Skocz do zawartości
:SOOLIGH:

Piszcząca Baracuda 7200.7

Rekomendowane odpowiedzi

 

PS. Nowiutka seria HK400XP LED rzadzi !! Tak cichej zasilki w zyciu nie slyszalem - nie slysze ;]

test na benchmark.pl modelu 350W wypadl niezbyt korzystnie ;P

Hmm ja jedyne co widze to test hk300xp i do tego stary, a nie rev.2 .

Ale byc moze zle szukam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s nie, zebym sie czepial, ale:

 

Ja już jestem właściwie pewien, że to nie jest defekt zasiłki. Poza tym to nie jest skwierczenie jak z transformatora w telewizorze czy coś w tym stylu. Prawdopodobnie w tych wątkach o "niemiłych piskach" piszemy o różnych odgłosach, z różnych powodów wywoływanych, byc może przez różne komponenty. Bo ciężko słownie ustalić czy chodzi o ten sam "pisk" u mnie i u kogoś.

U mnie wystepuje taki pisk w trakcie przewijania np. stron www co mnie lekko wkurza. Wymiana zasilki, kondensatory nic nie daly

(barac. 7 +zasilacz z pfc (ktore jest cichuko))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki. Nie czepiasz się. Przy przewijaniu też mam tak (takie szemrzenie albo pisk) ale nie wysokiej częstotliwości. Na szczęście mam Winampa zawsze puszczonego, więc nie zwracam uwagi. Pisałem o odgłosie wysokiej częstotliwości, bo wcześniej robił mi tak zasilacz stary (był obciążony za bardzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszczy, ale jak podlacze dwa dyski - 120gb i 80 gb.

pytanie tylko co - czy dysk , czy zasilacz bo tak jak tu kolega wyzej napisal wydaje mi sie ze tez jest interakcja dysku z zasilaczem :-/

a osobno to 120gb pracuje cichutko jak myszka - i tylko slychac delikatne chrobotanie.

ale to i tak nic co bylo na Basi IV 80GB co z tego ze byla cicha jak piszczala niemilosiernie :-/

 

Wybaczcie moje nieudolne cytowanie, ale dopiero sie zalogowalem :) No wiec wyczytalem gdzies, ze pracujace glowice nowszych dyskow Seagate moga wejsc w "sprzężenie" z niektorymi zasilaczami. Przez to elementy w zasilaczu wpadaja w lekkie drgania z tego powstaje ten pisk. Niestety nie wiem jak to wyeliminowac, ale jak tylko sie dowiem to sie z wami podziele, bo juz mnie od tego pisku szlak trafia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytałem na tym forum ze ten kondensator powinien byc nie mniejszy niz 2700 uF/16v ale takich nie ma w sklepach sa tylko 3300 uF/16v bardzo prosze kogos zeby sprawdzil czy to zadziała . bo zamierzam zmienic mojego codegena 300W na fortona i nie wiem juz co mam robic - załeży mi na ciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego piszczenia to moze być interakcja pomiędzy zespołem filtrów w zasilaczu a dyskiem.

Dyskpobiera prąd impulsowo np. napęd silnika. I jest to ileś tam poborów pradu na sekunde a filtry w zasilaczu mogą rezonować na tej częstotliwości.

I jak ktos podpiął kondensator pod linie 12V ten kondestator zaczał być filtrem zwierajacym do masy te impulsy prądu.Kondensator jest też buforem pradu i zaczął wygładzać impulsy.

 

A silnik jest zasilany z 12V :)

 

Podłacze dzisiaj oscyloskop do swojego WD i pomierze wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kilka godzin temu kupiłem baracude 160GB. Piszczenie jest rzeczywiscie uciazliwe ale nie to jest moj nawiekszy problemem.Sęk w tym ze podczas kopiowania np. filmu z jednej z partycji(podzielilem go 4*40G) na tą która jest ostatnia na dysku (wg Partition Magic) transfer momentami spada do 0 i ogólnie dosyc skacze.(wg. total copy)Czy tego typu objawy powinny skłonic mnie do udania sie do serwisu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ktos prubował juz z tym kondensatorem 3300 uF/16v :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ktos prubował juz z tym kondensatorem 3300 uF/16v :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

A co ci szkodzi użyj kondensatora od 1000 uF w górę i o napięciu minimum 16V.

Zadnej gwary nie tracisz i nic sprzętowi się nie stanie.

Pamiętaj że kondensator elektrolityczny ma biegunowośc i podłaczenie go na odwrót powoduje wybuch jego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor - żebyjm mniał taka możliwośc to juz dawno bym podłonczył mam Codegena 300W i narazie mi nic nie piszczy ale na dniach planuje zamówic z allegro Fortrona . jak ma mi to piszczec to ja wole kupic Modecoma http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592 może bedzie lepszy - co o tym myślicie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chce sobie kupic dysk Seagate Barracuda 80 GB 7200.7 i niewiem czy dobrze wybrałem, doradźcie.Do tej pory miałem Samsunga 20 GB tylko troche głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...