Skocz do zawartości
bbc20000

Chyba padniety MAXTOR SATA prosto z opakowania

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dzisiaj swojego nowego MAXTORa SATA. Za nic go nie moge uruchomic na moim systemie. BIOS go nie widzi. Probowalem roznych opcji i zadna nic nie zmienila. Mysle ze HD jest padniety poniewaz wogole go nie slychac i jak go dotykam to nie czuje wibracji. Nigdy nie mialem z tycznosci z HDs ktore pracuja na liquid bearings. Wiem ze ta technologia bardzo wycisza prace HDs ale zeby az tak aby nic nie slyszec ?

Czy ktos moze wie jak ustawic ten HD wrazie czego w BIOSie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak to wyglada na Twojej plycie, ale u mnie na asusie nie widac tego dysku w biosie.

 

Natomiast mam kontrolem RAID i dyski ustawiam przez wejscie F4 lub Shift+S. Zobacz w opisie twojej plyty moze tez tak masz tylko ze kontroler SATA masz wyłączony w biosie.

 

Zakladam ze podlaczone masz oba kabelki ;)

- ten do transmisji i ten do zasilania :)

 

Jezeli sie myle co do ustawien na plycie to mozesz miec racje ze dysk jest walniety. Bo jak dziala to jednak da sie go wyczuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak to wyglada na Twojej plycie, ale u mnie na asusie nie widac tego dysku w biosie.

 

Natomiast mam kontrolem RAID i dyski ustawiam przez wejscie F4 lub Shift+S. Zobacz w opisie twojej plyty moze tez tak masz tylko ze kontroler SATA masz wyłączony w biosie. 

 

Zakladam ze podlaczone masz oba kabelki ;) 

- ten do transmisji i ten do zasilania :)

 

Jezeli sie myle co do ustawien na plycie to mozesz miec racje ze dysk jest walniety. Bo jak dziala to jednak da sie go wyczuc.

Dysk jest walniety jak nic. Kompletnie nic sie nie da wyczuc. Jak sie wlancza moj stary MAXTOR to czuc jak sie motor wlancza przy starcie.

Motor chyba powinien sie wlaczyc nawet jak BIOS nie widzi HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...