Skocz do zawartości
:SOOLIGH:

Piszcząca Baracuda 7200.7

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam dwie Barracudy 80GB i też swiszczą jeśli podepne je pod zasilacz HuntKey 300W(może to zasilacz świszczy??????) Kiedy chodzą pod Chieftecem 360W problem znika!!!! Sprawdzcie może to nie wina twardzieli!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie Barracudy 80GB i też swiszczą jeśli podepne je pod zasilacz HuntKey 300W(może to zasilacz świszczy??????) Kiedy chodzą pod Chieftecem 360W problem znika!!!! Sprawdzcie może to nie wina twardzieli!!!!

wiesz, co w sumie, to z tym dyskiem kumpla jest tak samo, jak biega na HuntKey HK350-XP 350W, PFC, SATA, Silent to piszczy a jak podlaczylem Szefa 420W to pisku nie bylo :roll:

 

z tym, ze ja przysluchiwalem sie dokladnie i wydawalo mi sie, ze to jednak dysk swiszczy a nie zasilka, ciekawe czemu tak sie dzieje :?

 

dziwne, a jeszcze dziwniejsze jest to, ze jak do Fajerbajera podlaczylem wtyczke od USB a do USB wtyczke od Fajerbajera (oczywiscie calkiem przypadkiem) to na tym Huntkeyu komp. w ogole nie startowal, a na Szefie i starym Codegenie 300W tak i dzialal OK :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm cos w temacie Zasilcza FSP - prosze o opinie bylo na temat piszczacych barakach, z tego co pamietam kolo po prostu podpial kondensator do wtyczki i przestalo piskac ...

kondensatory powiadasz? mozna jakies blizsze informacje? hmm poza tym mysle ze zasilke mam nienajgorsza - chieftec 360DF

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=228...=asc&&start=540 -> tu jest cos o tym a dokladniej :

 

a więc zrobiłem tak jak mówiłem podłączyłem kondensator 2200uF/25V(taki tylko miałem w domu) do wtyczki umieszczonej na tym samym przewodzie co moja baracuda pod napięcie 5V(na 12 nic nie dawało) i cisza przestało piszczeć , co dziwne gdy podłanczałem na innym przewodzie pod to samo napięcie 5V (przewód podpiety pod CD ) piszczenie nie znikało czyżby te napięcia 5V wychodziły z różnych źródeł na różnych przewodach - chyba nie, czy może na długich przewodach zmienia się skuteczność filtrowania.

Pozdrawiam Konrad

 

-> to jest tylko cytat :) a u mnie barka 7200 80gb z 2mb kesz nie piszczy, cichutka jest (a moze piszczenia nie slysze bo mam glosny komp ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach wiem tyle :? :

 

1. Sam Barracuda 7.7200 wydaje pisk, ale mniej uciążliwy niż ten, nad którym się zastanawiamy jak sądzę.

 

2. Jest to rodzaj jakiejś interakcji między zasilaczem, a Barracuda 7.7200, bo ten dźwięk rezonuje też na zasilaczu.

 

3. Po odłączeniu Barracudy 7.7200 od zasilania tego dźwięku nie ma.

 

4. Ale czy to nie jest przypadkiem jakiś rodzaj rezonansu?? Trzeba by odizolować HDD od obudowy (wyjąć albo jakieś gumowe dystanse). Tego jeszcze nie sprawdziłem.

 

5. Ktoś w jakimś innym wątku tak: "a więc zrobiłem tak jak mówiłem podłączyłem kondensator 2200uF/25V(taki tylko miałem w domu) do wtyczki umieszczonej na tym samym przewodzie co moja baracuda pod napięcie 5V(na 12 nic nie dawało) i cisza przestało piszczeć , co dziwne gdy podłanczałem na innym przewodzie pod to samo napięcie 5V (przewód podpiety pod CD ) piszczenie nie znikało czyżby te napięcia 5V wychodziły z różnych źródeł na różnych przewodach - chyba nie, czy może na długich przewodach zmienia się skuteczność filtrowania."

 

Ale czy to zadziała też nie sprawdzałem, bo szkoda mi stracić gwarancję na zasilacz. Na razie wysłałem pytanie do producenta zasilacza.

 

6. Słychać to tylko dlatego, że wszystko jest bardzo wiciszone. Jak np. podkręcę Zalmana 7000 na wyższe obroty, to tamten "pisk" znika w tle.

 

:?: Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się podepne.

Mam Hitachiego 7k250. też sobie od czasu do czasu cichutko zapiszczy, tak ze 2-3 razy na godzine to ledwo słychać. (moge to porównać do powietrza uciekającego z przebitego balonu - tylko, że znacznie ciszej :-) ). W kompie wszystkie wiatraki są na 5 lub 7V - więc jest cichy.

Oddałem go do serwisu, dostałem go z powrotem ze stwierdzeniem, że ten typ to może tak mieć. Chodzi już miesiąc i nic się nie zmienia. Do obudowy jest przymocowany za pośrednictwem gumek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszczy, ale jak podlacze dwa dyski - 120gb i 80 gb.

pytanie tylko co - czy dysk , czy zasilacz bo tak jak tu kolega wyzej napisal wydaje mi sie ze tez jest interakcja dysku z zasilaczem :-/

a osobno to 120gb pracuje cichutko jak myszka - i tylko slychac delikatne chrobotanie.

ale to i tak nic co bylo na Basi IV 80GB co z tego ze byla cicha jak piszczala niemilosiernie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszczy, ale jak podlacze dwa dyski - 120gb i 80 gb.

pytanie tylko co - czy dysk , czy zasilacz bo tak jak tu kolega wyzej napisal wydaje mi sie ze tez jest interakcja dysku z zasilaczem :-/

a osobno to 120gb pracuje cichutko jak myszka - i tylko slychac delikatne chrobotanie.

ale to i tak nic co bylo na Basi IV 80GB co z tego ze byla cicha jak piszczala niemilosiernie :-/

Mam jeszcze jeden pomysł. Może to kwestia rezonansu na np. obudowie zasilacza.

 

Hmm, ja nie wiedzialem ze barracuda mi swiszczy, ale po zalozeniu zalmanka 7000, uslyszalem to bydle  piszczy bardzo nie fajnym dzwiekiem

No właśnie. :?

 

Do obudowy jest przymocowany za pośrednictwem gumek.

Jak to zrobiłeś? Jakiś gotowy sprzęt czy własnej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 tyg. temu przeglądając forum zobaczyłem ten patent: 2 podwójne gumy np. ze słoików tzw "weki" (ze szklanymi pokrywkami) rozciągnięte we wnęce 5 i 1/2 cala. Między nimi wisi dysk. Jeszcze przyda się dodatkowe zabezpieczenie, coby się nie ześliznął nigdzie. Tak powiesiliśmy u kumpla Seagate 120 SATA. Nic nie rezonuje i nastała cisza (względna)

 

Inny sposób (też dobry) - mam starą kieszeń adaxu na dysk. Z szuflady wywaliłem spód i pokrywke. dorobiłem szerokie nóżki z grubej maty, postawiłem na cd we wnęce, na bokach usztywniłem matą i przywiązałem sznurkiem do obudowy (no, żeby nie uciekł :D ) . Nad, pod, z przodu i z tyłu dysku jest swobodna przestrzeń. ALE przy maxtorze ten sposób odpada - za bardzosię grzeje. Hitachi ma się dobrze (dysk jest chłodniejszy niż ręka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 tyg. temu przeglądając forum zobaczyłem ten patent: 2 podwójne gumy np. ze słoików tzw "weki" (ze szklanymi pokrywkami) rozciągnięte we wnęce 5 i 1/2 cala. Między nimi wisi dysk. Jeszcze przyda się dodatkowe zabezpieczenie, coby się nie ześliznął nigdzie. Tak powiesiliśmy u kumpla Seagate 120 SATA. Nic nie rezonuje i nastała cisza (względna)

Dzięki! Spróbuje z tymi gumami od weków! :lol: Ciekawe czy coś się zmieni, a to zawsze tańsze niż kupowane dystansery. Trudno je dostać i gdzieś widziałem po ok. 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 tyg. temu przeglądając forum zobaczyłem ten patent: 2 podwójne gumy np. ze słoików tzw "weki" (ze szklanymi pokrywkami) rozciągnięte we wnęce 5 i 1/2 cala. Między nimi wisi dysk. Jeszcze przyda się dodatkowe zabezpieczenie, coby się nie ześliznął nigdzie. Tak powiesiliśmy u kumpla Seagate 120 SATA. Nic nie rezonuje i nastała cisza (względna)

 

Inny sposób (też dobry) - mam starą kieszeń adaxu na dysk. Z szuflady wywaliłem spód i pokrywke. dorobiłem szerokie nóżki z grubej maty, postawiłem na cd we wnęce, na bokach usztywniłem matą i przywiązałem sznurkiem do obudowy (no, żeby nie uciekł :D ) . Nad,  pod, z przodu i z tyłu dysku jest swobodna przestrzeń. ALE przy maxtorze ten sposób odpada - za bardzosię grzeje. Hitachi ma się dobrze (dysk jest chłodniejszy niż ręka).

Moj dysk lezy na dwuch kawalkach pianki o grubosci 1cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja barracuda piszczy sobie od czasu do czasu, przy konfigu jak w podpisie... Ale podobnie jak niektorzy forumowicze zwrocilem na to uwage dopiero po zmianie dwoch wentyli - na procku (na Zalmana) i na R9700 (na VGA Silencera). Moze tez sprobuje z tymi gumkami... Choc wtedy bedzie klopot z umieszczeniem wiatraczka, co by dmuchal na dysk... A zawsze lepiej z nim, niz bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezapomnijcie ze lepiej jest aby dysk dotykal obudowy swoimi bokami w celu chlodzenia :>

Masz rację, kurcze! Ale pomyslałem, że w wolnej chwili zrobię tak z tymi gumami na próbę. A jesli zadziała to kupię coś profesjonalnego.

 

Martwi mnie tylko, że takie nosidełka od Zalmana, wytłumiające, ale z dodatkowym pasywnym chłodzeniem i kabelkiem dodatkowo uziemiającym hdd do obudowy kosztują aż .......... 109zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie aby to byla kwesia rezonansu - ten dzwiek ma wyraznie piszczacy charakter jakby byl generowany z elektroniki - jakis rodzaj sprzezenia miedzy zasilaczem a dyskiem tak mi sie wydaje. ehh wszystko o dupe rozbic - nie ma jak laptop :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa byla juz poruszana na forum. Pisk pojawial sie w konfiguracjach z niektorymi zasilaczami. Czesciej niz na innych wystepowalo to w wypadku Barracuda - Huntkey.

Jedna z dyskusji byla np. tutaj:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=339...da+huntkey+pisk

Tylko o ile pamiętam, nikt nie umiał powiedzieć o co chodzi? :?:

Może jest jakiś elektronik, który to rozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...