nie rewelacja :) No chyba ze sie kreci, to czuc, mozna duzo wiecej ale tu jest chaczyk bo mocy na krecenie nie zabraknie ale ta temperatura samego zasilacza tez nie wplywa korzystnie na oc, na moj palec ma wiecej stopni niz radiator od proca ktory tez chlodny przeciez nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co rcube. Moj 360 DF niezle nagrzewa gorna czesc obudowy. wiatrak znajduje sie tuz nad radiatorem procka wiec wciaga cieple powietrze zwiekszajac temp wew zasilacza co przeklada sie na szybsza prace jego wiatrakow (bywalo po mocnym obciazeniu 1800obr).

Wydaje mi sie ze kiepskie obudowy niestety beda na to podatne, moze problem rozwiazalby big tower - wiecej przestrzeni dla wiatraka wewnatrz, lub... zrobienie kilku otworow w gornej czesci obudowy i zamontowania zasilacza wiatrakiem do gory - czyli de facto wydaje mi sie poprawnie. Czy ktos probowal moze czegos takiego z chieftekiem DF? Jakie rezultaty - temp wew obudowy, halas (dla mnie cisza to tak max ok 1600 obr tego zasilacza) ?

 

Dzieki za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go zamontowanego z wentylem do góry. Tylko tak mi pozwalała obudowa, a właściwie jej wycięcie z tyłu. I tak jak pisalem to max 1600o/m (w zaokrągleniu dosyć sporym). No i błoga cisza... jak wyłącze wszystkie inne wiatraki i dysk to ich nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go zamontowanego z wentylem do góry. Tylko tak mi pozwalała obudowa, a właściwie jej wycięcie z tyłu. I tak jak pisalem to max 1600o/m (w zaokrągleniu dosyć sporym). No i błoga cisza... jak wyłącze wszystkie inne wiatraki i dysk to ich nie slychac.

Hm.. a wiec wentyl do gory? Oki doki tylko szkoda ze u mnie sie tak nie da bo mi tyl wspanialej no-name budy nie pozwala :/ Ale hehe wezme pilke i przerobie ta buda , nie bedzie to elegancko wygladalo ale ten tegos ja tam na estetyke nie zwracam uwage, dojdzie jeszcze komin i bedzie git :D

Tylko tak , ten wentyl wyciaga powietrze od proca to mam nadzieje ze teraz 1 wentyl z tylu budy sam sobie poradzi z procem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po długim czasie studiowania forum i opiniach w testach typu Chieftec 420 dual fan jest super cichy itp. zakupiłem go i lipa. Nijak tego nie mogę porównać, tylko w zakresie głośności oczywiście, z zasilaczem Feel 300W z chłodzeniem z cpc, który był na prawdę niesłyszalny nawet z bliska (20cm) i na którym działałem z kompem na 11X200X1.6V lub 11.5X200X1.7V (1700+) bez żadnych zwisów. Także nie dajmy się oszukać. Jak ktoś ma wc z cichą pompką, to na pewno usłyszy Chiefa 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go zamontowanego z wentylem do góry. Tylko tak mi pozwalała obudowa, a właściwie jej wycięcie z tyłu. I tak jak pisalem to max 1600o/m (w zaokrągleniu dosyć sporym). No i błoga cisza... jak wyłącze wszystkie inne wiatraki i dysk to ich nie slychac.

Hm.. a wiec wentyl do gory? Oki doki tylko szkoda ze u mnie sie tak nie da bo mi tyl wspanialej no-name budy nie pozwala :/ Ale hehe wezme pilke i przerobie ta buda , nie bedzie to elegancko wygladalo ale ten tegos ja tam na estetyke nie zwracam uwage, dojdzie jeszcze komin i bedzie git :D

Tylko tak , ten wentyl wyciaga powietrze od proca to mam nadzieje ze teraz 1 wentyl z tylu budy sam sobie poradzi z procem ;)

Ten drugi wciąga powietrze więc jak będziesz mieć jeszcze do tego dziure w suficie budy to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ <SmILek> Padaka!! w moim sigu oznacza, że MNIE ten zasilacz pada i nic innego. Nie neguję, że Chieftec robi dobre PSU. Może po prostu mam pecha?

 

Moja buda to Codegen 6063 bodajże otwarta boczna ścianka, wentyl w psu mam do dołu (może dlatego się grzeje, że wyciąga ciepłe powietrze znad PSU???)

 

Dodam jeszcze, że przy podobnym konfigu (tylko buda chieftec midi) 360 single jest zimny! (i moim zdanie m lepiej trzyma napięcia - miernik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem:

 

1. Codegen 300W

2. Ropla 350W "noise killer"

3. Chieftec 420-302 DF active PFC

 

I było tak:

1. za głośny, gorzej z napięciami

2. cichy, ale szybko padł kiepskiej jakości wentylatr 120mm

3. dobre napięcia, ale za głośny jak się nagrzeje po 5-15 min.

 

Teraz mam be-quiet! 400W, 2 wentylatory, aktywne PFC. JEST KLASA.

 

Cicho i dobre napięcia. Na dodatek luksusowy wygląd samego zasilacza (m.in. tytanowana obudowa). Wart 400zł, które wydałem, chociaż to duża kwota. (kupiłem w cooling.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie bo nie moge znależc ,

gdzies byłona forum  jak sprawdzic zasilacz nie podłączajac go do kompa?

kupiłem uzywany (awaryjny bo czekam juz ponad 4tygodnie na chiefa z Actionu) i boje się żeby mi płyty nie sfajczył...

pomózcie!!!

i co znalazleś , tez chce sprawdzic zasilke zanim odsprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to chyba dobry watek dla moich rozterek...

 

Mam Chiefteca single fan 360W, slyszalnego, ale nie halasujacego (jak na moje ucho, dosc wrazliwe), wiec gdyby nie to, o czym zaraz napisze, w ogole nie myslalbym o zmianie.

 

Ale...

 

Po podkreceniu grafiki i procesora, poszczegolne napiecia przestaly wygladac zadowalajaco, zwlaszcza mianowicie +12V - waha sie od 12,54 do 12,61! Ten ostatni wynik jest juz przeciez poza norma ATX (pomiary Aida32). Co prawda komp chodzi stabilnie, po podkreceniu nie bylo jeszcze zadnego zwisu ani innych niepokojacych objawow. Jednak w najblizszym czasie planuje dalej podkrecic procek oraz kupic nagrywarke DVD, wiec zapotrzebowanie na prad wzrosnie i napiecia beda wygladaly jeszcze gorzej wedlug wszelkiego prawdopodobienstwa.

 

Prosze wiec o pomoc, na jaki zasilacz ewentualnie wymienic mojego Chiefteca. Myslalem o nastepujacych opcjach:

 

HuntKey HK400-XP 400W supercichy wentylator 120mm ATX aktywne PFCcena: 299 zł

Thermaltake PurePower 420W ATX cena: 351 zł

Be Quiet Blackline Silent 400W ATX cena: 399 zł

 

Jak widac nie chce zaplacic wiecej, niz 300-400 zlotych (chetniej 300 oczywiscie :)), wiec cuda za 500-700 odpadaja w przedbiegach, chyba, ze jednoglosnie stwierdzicie, ze zasilacz 400W to nie jest perspektywiczny wybor, bo powiedzmy za 1,5 roku norma bedzie 550W ;), wiec i tak bede sie musial niedlugo wykosztowac...

 

Podkresle raz jeszcze, ze zalezy mi bardzo na ciszy, bo choc jestem graczem, na tym samym komputerze pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to chyba dobry watek dla moich rozterek...

 

Mam Chiefteca single fan 360W, slyszalnego, ale nie halasujacego (jak na moje ucho, dosc wrazliwe), wiec gdyby nie to, o czym zaraz napisze, w ogole nie myslalbym o zmianie.

 

Ale...

 

Po podkreceniu grafiki i procesora, poszczegolne napiecia przestaly wygladac zadowalajaco, zwlaszcza mianowicie +12V - waha sie od 12,54 do 12,61! Ten ostatni wynik jest juz przeciez poza norma ATX (pomiary Aida32). Co prawda komp chodzi stabilnie, po podkreceniu nie bylo jeszcze zadnego zwisu ani innych niepokojacych objawow. Jednak w najblizszym czasie planuje dalej podkrecic procek oraz kupic nagrywarke DVD, wiec zapotrzebowanie na prad wzrosnie i napiecia beda wygladaly jeszcze gorzej wedlug wszelkiego prawdopodobienstwa.

 

Prosze wiec o pomoc, na jaki zasilacz ewentualnie wymienic mojego Chiefteca. Myslalem o nastepujacych opcjach:

 

HuntKey HK400-XP 400W supercichy wentylator 120mm ATX aktywne PFCcena: 299 zł

Thermaltake PurePower 420W ATX cena: 351 zł

Be Quiet Blackline Silent 400W ATX cena: 399 zł

 

Jak widac nie chce zaplacic wiecej, niz 300-400 zlotych (chetniej 300 oczywiscie :)), wiec cuda za 500-700 odpadaja w przedbiegach, chyba, ze jednoglosnie stwierdzicie, ze zasilacz 400W to nie jest perspektywiczny wybor, bo powiedzmy za 1,5 roku norma bedzie 550W ;), wiec i tak bede sie musial niedlugo wykosztowac...

 

Podkresle raz jeszcze, ze zalezy mi bardzo na ciszy, bo choc jestem graczem, na tym samym komputerze pracuje.

polecam tego http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7134&sid=1 nie zawiedziesz sie realnie wyciaga 450watt jest to poprostu fsp 8) a testy tutaj :arrow: http://www.pl.tomshardware.com/howto/20030...upplies-16.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze wiec o pomoc, na jaki zasilacz ewentualnie wymienic mojego Chiefteca. Myslalem o nastepujacych opcjach:

 

HuntKey HK400-XP 400W supercichy wentylator 120mm ATX aktywne PFCcena: 299 zł

Thermaltake PurePower 420W ATX cena: 351 zł

Be Quiet Blackline Silent 400W ATX cena: 399 zł

 

Podkresle raz jeszcze, ze zalezy mi bardzo na ciszy, bo choc jestem graczem, na tym samym komputerze pracuje.

Doświadczenie mam takie, że be-quiet! jest niesłyszalny i trzyma dobre napięcia. Jak zamontowałem ten zaliacz to teraz słyszę resztę (barracuda 7.720, wentylatory), co pociągnie dalszy koszt wyciszenia :) Jest ryzyko, że u ciebie będzie podobnie ...

 

Jedno co odróżnia jego funkcjonowanie od np. chiefteca to fakt, że nie wychłodzi obudowy. Be-quiet po prostu chłodzi siebie, minimalnie jak to konieczne.

 

ALE też ma kable do zasilania 3 wentylatorów obudowy, którymi może zarządzać wg zmieniającej się temperatury powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tego http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7134&sid=1 nie zawiedziesz sie realnie wyciaga 450watt jest to poprostu fsp 8)  a testy tutaj  :arrow:http://www.pl.tomshardware.com/howto/20030609/power_supplies-16.html

O tym nie myslalem, rzeczywiscie moc oferuje duza, ale... halas! Wg tego ta zasilka generuje od 36,9dB do 42,1 dB. Kapinke duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tego http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7134&sid=1 nie zawiedziesz sie realnie wyciaga 450watt jest to poprostu fsp 8)  a testy tutaj  :arrow:http://www.pl.tomshardware.com/howto/20030609/power_supplies-16.html

O tym nie myslalem, rzeczywiscie moc oferuje duza, ale... halas! Wg tego ta zasilka generuje od 36,9dB do 42,1 dB. Kapinke duzo...

dobra chcesz miec ciho to verax albo papst to tylko daje cisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tego http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7134&sid=1 nie zawiedziesz sie realnie wyciaga 450watt jest to poprostu fsp 8)  a testy tutaj  :arrow:http://www.pl.tomshardware.com/howto/20030609/power_supplies-16.html

O tym nie myslalem, rzeczywiscie moc oferuje duza, ale... halas! Wg tego ta zasilka generuje od 36,9dB do 42,1 dB. Kapinke duzo...

 

Doświadczenie mam takie, że be-quiet! jest niesłyszalny i trzyma dobre napięcia. Jak zamontowałem ten zaliacz to teraz słyszę resztę (barracuda 7.720, wentylatory), co pociągnie dalszy koszt wyciszenia  Jest ryzyko, że u ciebie będzie podobnie ...

 

Jedno co odróżnia jego funkcjonowanie od np. chiefteca to fakt, że nie wychłodzi obudowy. Be-quiet po prostu chłodzi siebie, minimalnie jak to konieczne.

 

ALE też ma kable do zasilania 3 wentylatorów obudowy, którymi może zarządzać wg zmieniającej się temperatury powietrza.

To brzmi bardzo zachecajaco! Co do slyszenia reszty urzadzen, lekki szumek mi nie przeszkadza, Barracude 7200.7 slysze i teraz troche, a i wiatraczek Noiseblocker (co za stulbia umyslowa tak to nazwala...) dmuchajacy na HDD nie jest supercichy. Jesli zas chodzi o chlodzenie obudowy, ten problem mam w duzym stopniu rozwiazany, bo zamontowalem 3 wiatraczki arctic cooling i tego w/w Noiseblockera - co w sumie daje bardzo przyjemny chlodek wewnatrz obudowy (Aida32 podaje temp. plyty glownej 21C) i nie sadze, by zmiana zasilacza cos tu zasadniczo pogorszyla.

 

dobra chcesz miec ciho to verax albo papst to tylko daje cisze

Ale pewnie nie za 300-400 zl...

 

EDIT oops, chcialem zmodyfikowac mojego posta wyzej, a dodal sie jako nowy. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkreceniu grafiki i procesora, poszczegolne napiecia przestaly wygladac zadowalajaco, zwlaszcza mianowicie +12V - waha sie od 12,54 do 12,61! Ten ostatni wynik jest juz przeciez poza norma ATX (pomiary Aida32).

 

E tam ;]

 

Na codegenie bez krecenia mialem zawsze powyzej 12,5 :D Przez dwa lata nic poszlo z dymem ;] Ja bym nie panikowal na Twoim miejscu 8)

 

hehe u mnie jest w tej chwili na odwrot , na chieftecu nie przekraczam 12 V :E Najczesciej jest cos kolo 11.8, reszta wartosci bilska perfekcji.

A i jeszcze cos, odnosze wrazenie ze zasilka zaczela sie mniej grzac (Gora budy jest lekko ciepla a nie jush goraca;) ) :D Czy to normalne ??

 

No i wreszcie temp proca spadlo elegencko (po 3 godzinach liczenia w Setii max 54(55) - buda zamknieta, jeden wentyl wyciagajacy powietrze i to wszystko, w pokoju 26 stopnii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...