Skocz do zawartości
fipa

Co kupić do chłodzenia GF 4Ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pytanie jak w temacie. Co polecacie? Chciałbym, aby to chłodzenie było:

 

:arrow: w miarę ciche (nie głośniejsze od standrdowego),

:arrow: niezbyt drobie (do 100zł maxymalnie),

:arrow: niekoniecznie musi pozwalać na jakieś wielkie podkręcanie (lekkie zwiększenie częstotliwości wchodzi w grę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

:arrow: http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=261

 

:arrow: http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=81

 

:arrow: http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=80

 

Więc co mam wybrać? Chyba, że macie inne propozycje. Jeśli możecie to piszcie swoje wrażenia po uzytkowaniu, żebym miał jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

Glosny - na zamowienie.

Glosny - dostepny.

Glosny - brak.

 

Jezeli masz cos na zamowienie lub tego jest brak to odrazu uzboj sie w cierpliwosc. Bedziesz na nie czekac ze 2 tygodnie.

 

Tak jak kolega napisal lepiej jest juz jakis radiatorek od AMD albo P4 do tego zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musze zrobic to samo bo mam zamiast radiatora aluminiowa blaszke (msi :/) i ostatnio na allegro zobaczylem ciekawe radiatory pod athlony - za 22 zl cale z miedzi duuuzo zeberek z wiatraczkiem 60x60 tylko musial byc pomierzyc czy ci wejdzie do tego 2 dziury wiertareczka jakies wkrety i masz zaj.... chlodzenie a wentyla mozna wtedy smialo spowolnic jak sie okaze za glosny

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19753896

sam sie poaznie zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba karty pomyliles do ti takie chlodzenie kupowac ??? po co ????

po pierwsze te karty sie tak nie grzeja po drugie lepsze chlodzenie da ci najwyzej 30 mhz na gpu na pamieciah max 20 mhz wiecej - lepiej ci wyjdzie sprzedac ti za 400 zl a te 200 dolozyc do jakiegos radka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba karty pomyliles do ti takie chlodzenie kupowac ??? po co ????

po pierwsze te karty sie tak nie grzeja po drugie lepsze chlodzenie da ci najwyzej 30 mhz na gpu na pamieciah max 20 mhz wiecej - lepiej ci wyjdzie sprzedac ti za 400 zl a te 200 dolozyc do jakiegos radka :P

Ta a potem dolozyc znowu na chlodzenie radka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie:

1. Kupno tego zestawu wyniesie mnie niecałe 69zł, chociaż generalnie każdy zestaw mam taniej. Wygląda o tak: (cena-22%)/2

Słownie mogę odliczyć vat i jeszcze i tak płace połowę. Jak ja lubie mojego starego :).

2. Co do radka to się nie zgadzam. Na niepodkręconej karcie mam na 800x600 w 3dmarku 2001 lepszy wynik niż Radek 9600 Hisa. Moja karta chodzi teraz po 350 a radek po 700. Po podkręceniu 250/430@320/620 (tam niej więcej zakładam że przy takim chłodzonku mi się uda wyciągnąć) będe mieć spokojnie 13 500 w 3d01 (tak pisali luidzie po podkręceniu karty) i radka będę bić na głowę. Jakbym miał kupić radka, to musiałbym dołożyć 250zyla i jeszcze ze stówke na chłodzenie wydać, a wydajność wynikająca z nowej technologii itd. lepsza byłaby na 3d 2003 i tylko tam jak na razie (bo gier na DX 9.0 jeszcze raczej nie ma). Odczekam rok-pół i zmienie kartę i wtedy i tak będe mógł używać tego zalmana (on jest aż do fx 5900). No to chyba tyle :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...