Skocz do zawartości
snorri

ZM80C-HP, pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

No tak sie zastanawiam nad jakims chlodzeniem do swojego R9600xt od saphire i ZM80C-HP wyglada calkiem milo. Co wy o tym sadzicie?? Ten duzy wentyl wystarczy zeby tez schlodzic pamiec, czy pod niego wpierdzielic radiatorki na mem.?? czy jakies radiatorki sie w ogole zmieszcza?? Czy tez moze ten pomysl jest w ogole poroniony?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sie zastanawiam nad jakims chlodzeniem do swojego R9600xt od saphire i ZM80C-HP wyglada calkiem milo. Co wy o tym sadzicie?? Ten duzy wentyl wystarczy zeby tez schlodzic pamiec, czy pod niego wpierdzielic radiatorki na mem.?? czy jakies radiatorki sie w ogole zmieszcza?? Czy tez moze ten pomysl jest w ogole poroniony?? :D

Ja mam do 9600PRO Hisa zalozonego wlasnie ten radiator - w sumie to wzgledem standardowego coolera rdzen nie kreci sie duzo wiecej, natomiast pamieci poszly do 330 (tez nie zawysoko, ale bez OP1 prawie wogole sie krecic nie chca).

Prawde powiedziawszy gdyby nie to, ze radiator ten mialem z poprzedniej karty to teraz bym go juz nie kupowal do tego radka... Jak dla mnie maly stosunek efekt/cena - w sarej karcie mialem cholernie glosny cooler, a teraz ten HISowy jest cichutki jak mysz pod miotla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jesli nie zalman to jakie propozycje efektywnego schlodzenia VGA?? jakis dobry wenty i radiatorki na pamiec czy moze dowalic jakims Thermaltake GIANT II Heatpipe  np. ??

Wentylatorek mozna zostawic na karcie ten co jest i dolozyc jakies radiatorki na pamieci, w sumie to nie ma co wydawac nie wiadomo ile kasy dla 10 mhz wiecej, gdy ta karta i tak juz jest dostatecznie szybka (ja gram w gry na maks detalach w 1024x768 8xAA i 4xFSAA i mi sie jak do tej pory zadna gra nie wlekla - NFSU, Prince of Persia Sands of Time, Raven Shield, Splinter Cell i pare jeszcze innych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jesli nie zalman to jakie propozycje efektywnego schlodzenia VGA?? jakis dobry wenty i radiatorki na pamiec czy moze dowalic jakims Thermaltake GIANT II Heatpipe  np. ??

Giant wyjdzie ci drożej, bo ten std cooler jest małoefektywny i głośny ! więc trzeba go wywalić i dodać coś innego

 

Ja polecam tego ZM80C-HP i do niego jakiś 10x10 wentyl (np sunon) puszczony na 5 V (jak tak mam i jest spoczko) - wogóle nie słyszalny, ale za to wszystko jest wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Zalmana ale mam do niego jeszcze dodany ZM-OP1 miodzik chłodzenie i pamięci chłodzi wyśmienice choć chcę tam upchać jakieś radiatorki na nie ale nic nie mogę dopasować bo chcę na maksa podkręcić pamięci a troszkę się boje spasuą do niego te co są na ramy ale cza je pociąć jeśli o samo chłodzenie to ten zalman to wyrąbista sprawa i aż oko cieszy jak wygląda karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało zmieścić radiatory na pamięci na spodniej części karty. Pociąłem niewysoki radiator (ok 4-5mm wys.)Przyznam że miałem problem ze znalezieniem takiego niskiego. Z pomocą przyszedł Dimek Wprawdzie niewiele zmieniły się możliwości OC pamięci - max 335Mhz, ale za to radiatorki są letnie i mogą się przydać w przyszłości gdy będe robił Vmem moda :wink:

 

 

Wygląda to tak:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...