Skocz do zawartości
LouisCyphre

Padnięty WD Caviar - proszę o porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem: padł mi dysk twardy WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache (produkcja 19.05.2003) - mam na nim ważne dane

 

Objawy: po starcie kompa dysk widać w biosie, przez 1,2 sek rozpędzają się talerze ale po chwili słychać pojedynczy "pstryk"/stukot i znów próbuje zastartować i znowu ten stukot itd, itd, itd. Nie da się wystartować systemu z tego dysku. Przy uruchomieniu z innego dysku system ładuje się baaaaaardzo wolno. Uszkodzonego dysku nie widac w systemie (było widac na chwilę - zdążyłem zrzucić jakieś 1 giga danych). Nie działają programy diagnozujące, nawet DLGDIAG ani ONTRACK Data Advisor - nie widzą tego dysku albo nie uruchamia się wogóle DOS (black screen), FDISK też nie; formatowanie spod DOS zatrzymało się na kiklku %.

 

Pytania: jaki to typ uszkodzenia (chyba coś ze sterowaniem)?

czy mogę jakoś odzyskać dane - bez korzystania z usług firm?

 

uwagi: dysk cały czas był w kompie więc nie ma uszkodzeń fizycznych.

Wirusy tez raczej odpadają.

Mam gwarancję ale jak oddam do serwisu to chyba stracę dane. Jeśli oddam do firmy odzyskującej dane to (chyba) stracę gwarancję a do tego "trochę" to będzie kosztowało + kasa na nowy dysk.

 

Nie krzyczcie na mnie że taki temat był poruszany :wink:. Siedze juz kilka godzin na forum i przeczytałem dużo postów ale dalej nie mam pewności. Wiem też, że "kilku" osobom też umarły Caviary. W ostateczności ide do serwisu.

 

Dzięki za pomoc :!: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co mowisz wynika ze masz uszkodzona mechanike w dysku.

2. Jest male prawdopodobienstwo ze padla elektronika i jezeli znajdziesz kogos kto ma takisam dysk i podstawisz jego elektronike do swojego dysku, to bedzie OK i uda Ci sie zgrac dane.

3. Po co formatowales dysk skoro chcesz odzyskac dane ?

4. Gwarancji nie utracisz jezeli nie ma zalepionych śrób ktore mocuja elektronike.

5. Nie pamiętam dokładnie jak to było z tymi dyskami ale szanse pomiedzy padnieciem elektroniki a mechaniki IMHO sa 50% na 50%.

6. To ze dysk byl w obudowie nie znaczy ze nie mogla uszkodzic sie mechanika. Tak jak kazda czesc tak i ta moze paść sama z siebie.

7. Jednak stawiam na elektronike - wiec szanse na odzyskanie danych masz dosc duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zanies dysk do serwisu wymienia Ci na nowy i tyle.

Watpie, zeby cos sensownego dalo sie zrobic. Chyba,ze masz tam arcywazne dane, wtedy zglos sie do firmy ktora zajmuje sie odzyskiwaniem danych, zaplac kupe kasy, a i tak nie ma pewnosci, ze Ci odzyskaja.

Niech po prostu dadza Ci nowy dysk.

Ja mam taki dysk i odpukac chodzi.

Choc pare dni temu padl mi 400JB i objawy byly bardzo podobne do tych, o ktorych mowisz!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tez miga jak marzenie, jedynie mógłby być cichszy!Bo jest stosunkowo głośny!

No nie wiem, ja tam zaczalem swojego slyszec dopiero po wymianie zasilacza na cichy, odłączeniu wentylatora z GPU i skręceniu obrotów wentylatora na procku do minimum... więc chyba nie wszystkie egzemplarze są głośne. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znów ja.

 

Pytałem i pytałem jednak elektronika.

 

Do serwisu narazie nie zanoszę bo wymienią na inny a mój poleci do porducenta.

 

:?: Czy ma kotś możę na sprzedaż albo wie gdzie mogę dostać elektronike do tego dysku: :?:

 

WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache

MDL: WD800JB- 00ETA0

 

Szukałem na allegro ale nie mają, bedę szukał jeszcze.

 

Proszę o kontakt na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam niemal identyczny problem Moj dysk jest z 20 maja 2003 a wiec

pewno lezały koło siebie.Moj jest widziany przez bios natomiast system ani fdisk ani PM go nie widzi. Tez mam na nim wazne dane (foty) i musze je odzyskac.Kiedys walczyłem z takim Caviarem chyba 1Gb w którym

padł silnik.Akurat miałem taki sam dobry to przełozylem talerz i wszystko poszło cacy choc to zajebista robota- dla dobrego zegarmistrza.Mysle ze z tym moze byc podobnie tylko tutaj sa dwa talerze. Najgorsze ze jesli to mechanika i trzeba bedzie zonglowac talerzami to gwarancje szlag trafi i to nie na jeden dysk a na dwa bo przeciez do tej zabawy sa potrzebne dwa dyski z których co najmniej jeden jest O.K. Mam taki pomysł ze moze jednym dobrym dyskiem naprawimy obydwa złe i moj i Panski Hmm? Moj kolega ma w kompie dwa Caviary 80 gb jeden ma juz ponad rok a drugi jest z 10 pazdziernika 2003 Oba sa zupełnie inne.Nie daje sie nic z nich podmienic.Jedyne wyjscie to giełda w sobote koło stodoly

Jestem z W-wy A moze ktos wie jak odkleic nalepke znamionowa dysku

tak by z powrotem dala sie przykleic po operacji odzysku danych.

Oczywiscie chodzi o to by nie tracic gwarancji. W koncu to zadne oszustwo

dysk i tak jest do d....... Bede wdzieczny za kazda rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...