Skocz do zawartości
Milo

Silent Hill 4: The Room

Rekomendowane odpowiedzi

pilnie poszukuje solucji do tej gry, ponieważ już mam dość biegania i sprawdzania co z czym działa. Zaciołem się w Apartament World, nie znam dobrze angielskiego a jest tam dużo do czytania.

ps

na google nigdzie nie znalazłem solucji

 

Wiem, że już wyszła polska kinowa wersja SH 4 czy ktoś wie, gdzie można znaleść pliki podmieniające wersję angielską ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko do grających. Jak oceniacie ta czesc na tle poprzednich? Dla mnie najlepsza zdecydowanie 1 pod wzgledem story , klimatu itp. W dwójeczke tez grałem niemało ale już nie tak ostro.

W trójkę niestety nie bylo dane mi zagrać :/ na mojej starej grafie sie nie odpalała.....

Powiedzcie cos na temat czworeczki, warto sie interesowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w "apartment world" i powiem ze nie jest wcale rozowo >: / . Po pierwsze, wystraszylem sie chyba raz albo wogule (nie pamietam juz :] ), zagadki tez strasznie latwe, po prostu idziesz zabijasz potworki, ktore sa naprawde latwe i czasem rozwiazesz jakas prosciutka zagadke. Zawiodlem sie naprawde, mam nadzieje, ze to jakas rozgrzewka i pozniej bedzie lepiej, ale jakos nie chce mi sie wierzyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe trzeba sie reklamowac gdzie sie da, co nie? :P

Ale troche pozno dajecie ta solucje, na ps2 podobno juz od 3-4 miechow jest sh4. I napisz czy Ci sie wogule gra podoba bo juz dawno nie kupowalem psx extreme :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol :D

Ale i tak moglbys napisac czy Ci sie podoba. Pamietam, ze wczesniej najbardziej z serii lubiles 1 czesc, czy teraz po wyjsciu 4 cos sie zmienilo ( :wink: ) ? Ja dalej uwazam, ze 2 czesc jest najlepsza i najmocniej straszy. 4 nie straszy wogule ( przynajmniej pierwsza polowa, bo dopiero jestem w metrze - second time ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis desperata który gra na MX-ie

Dla tych co mają GF4MX

Jak chcecie uruchomić grę ne GF4Mx to jest taki przepis:

Sciągacie najnowsze 3D-Analyze (v2.34) i uruchamiacie wybieracie pliczek SILENT HILL4.exe i zaznaczacie:

Hardware Limits(cap bits): wszystko zaznaczone.

ANTI DETECT MODE: shaders i textures zaznaczone

Urucamiamy za pomocą guziczka RUN.

I tu niespodzoanka menu jest ok ale jak przejdzie filmik po uruchomieniu gry jest wszystko białe. I tera tak.... Od razu mówie to jest przepis dla zdesperowanych czyli dla takich jak ja Jak naciśniecie przycisk Esc to widać pomieszczenie w którym się znajdujecie. Więc jak zaczynacie grę to kilkacie Esc i z przodu po prawej powinny być drzwi. Więc wyłączacie pauze (powtórnie Esc) i śmigacie do drzwi. Jak dojdziecie otwórzcie je (LPM) i spójrzcie wzdłórz korytarza. na końcu powinien być na ścianie ludzki ryj (nie ma co gadać dużo - brzydal okrótny). Krok po kroku za pomocą Esc podchodzicie tam. Zarzuci się jakiś głupi tekst. Odwracacie się o 180 stopni i śmigacie spowrotem do pokoju. Nie dane wam będzie dojść bo zarzuci się filmik którego szczęśliwi posiadacze GF4MX nie obaczą Wciskajcie Esc bo nie ma co patrzeć na biały ekran. Znajdziecie się spowrotem w pokoju tylko "surprise" wszystko widać Jak dłógo nie wiem, pewnie do następnego przeniesienia do "innego świata". Jak podejciecie do okna to najprawdopodobniej zatnie wam się gra, jak nie odblokuje się to naciśnijcie logo Windows - powinno pomóc. Dalej możecie grać przynajmniej dokąd ja grałem do napisania tego postu (zaraz po spotkaniu dziewki w korytarzu i maleńkim spacerku z ową laską).

Szacunek za podjecie walki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z trochę innej beczki aczkolwiek powiązane z tą grą. Nigdy w życiu nie używałem do gier pada. Ale wpadła mi w rączki Silent Hill 1 z PS emulowana na PC. Jednocześnie gram w 4 SH. Jedynki bez pada nie ruszę. A że grałem już w 2 i 3 i ta giera dla mnie rządzi zastanawiam się nad zakupem pada. I małe pytanko. Czy w tego typu grach pad faktycznie zwiększa komfort grania? Czy generalnie pad sprawdza się w grach? (szkoda kupować go dla jednej gry). Dodam, że najczęsciej napierdalam w FPS, TPS, RPG, CRPG, czasami ścigałki (w typie NFS), czasmi symulatory (Descent).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z trochę innej beczki aczkolwiek powiązane z tą grą. Nigdy w życiu nie używałem do gier pada. Ale wpadła mi w rączki Silent Hill 1 z PS emulowana na PC. Jednocześnie gram w 4 SH. Jedynki bez pada nie ruszę. A że grałem już w 2 i 3 i ta giera dla mnie rządzi zastanawiam się nad zakupem pada. I małe pytanko. Czy w tego typu grach pad faktycznie zwiększa komfort grania? Czy generalnie pad sprawdza się w grach? (szkoda kupować go dla jednej gry). Dodam, że najczęsciej napierdalam w FPS, TPS, RPG, CRPG, czasami ścigałki (w typie NFS), czasmi symulatory (Descent).

Zalezy dla kogo dla zatwardziałych PC'towców może być wrecz utrudnieniem a dla ludzi obojętnych wrecz objawieniem.Ja dodam tylko od siebie że specjalnie kupiłem SH4 wersje na PS2 właśnie dlatego żeby sobie grać na padzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Wiem, że na pewno bliżej mi do pc-ta, niż do jakiejkolwiek konsoli. W życiu nie używałem niczego oprócz klawiatury i myszki. Z drugiej strony życie wymaga ciągłego rozwoju. Więc chyba spróbuje. Cena takiego urządzenia jeszcze nie zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Opsiany problem przez Frog51 dotyczył mnie i nadal mnie dotyczy bo nie moge sobie zagrać w gierke czy możecie jakoś pomóc??

Tak jak Frog pisał : Karta Gainward GF3 PP! Ti/450 TV GS ,stery 61.77 , O.S - XP . nie podkrecana

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

w końcu mam Silent Hill 4

zacząłem grać dopiero wczoraj, odwiedziłem już metro (Cynthia jest zrobiona rewelacyjnie!!), potem ten dom w schizolskim lesie, samospalenie się kolesia i jak wszedłem do tego szpitala (albo więzienia, jeszcze nie wiem), to wymiękłem. po pierwsze: te potwory wychodzące ze ścian. po drugie ten koleżka błagający, żeby go wypuścić. po trzecie ta notatka, że najgorzej to jest w kuchni. chyba boję się tam zejść. do kuchni pójdę dopiero dzisiaj, jak będzie jasno w pokoju, bo wczoraj o północy ze słuchawkami na uszach to naprawdę nie było kolorowo.

zagadki jak na razie są banalnie proste, potwory także, ale w żadnym wypadku mi to nie przeszkadza (gram na medium) - mnie interesuje historia i to ją chcę poznać, a nie zajmować się główkowaniem i zabijaniem potworów.a takie wyważenie proporcji, jakie jest do tej pory pasuje mi idealnie.

o samej grze:

wczoraj po 3 godzinach grania (mniej więcej, save wskazywał 2h 34m) zacząłem się zachowywać jak jakiś schizofrenik. budzę się, idę sprawdzić dzirę w łazience, czy się nie powiększyła (powiększyła się niestety, co mnie martwi dość mocno), potem do drzwi, zerknąć przez wizjer, zaglądam do sąsiadki przez dziurę w ścianie (ten królik mnie mocno niepokoi - widzieliście balon w kształcie królika latający nad miastem? wypatrzyłem go przez okno kilka razy), sprawdzam radio (najczęściej prognoza pogody, ale zdarza się też doniesienia o zabójstwach i reklamy Silent Hill), jak raz się obudziłem i grał telewizor, to myślałem, że dostanę zawału...

ogólnie: rewelacyjnie oddany klimat psychozy. żadna gra nie działała na moje nerwy tak mocno jak ta. jest aż do bólu sugestywna. i brak własnego odbicia w lustrze (a raczej niemożność jego dostrzeżenia) bardzo mnie niepokoi.

jestem podejrzliwy wobec wszystkiego. każda drobnostka, wzmianka na temat Silent Hill, czy odgłosy zza drzwi (te odciśnięte dłonie!! inni ich nie widzą? na pewno nie widzą, bo sprzątali), takie drobne szczegóły - to wszystko dodaje grze takiego autentyzmu, że jeśli ktoś powie, że potrafi grać w nocy ze słuchawkami na uszach, samemu w pokoju... to jestem pełen podziwu.

do tego rewelacyjna grafika (rozdzielczość tekstur wprawdzie nie powala - a przynajmniej w pokoju, ale i tak nie widziałem w żadnej grze lepszych tekstur jak dotąd), efekt ziarna widoczny tylko przez kilka sekund po każdym wyjściu z dziury... tkwię w jakimś chorym śnie jakiegoś psychopaty...

grałem w 1 i 2, ale nie przysysały mnie na tak długo do monitora jak ta część. tam kierowałem KIMŚ o kogo się tak bardzo nie bałem. tutaj kieruję postacią, z którą się prawie w pełni utożsamiam - przez ten rewelacyjny motyw z widokiem z pierwszej osoby i to co widzę i słysze w pokoju. chociaż coraz bardziej boję się wejść z powrotem do tej dziury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc potzrebuje pomocy zacialem sie w water prison 1 wszytsko zrobilem i dochodze do kucuni bylo demo z dzieckiem i kolsiem wsialem ta tarcze i mam wpisac kod noi pokazuje z eon nie widzi bo jest zaciemno skad mam wizasc latarke albo gdzie wlaczyc swiiatlo wgle co ma zrobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko w notatkach zapisane, ale widac z angielskim na bakier jestes :wink: . Musisz wejsc do srodka wiezy, tam gdzie sie kreci pokojami i ustawic je tak zeby pokoje z zakrwawionymi lozkami byly w jednym rzedzie (tylko uwazaj zeby byly to LOZKA, bo pare pokoi ma zakrwawione podlogi). A i jeszcze musisz puscic wode na samym gorze wierzy, bo dopiero wtedy zadziala mechanizm.

 

@SamoDobro - ja mam zupelnie przeciwne odczucia wzgledem gry niz ty, jak chcesz to wczesniej o tym pisalem, ale gralem w nocy na sluchawkach i wogule mnie gra nie straszyla :/ . Dwojka dalej najlepsza czescia sagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z odpaleniem tej gry. Kiedy przeprowadzam test sprzetu wszystko jest ok, jedynie problem był z kartą graficzną. Posiadam Xabre 400. Ściągnełem nowe sterowniki i podczas testu systemu wykazuje że jest wszystko ok (zielone znaczki ok). Ale kiedy odpalam gierkę wyskakuje mi komunikat "A crash occurred the last time the game was played. Using safe graphics options". Czyli że: "trzask (katastrofa) zdarzyła sie kiedy gra była ostatnio rozgrywana.używając bezpiecznych opcji graficznych". I gra się wyłancza :(. O co tutaj chodzi? Co muszę zrobić by grę odpalić? Mam Athlona2000+,512RAM, wiec to chyba nie zależy od tego:(. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Opsiany problem przez Frog51 dotyczył mnie i nadal mnie dotyczy bo nie moge sobie zagrać w gierke czy możecie jakoś pomóc??

Tak jak Frog pisał : Karta Gainward GF3 PP! Ti/450 TV GS ,stery 61.77 , O.S - XP . nie podkrecana

 

Pozdrawiam!!!

He wiecie co ja mam podobny problem, tzn gra niechce sie uruchomić, pisze ze gra mymaga karty z 32mb pamieci a ja mam 64, mam GF3 ti 200 i najlepsze jest to że tez sterowniki 61.77 wiec dochodze do wniosku że winą tych Naszych problemów sa te stery bo jak widze to Lupab i ja mamy te same karty i te same stery , jutro zmienie i sprawdze czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie myle. Instalowałem inne stery, nowe stare , w tym z certyfikatem micro. ale dalej ten sam bład tzn pisze że potrzebna jest karta z minimum 32 vram czyli o jaką pamiec chodzi bo ja mam 64mb ddr. Pisze również że potrzebuje karty z która obsługuje vertex i pixel shader no ale jeśli gf3 jest karta na której gra ma iśc i z tego co wiem nie ma żadnych ukrojonych wesji gf3 wiec nie rozumie tego problemu.

Moze ktos wie ?

 

Update

 

Wdług programu do sprawdzania sprzętu pisze że spoko , moja karta obsługuje te vertex i pixel shader ale mam 0 mn vram ??! , co to jest za pamiec ? Dlaczego mam zero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te zielone znaczki to nie jest tak fajnie bo nawet jeśli masz zielony znaczek to jeśli dasz na niego to na dole opisuje sprzet w szczegółach i właśnie ja mam problem bo mimo że mam zielony haczyk to pisze że mam 0 tej zakichanej vram pamieci a co to jest ? Myślałe ze to jest te głupie 64ddr, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://db.gamefaqs.com/console/ps2/file/silent_hill_4_b.txt .... Hehehe .... kiepsko szukałeś ... Polecam wszystkim gamefaqs - mają darmowe solucje do prawie wszystkich gierek z ostatnich 15 lat  8)

 

 

WOW no stronka cool :) ale ja ma opis PL i to na PIECA :) Jak ktoś che to nie niech da znać!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...