Skocz do zawartości
set2004

...::Radeon 9500 64MB odblokowanie potoków:::...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem niewiem jak odblokowac potoki na radku mam omega driwer 3.10 powiedzcie mi jakom mam ustawic pozycje 1.2.3 chodzi mi o to normal instal, soft mod tam pod 9500 i trn 3 pod 9800 jak instaluje soft mod 9500-9700 uruchamian kompa po paru sekundach wyłancza mi się monitor a komp chodzi powiedzcie mi jak mam skonfigurować ten sterownik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wybrać opcję moda9500-9700, jesli ci nie działa, to cos skopałeś, np nie odinstalowałeś Catalystów. Prawda? Jest jeszcze opcja, że masz radka pro, lub taka wersję 9500, która się nie moduje. RAM mają te syfilisy w jednej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze być to obiaw niewspułpracy z 8 potokami bo z tego co wiem to powinien pujść czy moze być to obiaw niewspułpracy z 8 potokami bo z tego co wiem to powinien pujść czy moze urzyć starszego sterwnika ale instalowałem omega drivers oparty na 3.04 i tosamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem oznacza to ze na twojej karcie nie da sie odblokowac 8 potokow

ja tam nic nie odinstalowywalem tj zadnych catalystow choc pewnie tak powinno sie to zrobic

obecnie mam omegi 2.5.04 oparte na catalystach 3.10 i karta chodzi az milo

poprzednio mialem 2.4.96c na catalystach 3.9 i bylo tak samo

tj wszystko chodzi ok a wyniki na jednych i drugich identyczne

POZDRAWIAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybrałem 2 tam gdzie pisze 9500-9700 noi instaluje się wszystko bardzo ładnie po uruchomienu przez jakeś 15 sekund wszystko OK a potem wyłancza mi sie monitor ale zauwarzyłem ze system nadal pracuje ?? niewiem czemu tak robi moze przez to że zainstalowałem win XP i catalistik 3.10 na drugi dzien usunołem i prubowałem Omeda drivers 3.10 no i tak mi wałsnie robi albo zle usunołem sterownik ?? normalnie na dodaj usun :I moze jeszcze coś a zapomiałem dopisać dawałem pierwsza pozycje tam gdzie pisze normal i wszystko dzaiłe ale niema 8 potoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim R9500 3.0ns tez mam zwalone 4 potoki. W dodatku na tych Cataystach miałem w niektórych wymagających grach problemy -pokazywal sie pasek szerokosci 1 cm. Myslalem ze przekrecilem karte ale zainstalowałem Omegi (te z pozycji 1 -NORMAL OMEGA DRIVER) i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się zdaje ze to moze być to wina sterowników ja nie miałem problemów z żekomymi artefaktami ale kurde te potoki mogły by sie odblkować a co ci się działeo jak dałeś na Omedze 2 pozycję czyli odblokowanie 8 potoków jake miałeś obiawy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to banalne pytanie, ale jak napisałeś o zasilaczu to pomyślałem sobie, że może nie podłączyłeś osobnego zasilania od karty? (bo gdzieś czytałem, że można odpalić kartę bez niego. Ale po zmodowaniu może potrzebować więcej mocy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę cię zasmucić kabel z osobnym zasilaniem był podłączony przec cały czas :) jedyne co mnie zastanawia to że wyjątkowo umnie tylko gasnie monitor po odblokowaniu 8 potoków co się spotykam z opiną odblokowania 8 potoków które nie działają karzdy prawie pisze że wyskakuje mu szachownica innemu zaś paski pionowe lub pozime zaś jeszcze innemu wyskakują plamki kwadraciki a u mnie monitor się wyłancza nie wiem ale to jest chyba jekiś fenomen wśrud 8 potoków niedziałających ?? ma ktoś jeszcze coś do dodania w tej sprawie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muj radeon to Hercules 9500 64MB 3.0ns wersja OEM take pamięci i nieda sie odblokować potoków coś mi tu niegra :(

O ile się nie mylę, Hercules nie wypuścił karty 9500non-pro*, jego 9500 są tylko i wyłącznie pro. Tak więc potoków powinieneś mieć 8 i więcej nie odblokujesz ;] A i szyny 256bit przy 64mB pamięci nie uzyskasz.

 

 

 

* przynajmniej nie ma o tym nic na stronie herculesa i nie znalałem w googlach ani jednej wzmianki na ten temat. Zawsze możesz napisać do herca z pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muj radeon to Hercules 9500 64MB 3.0ns wersja OEM take pamięci i nieda sie odblokować potoków coś mi tu niegra :(

O ile się nie mylę, Hercules nie wypuścił karty 9500non-pro*, jego 9500 są tylko i wyłącznie pro. Tak więc potoków powinieneś mieć 8 i więcej nie odblokujesz ;] A i szyny 256bit przy 64mB pamięci nie uzyskasz.

 

 

 

* przynajmniej nie ma o tym nic na stronie herculesa i nie znalałem w googlach ani jednej wzmianki na ten temat. Zawsze możesz napisać do herca z pytaniem

...albo zainstaluj(jak jeszcze nie masz) program Riva Tuner. Tam powinno Tobie pokazać w drugiej linijce coś takiego:

"128-bit R300 (?x1)* with 64MB DDR memory"

 

*gdzie "?"=ilość potoków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem mam zainstalowany riva tuner obecnie ma 4*1 128 bit szyna więc to niejest pro :) ale po wgranu omegi przez 15 sekund dochodze do paska załanczam rive i wyświetla mi 8*1 potoków i normalnie po 3 sekundach ciach monitor się wyłancza :( a zapomiałem dodac dzisiaj odepnę nagryware FDD i wentylatory dodatkowe i sprawdze czy po odłączeniu kilku urządzen morze te 8 potoków mu zostanie :) będe dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o OEM herculesa to byly nonpro - jestem tego zywym przykladem  :D

Dzlaczego kurde w całym cholernym guglu nie znalazłem recki tej karty, nie mówiąc o tym, że nie ma nawet wzmianki o niej na stronie herca? Grrr, kocham takie jazdy. Seria specjalna na polskę, czy jak?

 

O-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muj radeon to Hercules 9500 64MB 3.0ns wersja OEM take pamięci i nieda sie odblokować potoków coś mi tu niegra :(

O ile się nie mylę, Hercules nie wypuścił karty 9500non-pro*, jego 9500 są tylko i wyłącznie pro. Tak więc potoków powinieneś mieć 8 i więcej nie odblokujesz ;] A i szyny 256bit przy 64mB pamięci nie uzyskasz.

 

 

 

* przynajmniej nie ma o tym nic na stronie herculesa i nie znalałem w googlach ani jednej wzmianki na ten temat. Zawsze możesz napisać do herca z pytaniem

Dijkstra robisz wielkie halo z własnej niewiedzy rusz głową panie moderatorze :D ,Te karty Hercules a to to samo co BBA!. Hercules robił karty na swoim PCB (Niebieskim) oraz te na PCB od Ati (Czerwonym). Te karty herculesa nie różnią sie niczym od zwykłego BBA 9500 64mb 4 potoki 128bit... to OEM więc nie musi być nic o tym na stronie!. Odblokowuje sie je tak samo jak reszte bo to ta sama konstrukcja! ,heheh śmiać mi sie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde odłączyłem wszystko co było niepotrzebe i wał robi to samo puzniej zwiększyłem napięcie na AGP i to samo zero różnicy powiedzcie mi co jeszcze mogę zrobić bo niemam józ pomysłów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde odłączyłem wszystko co było niepotrzebe i wał robi to samo puzniej zwiększyłem napięcie na AGP i to samo zero różnicy powiedzcie mi co jeszcze mogę zrobić bo niemam józ pomysłów :(

Ja bym na twoim miejscu jak masz sposobność, spróbował włożyć kartę do innego kompa(cały czas mi ten twój zasilacz po głowie "chodzi" :roll: ).

...no i wtedy postawiłbym kropkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...