Skocz do zawartości
ppawlo

Linux jako przekażnik

Rekomendowane odpowiedzi

W firmie której pracuję jest taka topologia sieci.

Internet otrzymywany od dostawcy jest przyjmowany przez ruter, (ma on kilka adresów wyjściowych i obsługuje kilka grup

założonych wewnętrz szpitala:

grupy wejściowych w szpitalu : 10.1.1.xxx

10.100.1.xxx

10.200.1.xxx

 

przy masce 255.0.0.0)

 

Mam teraz pytanie. Chciałem uruchomić serwer proxy na systemie Linux REDHAT, ale nie wiem do końca jak rozwiązać problem z kartami sieciowymi.

Otóż najlepiej do tego celu było by założyć dwie karty sieciowe do serwera, gdzie przez jedną proxy pobierało by strony, a drugą wysyłało je do uzytkowników.

Ale nie wiem jak to zrobić i proszę o pomoc.

 

NIe mogę inaczej podłączyć linuxa do internetu jak przez ruter który obsługuje np. taki adres

10.200.1.200/255.0.0.0 - i ok, mogę tak ustawić kartę sieciową aby miała taki adres i pobierała przez ruter dane z internetu.

 

Ale siec wewnątrz szpitala musi mieć też ustawienia 10.xxx.1.xxx/255.0.0.0 - i niestety nie mogę zainstalować karty z takimi ustawieniami, ponieważ linux jej wówczas nie

obsługuje. - chodzi mi o to aby użytkownicy z ustawieniami sieci 10.xxx.1.xxx/255.0.0.0 - mogli się łączyć do drugiej karty

 

nie mogę zmienić całej struktury sieci, więc nie będę zmieniał grupy i maski na inną.

 

Mam terz pytanie do Was - specjalistów. Jak rozwiązać ten problem. Chicałbym, aby użytkownicy, którzy mają takie ustawienia siecioe jak do tej pory

10.xxx.1.xxx/255.0.0.0 przechodzili przez proxy linuxa. A linux (w celu zwiększenia szybkości) przyjmował polecenia jadną kartą

a drugą pobierał dane z interentu - ale przypominam, że ruter obsługuje tylko adresy 10.xxx.1.xxx/255.0.0.0.

 

 

 

Wiem, wiem, gdybym zamiast rutera podłączył linuxa, było by inaczej, ale niestety tak nie mogę zrobić.

 

A możę na jednek karcie sobie poradzi?? - tylko u mnie jest około 300 userów i duży ruch na necie!!

 

 

Może inaczej - chodzi mi o to, aby dwie karty w linuxie miały te same ustawienia, tylko inny IP i obsługiwały tą samą sieć

 

Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...