Skocz do zawartości
Kubus

Do jakiej temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

jestem laikiem jesli chodzi o takie ekstremalne podkrecanie co widze u niektorych i chcialbym sie spytac do jakiej max temp. moze dojsc athlonik 2000 xp + Thoroughbre seria B0 ?? sam tez nie wiem dokladnie jaka jest temp procka bo w biosie pisze ABS2 CPU current temperature 58 stopni a zaraz ponizej pisze Temperature 49 stopni i teraz nie iwem ktora wartosc jest prawdziwa takze prosze o pomoc do jakiej moze max dojsc z gory przepraszam za tak lamerskie pytanie ale wczesniej nie interesowalme sie overclockingiem na jaks duza skale az wkoncu NADSZEDL TEN CZAS :P:p:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem jesli chodzi o takie ekstremalne podkrecanie co widze u niektorych i chcialbym sie spytac do jakiej max temp. moze dojsc athlonik 2000 xp + Thoroughbre seria B0 ?? sam tez nie wiem dokladnie jaka jest temp procka bo w biosie pisze ABS2 CPU current temperature 58 stopni a zaraz ponizej pisze Temperature 49 stopni i teraz nie iwem ktora wartosc jest prawdziwa takze prosze o pomoc do jakiej moze max dojsc              z gory przepraszam za tak lamerskie pytanie ale wczesniej nie interesowalme sie overclockingiem na jaks duza skale az wkoncu NADSZEDL TEN CZAS :P:p:p

Wytrzymac powinien nawet kolo 80 st. ale twoj procek jest za cieply jezeli nie jest przekrecony. Powinien miec góra 40 st. A takie skoki temp. (jak rozumie w biosie t sprawdzasz czyli bez obciazenia) sa nienormalne conajmniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne tego przyczyna jest zbyt slaby zasilaczy bo odziwo i to zaskakujace ze jeszcze mi komp dziala mam zasilacz 200 W hehehe pewnie teraz wiekszosc mnie zjebie ale coz nie mam kasy dopiero za 2 tygodnie bede w stanie kupic mocniejszy narazie staram sie jak najwiecej rzeczy odpiac z kompa aby go odciazcy (2 cd juz odpialem zostala mi tylko nagrywarka, 1 dysk tez odpialme moze to malo ale dla zasilacza zawsze cos )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura Thoroughbredow przewidziana jest do wytrzymana max. 85*C, ale dobrze jest utrzymywac jego temp. ponizej 60*C. Jesli chodzi o to co pokazuje Ci bios to watrosc przy ABS to jest odczyt z diody w procku, a ten drugi odczyt to najprawdopodobniej temp. odczytywama z czujki pod prockiem. Nie napisales nic o chlodzeniu jakie posiadasz, ale jesli masz takie temp. w biosie, czyli bez obciazenia to naprawde jest zle. Sproboj odczytac temp. podczas obciazenia.... pod winda uzyj MBM, SpeedFan'a lub Aidy.

Moze sie rowniez okazac ze plyta zawyza temperatury :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...