Skocz do zawartości
yareczeq

RAM - wymienić czy powiększyć ? & fx5700ultra czy r9700

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jakiś czas temu postanowiłem dokonać małego upgrade’u komputera. Mianowicie dokupić kartę graficzną i zrobić coś z ramem.

 

Jeśli chodzi o ram to posiadam aktualnie 512 MB 333Mhz CL2.5 Samsunga. I teraz zastanawiam się czy dokupić drugie 512 czy może wymienić obecny, na 512 ale pracujące z częstotliwością 400Mhz? Niestety raczej nie będę miał pieniędzy na zakup 2x 512 400Mhz, więc na wszelki wypadek chcę wiedzieć, co mi się bardziej opłaca.

 

Mam, co do wymiany na 400Mhz pewne wątpliwości. Czy poczuję jakąś różnicę? (Np. w grach) W końcu to tylko 67Mhz więcej.

 

Teraz cześć druga, czyli karta graficzna. Zajmuję się grafiką 3d, ale tam nie tyle liczy się karta, co raczej procesor do renderów, ale nie samym 3d człowiek żyje i pograć też by się czasem chciało, kartę będę wymieniał pod kątem nadchodzącego Painkiller’a oraz Doom’a 3. I teraz zastanawiam się, co mi się bardziej opłaci GeForce 5700 Ultra czy Radeon 9700 obie karty są właściwie w podobnej cenie, czyli 900-1000 zł. Na którą się zdecydować?, a może w ogóle za te pieniądze kupić jeszcze inną kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie by bylo gdyby sie dalo je zrobic na 400 z 300-400 pln by w kieszeni zostalo albo moglbym dolozyc to i lepsza grafike kupic :)

 

jest to: Samsung(CE00000000000000) DDR-SDRAM PC2700 512MB M3 68L3223CTL-CB3

 

a tak wogole to nie wiem czy sie przyda ale pozatym mam:

plyta glowna: MSI KT4AV KT400a

procek: Athlon XP 2400+ Thoroughbred 0.13

 

tak wogole to szukalem na stronie samsunga tego ramu zeby sie czegos konkretniejszego dowiedziec ale nic nie znalazlem albo nie umiem szukac albo nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie by bylo gdyby sie dalo je zrobic na 400 z 300-400 pln by w kieszeni zostalo albo moglbym dolozyc to i lepsza grafike kupic :)

 

jest to: Samsung(CE00000000000000) DDR-SDRAM PC2700 512MB M3 68L3223CTL-CB3

 

a tak wogole to nie wiem czy sie przyda ale pozatym mam:

plyta glowna: MSI KT4AV KT400a

procek: Athlon XP 2400+ Thoroughbred 0.13

 

tak wogole to szukalem na stronie samsunga tego ramu zeby sie czegos konkretniejszego dowiedziec ale nic nie znalazlem albo nie umiem szukac albo nie wiem :(

nic ci nie da wymiana na 400 megaherzowe poniewaz twoj procek i tak dziala efektywnie na 266mhz a do podkrecenia ci 333 wystarcza wiec dokup drugie 512 ale kup juz na przyszlosc 400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaZi dobrze radzi , bo pewnie nie krecisz procka.

Co do grafiki to r9700 bedzie lepszym wyborem.

tyle ze r9700 juz prawie niema... na aukcjach moze jeszcze ci sie uda upolowac. Zagladnij na test ponizej. sa dosc duzo i powinienes wiedziec juz co i jak :

 

http://www.digit-life.com/articles2/gffx/n...ml/nv38-36.html

 

http://www.digit-life.com/articles2/gffx/gffx-31.html

 

http://www.hardcoreware.net/reviews/review-182-1.htm

 

Rzadna grafa nie odstaje wyraznie od innych (oczywiscie z tej samej polki grafa... zeby niebylo :P).... a skoro niewidac roznicy to po co przeplacac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...