Skocz do zawartości
k2

Pamieci do asusa P4P800 z dual ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wyzej wymieniana płytke głowna, I mam w niej wsadzone 2x256 nanya ddr333. Niestety mam wrazenie ze płyta nie pracuje w trybie dual [bios wykrywa 512ramu] Być moze dlatego ze pamieci sa tej samej firmy ale inne modele.

Zamierzam kupic pamiątki do tej płytki ktore maja chodzic na dualu.

Oczywiscie bede to 2x256 ddr400.

Jakiej firmy najlepiej kupic pamieci i w którym sklepie.[zawsze kupowalem w komputroniku bo najwiekszy wybor ale jest drogo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w P4P800 dwie kości 256Mb 333MHz. Jedna to TwinMos, a druga to Kingston i super działają w dualu na minimalnych timingach.

 

Pożyczyłem od znajomego dwa Kingmaxy i są minimalnie wolniejsze od mojego zestawu, bo mają gorsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w P4P800 dwie kości 256Mb 333MHz. Jedna to TwinMos, a druga to Kingston i super działają w dualu na minimalnych timingach.

 

Pożyczyłem od znajomego dwa Kingmaxy i są minimalnie wolniejsze od mojego zestawu, bo mają gorsze timingi.

LPC:a wiec na obie kości moge wydać ok 400-500zł

 

 

spider: jak na tej płytce sprawdzić czy ta płyta z tymi pamieciami pracuje normalnie czy w dualu [btw w bankach kości mam dobrze wsadzone] :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byloby gdybys wzial cos firmowego.

Wszystko zalezy od stanu finansowego.

Poszukaj czegos w komplecie do Dual'a, np.http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9683

powiem szczeze ze troche drogo...

mysłałem o ...

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=19696104

 

spider: masz 2x256Mb tak??

To przy starcie ile masz 256 czy 512??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobre i dość tanie pamięci to Kingston, albo TwinMos.

Jak masz więcej kasy to OCZ, GEIL, Corsair.

Chyba, że masz małą fortune i chcesz ją wydać na Mushkin.

Gdzyba sie na kingstony zdecyduje..

Co do wykrywania pamieci ma mojey płycie.

Pamietki mam wsadzone w sloty a1 a2 wiec chyba ok[ tak jak instrukcji]

A przy ladowaniu sie systemu widze tylko 512 nie ma dual, czyli wnioskuje ze chyba te pamieci nie wspólpacuja ze soba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k2 no tez bym brał te kingstony od barego tylko $ nie mam koles jest wiarygodny brałem od niego 256 400MHz elixirow . tylko ze na przesyłke sie długo czeka . jak masz czas (ja czekałem 27 dni i dałem neutrala)to sie nie ma co zastanawiac bierz te kingstony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem kosci u tego goscia, z tym, ze Hyper-X

http://allegro.pl/show_item.php?item=19696108

ale szykuje sie dlugie czekanie.

Popatrz po komentarzach. Wplacilem hajs tuz po aukcji, gosc nie odpowiada na maile a telefon wciaz zajety.

kudre tez bym chyba brał hyper-x, ale na razie nie ma??

Jutro zadzwonie do niego, jak mi sie uda i sie zapytam czy bedze mial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Hynixy D43. Biegaja na wysokich fsb i sa w miare tanie. Tylko nie wiem gdzie je mozna dostac.

:arrow: potwierdzam. Hynix'y to obecnie chyba najlepszy wybor mozliwosc/cena. jutro jade do hurtowni poszukac odpowiednich kosci dla mnie. mam nadzieje, ze dobrze trafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Hynixy D43. Biegaja na wysokich fsb i sa w miare tanie. Tylko nie wiem gdzie je mozna dostac.

:arrow: potwierdzam. Hynix'y to obecnie chyba najlepszy wybor mozliwosc/cena. jutro jade do hurtowni poszukac odpowiednich kosci dla mnie. mam nadzieje, ze dobrze trafie.

W miare tanie to to znaczy za ile.

Btw czy jest mozliowśc ze bede mogł od ciebie kupić te hynixy.

Pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...k2

Posiadam wyzej wymieniana płytke głowna, I mam w niej wsadzone 2x256 nanya ddr333. Niestety mam wrazenie ze płyta nie pracuje w trybie dual [bios wykrywa 512ramu] Być moze dlatego ze pamieci sa tej samej firmy ale inne modele.  

...dual powinien działać nawet w przypadku różnych firm jednak moduły muszą pracować z takimi samymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...k2

Posiadam wyzej wymieniana płytke głowna, I mam w niej wsadzone 2x256 nanya ddr333. Niestety mam wrazenie ze płyta nie pracuje w trybie dual [bios wykrywa 512ramu] Być moze dlatego ze pamieci sa tej samej firmy ale inne modele. 

...dual powinien działać nawet w przypadku różnych firm jednak moduły muszą pracować z takimi samymi timingami.

to ja juz nie wiem co spartolilem.

HELP bo nie wiem co robie zle.

 

Dołączona grafika

 

moze to cos wyjasni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...k2 ...nigdy nie posługiwałem sie CPU-Z jednak z zamieszczonego przez Ciebie screen'a jasno wynika, że posiadasz łącznie 512 Mb pamięci pracujących w singiel channel, a reszta info dotyczy modułu Nanya Technology DDR-SDRAM PC2700 - 256 Mb (DIMM #1). Przestaw Modules Information na DIMM #2 bym mógł zobaczyć z jakimi wartościami pracuje drugi moduł. Pamięci masz tej samej firmy jednak mocno prawdopodobne, że pracują z innymi timingami stąd te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...k2 ...nigdy nie posługiwałem sie CPU-Z jednak z zamieszczonego przez Ciebie screen'a jasno wynika, że posiadasz łącznie 512 Mb pamięci pracujących w singiel channel, a reszta info dotyczy modułu Nanya Technology DDR-SDRAM PC2700 - 256 Mb (DIMM #1). Przestaw Modules Information na DIMM #2 bym mógł zobaczyć z jakimi wartościami pracuje drugi moduł. Pamięci masz tej samej firmy jednak mocno prawdopodobne, że pracują z innymi timingami stąd te problemy.

Mysle ze problem jest gdzie indziej

a timingi sa te same.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym pamiatkach

http://allegro.pl/show_item.php?item=19961409

WAŻNE.. czy to bedze wspólpracowalo z tym co mam w podpisie??

:arrow: temat Geil'i byl juz kilka krotnie poruszany na lamach forum (nawet dzisiaj kilka razy). poszukaj, a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

 

w skrocie: nie polecam. wysoka cena / slabe mozliwosci. lepiej zainwestowac w Hynix'y. niska cena (wg. innych pamieci) / spore mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...