Skocz do zawartości
Destiny

Zasilacze... ja już głupieje

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciagnelem zasilacz na zewnatrz i oto co osiagnelem:

- obroty ok 1450 przy obciazonym kompie

- obudowa zasilacza nie nagrzala sie ani troche, czyli swieze powietrze mu sluzy :-) (fakt ze na zewnatrz mial lepsze warunki do odprowadzania ciepla ale dalem go na kawalek metalu i ani spod zasilacza ani material sie nie nagrzaly)

Wychodzi wiec na to ze otwor u gory obudowy mialby sens, zwlaszcza ze Destiny ma zasilacz tak zamontowany i pisze ze jest ok.

Nawet jesli cieple powietrze od radiatora podgrzeje dolna scianke to ona odda cieplo do wew zasilacza, skad wciagane chlodne powietrze z gory + wiatrak wyciagajacy powinny zrobic swoje.

Dodatkowy wentyl wyciagajacy cieplo z wnetrza budy wydaje mi sie wystarczy zupelnie (no chyba ze ekstermalne oc).

 

Moze w tym nast tygodniu sie zabiore za to, moze ktos z Was probowal juz?

 

A jesli chodzi o temp proca to wyciagniecie zasilacza nie zmienilo nic czyli albo zasilka na zewnatrz :-) albo w srodku + wieksze obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj patrzylem byl cos za ~360 hmmm]

Wiem, cena spadla o 70 zl przez noc :). Tez mnie to zdziwilo.

tescik HuntKey HK400-XP Silencer

wychodzi ze w sprzedazy jest wesja z innym wiatrakiem czy moze ktos posiada taki swiecacy i wolny :wink:

Czytalem ten test gdy sie pojawil i juz prawie wtedy kupilem te zasilke. Jednak ten watek nie jest juz tak entuzjastyczny... A o Be quiet forumowicze wypowiadaja sie raczej cieplo. A co do swiecenia - jest errata do tego testu, ze byla w nim zasilka swiecaca, ktora w sprzedazy sie dopiero pojawi za jakis czas, ale ta nieswiecaca ma taki sam wiatrak dokladnie, ino bez swiecidelek...

 

Ciagle wiec nie moge sie zdecydowac, Be quiet 400W czy Huntkey 400W... A moze jakies inne jeszcze ciche cudo duzej mocy.

 

Na codegenie bez krecenia mialem zawsze powyzej 12,5  Przez dwa lata nic poszlo z dymem ;] Ja bym nie panikowal na Twoim miejscu

Mi by bylo zal tych sliczniusich podzespolow, ktore tam napchalem ;). "Przezorny zawsze u...pieczony" jak mowil popsuty neon, ktory widzialem jeszcze za komuny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi bardzo zachecajaco! Co do slyszenia reszty urzadzen, lekki szumek mi nie przeszkadza, Barracude 7200.7 slysze i teraz troche, a i wiatraczek Noiseblocker (co za stulbia umyslowa tak to nazwala...) dmuchajacy na HDD nie jest supercichy. Jesli zas chodzi o chlodzenie obudowy, ten problem mam w duzym stopniu rozwiazany, bo zamontowalem 3 wiatraczki arctic cooling i tego w/w Noiseblockera - co w sumie daje bardzo przyjemny chlodek wewnatrz obudowy (Aida32 podaje temp. plyty glownej 21C) i nie sadze, by zmiana zasilacza cos tu zasadniczo pogorszyla.

Z noiseblocker'em mam podobne doświadczenie. Kupiłem tego S2 i gdyby on miał 19dB max, to ja bym go nie słyszał. A tu łożyska rzeźbią, że aż miło.

 

Daję ci adres strony producenta be-quiet: http://www.be-quiet.de/english_flash/index.htm jest tam m.in krzywa głośności - przy obciążeniu do 60% 21dB (ja nic nie słyszę wtedy, serio) a przy max. 100% obciążenia 30dB. Nie wiem, jak brzmi to 30dB, bo u mnie jest cały czas niesłyszalny, więc chyba 21dB.

 

Ja kupowałem w sklepie cooling.pl na rogu Wołoskiej i Odyńca i umówiłem się, że jak będę słyszał jakiś szum to go wymienię na inny w ciągu 4-5 dni. Chciałem zapewnić sobie takie wyjście, bo miałem chwilę wcześniej Chieftec'a 420W dualfan i dla mnie okazał się zagłośny.

 

Powiedz czy masz może wentylatory ARCTIC COOLING FAN PRO TermalControl 80x80x25 mm, a jeśli tak to czy na prawdę są ciche. Ja właśnie oddam w cooling.pl Noiseblockera S2, bo mi nie odpowiada, że 75zł pracuje tak, jakby kosztował 35-40zł.

 

Mogę jeszcze dodać, że najpierw byłem napalony na Huntkey 400W (po przejrzeniu sieci), ale ostudziłem się nieco, jak zobaczyłem jaka jest różnica w wygladzie wnetrza zasilacza (zagladałem w sklepie przez dostępne w obudowie otworki) Huntkey i be-quiet. A różnica w wyglądzie wydała mi się taka jak Polonez i Mercedes, więc uznałem, że wolę dodać 50zł do ceny Huntkeya i kupić be-quieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat za 299zł możesz kupić HunyKey XP-400

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8055&sid=1

 

od połowy marca będzie sprzedawana wersja z przezroczystym wentylatorem i czterema niebieskimi diodami

 

myślę że łopatki bedą z dodatkiem silikonów i bedzie on wtedy naprawdę niesłyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]UWAGA!!!

 

Super cichy zasilacz, właściwie bezgłośny gdyż ma radiator z tyłu obudowy i nawet po wielu godzinach może się nie włączyć dodatkowy wentylator który i tak jest super cichy

 

Ngelking Elektronik AP2-6300SFC-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy masz może wentylatory ARCTIC COOLING FAN PRO TermalControl 80x80x25 mm, a jeśli tak to czy na prawdę są ciche. Ja właśnie oddam w cooling.pl Noiseblockera S2, bo mi nie odpowiada, że 75zł pracuje tak, jakby kosztował 35-40zł.

Tak, mam wlasnie takie i sa ciche rzeczywiscie, jak na moje ucho przynajmniej (wlozone do budy), ALE tylko na niskich obrotach. Gdy ich czujke polozysz w goracym miejscu (hehe rozne rzeczy mi przychodza do glowy, ale akurat chodzi tu np. o Barracude 7200.7 ;)) i rozkreca sie na wyzsze obroty (powyzej 2000 rpm), juz ciche nie sa - tzn. wtedy dorownuja Noiseblockerowi S2, ale przy tym maja mniejszy przeplyw - tak przynajmniej stwierdzilem organoleptycznie, za pomoca umieszczenia przyrzadu pomiarowego w postaci dloni w strumieniu powietrza z wentyla :). Gdy mialem w mojej obudowie Chieftec 3 wentylatory Arctic cooling, Aida32 podawala temp. na plycie 25C, z dodanym Noiseblockerem, ktory teraz dmucha na Barracude, jest 21C. Wydaje mi sie wiec, ze Noiseblocker jest rzeczywiscie wydajniejszy. Ale glosny...

 

Mogę jeszcze dodać, że najpierw byłem napalony na Huntkey 400W (po przejrzeniu sieci), ale ostudziłem się nieco, jak zobaczyłem jaka jest różnica w wygladzie wnetrza zasilacza (zagladałem w sklepie przez dostępne w obudowie otworki) Huntkey i be-quiet. A różnica w wyglądzie wydała mi się taka jak Polonez i Mercedes, więc uznałem, że wolę dodać 50zł do ceny Huntkeya i kupić be-quieta.

Hmm kurcze, coraz bardziej przekonuje sie do tego BeQuiet. Swiecidelka z nowej wersji Huntkey mam w glebokim powazaniu, komp to nie lampa :). Ma byc tylko cicho i wydajnie.

 

Aha, a propos ciszy. Mam taki wariacki troche pomysl (wariacki bo zaden ze mnie inzynier), zeby zamiast Noiseblockera zainstalowac jako chlodzenie HDD wiatrak od coolera na procek Arctic Copper 2TC. To jest bardzo cichy wentyl, a skoro chlodzil nienajgorzej CPU, to i z Barracuda chyba sobie poradzi... Moze w weekend sie tym zajme :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie bo nie moge znależc ,

gdzies byłona forum  jak sprawdzic zasilacz nie podłączajac go do kompa?

kupiłem uzywany (awaryjny bo czekam juz ponad 4tygodnie na chiefa z Actionu) i boje się żeby mi płyty nie sfajczył...

pomózcie!!!

i co znalazleś , tez chce sprawdzic zasilke zanim odsprzedam

 

znalazłem masz tu np http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=745339#745339

ale dzieki temu pozbyłem sie twardego dysku :(

tzn. sprawdziłem zasilacz na wiatraczkach był oki, ale nie majac miernika zaryzykowałem i podłaczyłem pod kompa dysk juz sie nie obudził ... odzyskanie danych to ok. 300zł. dysk na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zwyklego 300 watowego zasilacza z najtanszej obudowy za 90 zeta i nie narzekam :) nie jest glosny , napiecia niezle trzyma,wyrabia przy niezlym podkręcaniu : 2.8 vmem , 2.1 vcore , chipset 2.7 v , vagp 1.7 v , 10,5 x 230 abit kv7 :D cl 2-3-3-8 na durniu 1400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wlasnie takie i sa ciche rzeczywiscie, jak na moje ucho przynajmniej (wlozone do budy), ALE tylko na niskich obrotach. Gdy ich czujke polozysz w goracym miejscu (hehe rozne rzeczy mi przychodza do glowy, ale akurat chodzi tu np. o Barracude 7200.7 ;)) i rozkreca sie na wyzsze obroty (powyzej 2000 rpm), juz ciche nie sa - tzn. wtedy dorownuja Noiseblockerowi S2, ale przy tym maja mniejszy przeplyw - tak przynajmniej stwierdzilem organoleptycznie, za pomoca umieszczenia przyrzadu pomiarowego w postaci dloni w strumieniu powietrza z wentyla :). Gdy mialem w mojej obudowie Chieftec 3 wentylatory Arctic cooling, Aida32 podawala temp. na plycie 25C, z dodanym Noiseblockerem, ktory teraz dmucha na Barracude, jest 21C. Wydaje mi sie wiec, ze Noiseblocker jest rzeczywiscie wydajniejszy. Ale glosny...

Byłem dzisiaj w cooling.pl, oddałem Noiseblockera, a wziąłem 2 sztuki Arctic Cooling Fan Pro TC (raptem po 24zł, jeszcze mi zostało 27zł z tego Noiseblockera). Są bardzo ładnie wykonane. W mojej wersji czujnika nie mogę umieścić gdziekolwiek, bo jest umieszczony na stałe w strumieniu powietrza. Gdybym chciał je troszkę spowolnić, to kupię sobie regulowane potencjometry w elektronicznym - widziałem tego dołączonego do Noiseblockera i był całkiem zwyczajny.

 

Hmm kurcze, coraz bardziej przekonuje sie do tego BeQuiet. Swiecidelka z nowej wersji Huntkey mam w glebokim powazaniu, komp to nie lampa :). Ma byc tylko cicho i wydajnie.

Ja akurat niechciałbym, żeby mi komputer świecił w nocy. Jednak, ten be-quiet! jest i w wersji z podswietlanymi wiatrakami. No przynajmniej na tej stronie producenta, którą podałem wcześniej. Nie wiem czy w sklepie.

 

Aha, a propos ciszy. Mam taki wariacki troche pomysl (wariacki bo zaden ze mnie inzynier), zeby zamiast Noiseblockera zainstalowac jako chlodzenie HDD wiatrak od coolera na procek Arctic Copper 2TC. To jest bardzo cichy wentyl, a skoro chlodzil nienajgorzej CPU, to i z Barracuda chyba sobie poradzi... Moze w weekend sie tym zajme :).

Pomysł dobry. Miałem krótko Arctic Cooling Copper Silent 2 TC rev.2.0 i rzeczywiście jego wiatrak jest cichy. Cichszy niż Noiseblocker S2.

 

Wymieniłem go dzisiaj na Zalmana 7000A AlCu, bo był trochę za mało wydajny dla mnie. A Zalmanik jest super. Chodzi w trybie silent i jest 4 C mniej niż tam było przy 2300 rpm ( a w Zalmanie jest 1350 rpm). Ciekawe, że wg informacji na stronie Zalmana, jest niekompatybilny z moją płytą główną (Asus A7V8X-X). Ale jak znalazłem w innym wątku to zdjęcie:

Dołączona grafika

to postanowiłem go kupić i zamiast odginać ten kondensator podpiłowałem pilnikiem podporę. Mam nadzieję, że mi się nie urwie :)) Jest teraz w tym miejscu ciensza o prawie połowę. Ale kondensator nietknięty.

 

Dla mnie to już koniec zakupów dla wyciszania. Uważam, że jest ok. Najwyżej jeszcze jakaś kosmetyka prędkości wentylatorów obudowy. Jak będę miał chęć i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem go dzisiaj na Zalmana 7000A AlCu, bo był trochę za mało wydajny dla mnie. A Zalmanik jest super. Chodzi w trybie silent i jest 4 C mniej niż tam było przy 2300 rpm ( a w Zalmanie jest 1350 rpm). Ciekawe, że wg informacji na stronie Zalmana, jest niekompatybilny z moją płytą główną (Asus A7V8X-X). Ale jak znalazłem w innym wątku to zdjęcie:

Dołączona grafika

Dla mnie to już koniec zakupów dla wyciszania. Uważam, że jest ok. Najwyżej jeszcze jakaś kosmetyka prędkości wentylatorów obudowy. Jak będę miał chęć i czas.

ja u siebie nie widzialem tego kondensatorka lol :lol: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie widzialem tego kondensatorka lol :lol:  :?:

Jak to? Wcisnąłeś podporę nie zwracając na niego uwagi? Niezłe! :D
nie nic z tych rzeczy kiedy uslyszalem o tym problemie sprawdzilem czy u mnie jest ten kondenstaorek i go nie znalazlem ? :lol: :lol: ja jade na boxowym chlodzeniu AVC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kupiłem sobie Chiefteca 420W DF i właśnie po 3h siedzenia przed kompem zaczyna mnie głowa boleć :? Mój stary noname'owy wybebeszony z obudowy i chłodzony starym ślizgowym wentylkiem zasilacz był ZNACZNIE cichszy :!:

 

OD ROKU NIE MIAŁEM TAKIEGO GŁOŚNEGO KOMPA :!: :!: :!:

 

Przymierzam się więc do oddania/sprzedania tego hałaśliwego wariata :wink:

 

No i pozostaje BeQuiet 400W... Tylko mam pytanko: czy TEN jednowentylatorowy jest tak samo cichy jak versja dual :?:

Bo z tego co mówisz Pawle_M DF jest dla Ciebie bezgłośny :?: Rozumiem, że nie masz WC :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiadomo, ze malo ktory sprzedawca mowi prawde, ale gosc ze sklepu, gdzie dzis zamowilem BeQuiet 400W twierdzi, ze ten z jednym wiatrakiem jest cichszy od tego z dwoma... Na dwoje babka wrozyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kupiłem sobie Chiefteca 420W DF i właśnie po 3h siedzenia przed kompem zaczyna mnie głowa boleć  :?  Mój stary noname'owy wybebeszony z obudowy i chłodzony starym ślizgowym wentylkiem zasilacz był ZNACZNIE cichszy  :!:

OD ROKU NIE MIAŁEM TAKIEGO GŁOŚNEGO KOMPA  :!:  :!:  :!: 

Przymierzam się więc do oddania/sprzedania tego hałaśliwego wariata :wink: 

No i pozostaje BeQuiet 400W... Tylko mam pytanko: czy TEN jednowentylatorowy jest tak samo cichy jak versja dual :?:

Bo z tego co mówisz Pawle_M DF jest dla Ciebie bezgłośny :?: Rozumiem, że nie masz WC :?:

Słuchaj, jak Zalman 7000A jest na minimum (1350RPM), 2 wentylatory w obudowie przykręcone, to najgłośniejszym elementem jest dysk twardy i wentyle obudowy. W tym sensie zasilacz jest bezgłośny.

Jak wszystko wyłączę, łącznie z dyskiem i Zalmanem 7000A, to zasilacz minimalnie słychać. Ale trudno się tego w jakikolwiek sposób czepić. Ja też miałem przedtem Chiefteca 420W DF i mnie wkurzała jego praca.

Z nowych wątków zerknij tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=65039. Hadrysek kupił Be-quieta 450W i jest zadowolony.

Ja doświadczyłem tylko jakiejś nieszczęśliwej interakcji między Barracudą 7200.7 a zasilaczem - taki ultrawysokotonowy dżwięk. Nawet nie każdy go słyszy. Tym niemniej, jak już go ktoś słyszy to ten dźwięk irytuje. Ale to zdarza się i z innymi zasilaczami, tylko że słychać dopiero jak ktoś taki zasilacz i resztę komputera dobrze wyciszy.

W sprawie tego bardzo-wysoko-tonowego dżwięku Be-quiet odpowiedział mi, że zrobią testy zasilacza z dyskiem taki jak mój (kupią taki model do testów) i sprawdzą co jest grane. Czekam też na odpowiedź z Seagatea. Ale ten "pisk" to już inna historia, nie związana z głosnością pracy zasilacza, który jest na prawdę cichy.

Ja polecam sklep http://www.cooling.pl, bo tam kupowałem ostatnio trochę cichego sprzętu i uważam, że gościowie są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiadomo, ze malo ktory sprzedawca mowi prawde, ale gosc ze sklepu, gdzie dzis zamowilem BeQuiet 400W twierdzi, ze ten z jednym wiatrakiem jest cichszy od tego z dwoma... Na dwoje babka wrozyla.

W takim razie z niecierpliwością czekam na Twoją opinię.

Gdzie zamawiałeś (wysyłkowo?) i kiedy spodziewasz się sprzętu :?:

 

Pawel_M - to co powiedziałeś daje mi pewien obraz jak cichy jest ten zasilacz. Sam mam Maxtora DM+9 7200 i jeśli ten zasilacz będzie działał z taką samą głośnością (a z tego co mówisz to tak powinno być) to sie na niego pisze :wink:

 

Szukam jakiś reviewów tego zasilacza na zagranicznych stronkach ale 95% z nich to strony niemieckojęzyczne a ja nie znam praktycznie żadnego słowa po ichniemu więc dzisiaj wkręcam qmpla w tłumaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z niecierpliwością czekam na Twoją opinię.

Gdzie zamawiałeś (wysyłkowo?) i kiedy spodziewasz się sprzętu :?: 

Zamowilem tam, gdzie Pawel_M - w cooling.pl, tyle ze chce odebrac osobiscie (maja sklep w Wa-wie). Ma byc w piatek albo na poczatku przyszlego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem tam, gdzie Pawel_M - w cooling.pl, tyle ze chce odebrac osobiscie (maja sklep w Wa-wie). Ma byc w piatek albo na poczatku przyszlego tygodnia.

yahve! Odebrałeś zasiłke? Napisz, bo ja jadę wymienić próbnie na inny egzemplarz, żeby zobaczyć czy to coś zmienia w pracy Barracudy.

 

Gościowie w http://www.cooling.pl/, całkowicie idą mi na rękę. Ode mnie zależy co zrobię, czy wymienię czy oddam czy cokolwiek. :)

 

Ale nie chcę innej zasiłki niż be-quiet, więc napisz jak twoje wrażenia.

 

Na marginesie, dodam, że wziąłem ze sklepu na próbę nowego Samsunga 120GB 8mega cache i du*a. Znaczy pracuje jeszcze głośniej niż Barka, więc wymiana na niego to by była pomyłka. A na dodatek, zaczynam się przyzwyczajac po dwóch tygodniach to tego dźwięku, w ten sposób, że coraz mniej go słyszę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem maila, ze jutro (w czwartek) po poludniu moge odebrac zasilke (mieli jakies problemy z dostawa). Ale pewnie dopiero w piatek zamontuje... Cierpie ostatnio na chroniczny brak czasu :(. Gdy juz bede po podmiance zasilek, zdam relacje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może trochę o moim zasilaczu. Od grudnia moja elektrowania to Chieftec z podpisu (360 Dual Fan). Zasilacz ciągnie następujący sprzęt:

 

P4 2.4@3.4 jak mam ochote go popędzić ;)

Asus P4P800

512 DDR Hynix

2 Barracudy

CDROM i Nagrywarka

Ti4200

Dzwiękówka i karta telewizyjna

 

Wentylatory rozkręcają się max do 1700 obrotów przy maksymalnym obciązeniu (obudowa zamknięta). Jeżli komp jest nie obciążony zwalniają do ok. 1550-1600 Faktem jest że zasilacz nieźle się nagrzewa. Góra obudowy jest naprawdę ciepła, co z resztą wcale nie oznacza, że zasilacz jakoś bardzo podgrzewa inne podzespoły komputera. Jesli chodzi o głośność, jak dla mnie ok. Co do napięć to są niezłe. Ale jedna mała uwaga. Na poprzedniej płycie (Asus P4B533-E) wskazania były takie:

3.3 - 3.32

5.0 - 5.09

12 - od 11.9 do 12.1

 

Na aktualnym sprzęcie:

3.3 - 3.45

5.0 - 5.18

12 - od 12.15 do 12.20

 

I komu tu wierzyć (a właściwie czemu??). Zaznaczam że na P4B533-E napięcie 12v trochę się zmieniało, natomiast na P4P800 podane napięcia właściwie się nie zmieniają (minimalnie) nawet po obciązeniu kompa Prime95. Napiecia więc chyba lepiej mierzyć miernikiem...

 

Moje wnioski są takie, że jestem zadowolony z zakupu. Jest cicho i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski są takie, że jestem zadowolony z zakupu. Jest cicho i stabilnie.

Cicho gdy nie masz WC. Posiadanie tego zasilacza i WC mija się z celem. Doświadczyłem tego własnych uszach :wink:

 

Wczoraj przez kilkanaście godzin mialem okazję testować na własnym sprzęcie BeQuieta 400W rev.1.3. Powiem tak - przy moim konfigu był troszq cichszy niż mój Maxtor. Gdy uruchomilem kompa bez dysku to słychać było taki zmieniający się dzwięk jak ze starych wentyli - jak zużyte łożyska kulkowe. Lecz podejrzewam że to tylko wina tego konkretnego egzemplarza.

 

Zrobiłem też mały test polegający na sprawdzeniu który z zasilaczy (BeQuiet czy stara Ropla 300W) przy identycznym konfigu będzie ciągnął mniej prądu z sieci.

Wyniki bez obciążenia są następujące:

BeQuiet 400W rev.1.3 - 0,55-0,56A

Ropla 300W (real 260W) - 0,55A

Przy loadzie oba miały w okolicach 0,6A.

Jestem zszokowany. Czy zasilacz tej klasy nie powinien miec lepszych wyników niż jakaś szajsowata Ropla? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przez kilkanaście godzin mialem okazję testować na własnym sprzęcie BeQuieta 400W rev.1.3. Powiem tak - przy moim konfigu był troszq cichszy niż mój Maxtor. Gdy uruchomilem kompa bez dysku to słychać było taki zmieniający się dzwięk jak ze starych wentyli - jak zużyte łożyska kulkowe. Lecz podejrzewam że to tylko wina tego konkretnego egzemplarza.

Miałeś z 1 czy 2 wentylami? Jeśli chodzi o odgłos łozyska, to nie wiem czy sprawdzałeś, ale wszystkie z kulkowymi wydają specyficzny odgłos. Ja sprawdzałem Noiseblocker'a i był zdecydowanie głośniejszy niż zwykłe wentyle, nawet jak pracował na 1300RPM. Także oddałem go. Co do tropienia wszelakich odgłosów, to jeszcze jak wyłączy się wszytko i wentyle w zasilaczu też nie pracują, i przyłozy się ucho do zasilacza, to może w zasilaczach z aktywnym PFC usłyszeć takie cykanie jak zegarka.

 

Zrobiłem też mały test polegający na sprawdzeniu który z zasilaczy (BeQuiet czy stara Ropla 300W) przy identycznym konfigu będzie ciągnął mniej prądu z sieci.

Wyniki bez obciążenia są następujące:

BeQuiet 400W rev.1.3 - 0,55-0,56A

Ropla 300W (real 260W) - 0,55A

Przy loadzie oba miały w okolicach 0,6A.

Jestem zszokowany. Czy zasilacz tej klasy nie powinien miec lepszych wyników niż jakaś szajsowata Ropla? :roll:

Generalnie, przewaga efektywności dobrych zasilaczy rośnie ze wzrostem obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z chieftec hpc 360-202 jest niezawesoła ....

padł poraz kolejny na konfigu z podpisu jednak tym razem miałem spięcie w domu i wywaliło bezpiecznik na klatce (w domu też) komp był wyłączony ale zasilacz w pozycji "on" i padł ; co prawda dziwnie padł bo włącza niektóre podzespoły i w środku zasilacza słychać dziwne bzyczenie ....jednak komp nie działa

poczytałem sporo na forum i faQ... i chcę zmienić zasilacz na jakiś z mocnym amperażem na +12v tylko nie wiem na co się zdecydować( wybór co prawda nie jest duży) proszę o opinie uzytkowników zasilaczy z minimum20A na +12v .

na chwile obecną stawiam na enermaxa EG365AX-V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...