Skocz do zawartości
chirurg

Dobrze wydane 2500? Po kilkunastu godz. na forum...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupisz płytę na nForce to unikaj kingstonów value 400CL3, chipset nie przepada za cl3, i musiałbyś kupić 400CL2,5.

 

 

Czy na pewno potrzebujesz Twistery czy HyperX433? Barton, którego kupisz będzie najprowdopodobniej zablokowany i nie liczyłbym na to że samym fsb pojedziesz ze 166 powyzej 233MHz (no chyba, że będziesz odblokowywać). Ja bym zamiast tego wziął kostkę 512MB jakichś pamięci 400.

Co do CL3 to chyba obalam ta teorie. Nie mam zadnych klopotow z moimi Infineonami 400mhz CL3. Wiadomo, ze nie pojda na 250 mhz ale te 220 po podniesieniu napiecia ida.

Do 190mhz ida na 4-2-2-2 czy jak kto woli 11-2-2-2.

 

Co do Bartona to masz racje. Wolalbym jakiegos odblokowanego thortona, ktory nie ustepuje zbytnio wydajnoscia, a do tego posiada lepsze mozliwosci OC. Zreszta, chirurq, nawet jak trafisz na blokowanego to i tak bedzie chodzil na FSB 190mhz nawet z kiepskiej serii (ja tak przynajmniej mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglnie udany komp. Mam zastrzezenia jedynie do DVD - sam ostatnio interesowalem sie tym tematem i musze Ci powiedziec ze napedy Toshiby byly faktycznie najlepsze, ale byla to wersja 1712 teraz juz praktycznie nieosiagalna, a jej miejsce zajal model 1802 - gorszy od poprzedniej edycji, wiec ja na Twoim miejscu rozejrzalbym sie za czyms innym.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=550...6&highlight=dvd

 

BTW: Gdzie widziales te Twistery 256 DDR 433 tak tanio i czy jestes pewien ze byly na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta

jezeli max krecenie to Abit KV7 ,dzwiek ma dobry ,wyjscie na zestaw 5.1

jezeli mniej zalezy ci na kreceniu (ale tylko troche mniej :D ) to Epox 8KRA2I ,troche tansza od Abita

 

polecaja ci tu jakies dziwne coolery ,wiec przy zakupie zrob rozeznanie czy potrzebujesz dzior na plycie by zamontowac cooler

Abit ma dziory ,Epox nie ma

osobiscie to polecam wybor plyty i dobieranie do niej coolera ,a nie na odwrot :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EpoX 8rda+ fajna płyta moja szła na FSB 240 , ale dla mnie wada Nforca zniechęciła mnie do tej płyty.

o co chodzi z tym zegarem RTC jaki błąd czym sie objawia

 

czy wpływa na stabilność

 

ps kto wie gdzie dostac 8rda+ rev 2.1 lub 2.2 najlepiej we Wrocku

 

czy Twistery 512 433 beda bez problemu dzialaly na takim epoxie czy lepiej wziac 2x256 hynixow

 

pisze o twisterach bo moge tanio kupic wlasnie 512 433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...