Skocz do zawartości
medievil

MaX Power z athlona 2200 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Dalem mu magistrale tak jak w podpisie, napiecie 1,725 (wiecej sie boje), kupilem nawet zasilacz chiefteca 360 i za cholere nie moge juz go bardziej podkrecic. Powyzej 2000mhz wywala mi bluescreeny albo sie zawiesza po 2 minutach.

Co moge zrobic zeby go jeszcze zajechac przynajmniej na 2100, a moze seria kiepska :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie boisz w podnoszeniu napiecia ? :)

 

spokojnie mozesz jechac do 1.8-1.9V

 

problemem BSOD'ow sa na 100% za niskie napiecia albo na procku albo na pamieciach - zmieniles wogule Vmem przy tym 333@400 ?

co to sa za pamieci ? jak jakies markowe to jedz z nimi nawet do 2.9V

 

zasilacz masz konkretny wiec o napiecia sie nie boj :D

 

BTW - co to za proc - jadro,seria - jak nie podasz to nikt nie zgadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie boisz w podnoszeniu napiecia ? :)

 

spokojnie mozesz jechac do 1.8-1.9V

 

problemem BSOD'ow sa na 100% za niskie napiecia albo na procku albo na pamieciach - zmieniles wogule Vmem przy tym 333@400 ?

co to sa za pamieci ? jak jakies markowe to jedz z nimi nawet do 2.9V

 

zasilacz masz konkretny wiec o napiecia sie nie boj :D

 

BTW - co to za proc - jadro,seria - jak nie podasz to nikt nie zgadnie ;)

Pamieci to spectek i chodza spoko bez podnoszenia napiecia, a seria proca jest w podpisie, pozniej dopisze reszte z serii to obczaisz ile da rade jeszcze go zajechac.

Acha napiecie +12 mam ok 11.98 a w stresie spada do 11,82 wiec moze to tego wina :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci to spectek i chodza spoko bez podnoszenia napiecia

echh ... wrozysz to z fusow ? moze tarocik maly ?

 

nie napisales nic o prime ... przechodzi ci ?

 

ja stawiam na pamieci i za maly Vmem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dac mu wiecej papu (czytaj jedzonka .. czyli napiecia :D )

10x200 to juz 2600+ .. co narzekasz nie jest zle ... moze procek nie jest pierwsza klasa .. podaj serie ..

 

albo skonczyly sie jego mozliwosci OC juz albo chce jesc .. i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie boisz to po co w ogóle próbujesz OC? :evil: Przecież to co radzą przedmówcy to najzwyklejsze podstawy OC, a ty już masz wątpliwości. Albo wóz albo przewóz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko "hanu", nie unos sie :!: , nie jestem aż taki zielony w tych sprawach.

Dalem teraz napiecie 1,8V i podkrecilem 200x10,5 ale system jest jakis zamulony i w 3 d marku jest mniej pkt wiec sadze ze wieksze napiecie juz nic nie da bo procesor jest przeciazony i "chaos" chyba ma racje ze jego mozliwosci OC sie skonczyly na 200x10

 

Acha seria pROCESORA:

AIXHB0334UPMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem nowy na tym forum jak i na scenie oc.

2. Jak odblokowałeś mnożnik? Bawiłeś się z L1? Czy znasz jakiś prostszy sposób?

3. Macie może dla mnie jakąś radę? Mam również xp 2200+ (13,5x133=1800) W biosie mogę zmienić FBS do 166 (166x13,5=2150). I nie włącz mi się wogle komp, wchodzi tylko do biosa. Zwiększyłem sobie napięcieo 0.5W, ale nic nie dało. Na razie więcej się boje bo nie mam jeszcze odpowiedniego chłodzonka i mam 57-60c na procku, z budą 70 (!).

Najgorsze, że fbs mogę zwiększać tylko co 33. Może jest jakiś uniwersalny sposób na stopniowanie fbs (oprócz drutowania)? Mój poprzednik mówi, że max oc tego procka to 2000mhz, czyli moją jedyną możliwością jest odblokowanie mnożnika?

 

4.

moja płytka ASUS A7V8X

DDR 333mhz Żadne tam firmowe

zasiłka słabiutka, 230mhz megabajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem nowy na tym forum jak i na scenie oc.

2. Jak odblokowałeś mnożnik? Bawiłeś się z L1? Czy znasz jakiś prostszy sposób?

3. Macie może dla mnie jakąś radę? Mam również xp 2200+ (13,5x133=1800) W biosie mogę zmienić FBS do 166 (166x13,5=2150). I nie włącz mi się wogle komp, wchodzi tylko do biosa. Zwiększyłem sobie napięcieo 0.5W, ale nic nie dało. Na razie więcej się boje bo nie mam jeszcze odpowiedniego chłodzonka i mam 57-60c na procku, z budą 70 (!).

Najgorsze, że fbs mogę zwiększać tylko co 33. Może jest jakiś uniwersalny sposób na stopniowanie fbs (oprócz drutowania)? Mój poprzednik mówi, że max oc tego procka to 2000mhz, czyli moją jedyną możliwością jest odblokowanie mnożnika?

 

4.  

moja płytka ASUS A7V8X

DDR 333mhz Żadne tam firmowe

zasiłka słabiutka, 230mhz megabajt

ad.1 Troche poszukaj i poczytaj bo jest tego duuuzo

ad.2 Mnożnik byl juz odblokowany

ad.3 W biosie na tej plycie to chyba akurat tego proca za duzo nie

podkrecisz a co do temperatury to masz za goraco. Max OC

tego procka to jest tylko moj przypadek bo nie wiem jaka ty masz

serie, moze twoja bedzie lepsza.

 

Wczoraj dalem mu napiecie 1,85 :twisted: i 190x11 i nic, zwiecha przy prime wiec to raczej na 100% koniec jego OC.Ma jakis taki glupi motyw ze nie chce pojsc powyzej 2,0 ghz pomimo napiecia i nizaleznie od magistrali.

Pamieci tez mam niefirmowe a leca az miło z 333 na 400 bez zadnych błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standartowym chłodzeniu poszedł mi na ustawieniach 166x13 1.6V, na 166x13,5 i obojętnie jakim napięciu rdzenia był niestabilny.Do czasu jak kupiłem Volcano 12 Extreme.Teraz mam 166x13.5 1.625V i jest wszystko w porządku.Temp na 2500obr skaluja sie w granicach idle 41 stress 47-48.

Seria procka poniżej.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standartowym chłodzeniu poszedł mi na ustawieniach 166x13 1.6V, na 166x13,5 i obojętnie jakim napięciu rdzenia był niestabilny.Do czasu jak kupiłem Volcano 12 Extreme.Teraz mam 166x13.5 1.625V i jest wszystko w porządku.Temp na 2500obr skaluja sie w granicach idle 41 stress 47-48.

Seria procka poniżej.Pozdrawiam

Dokladnie u mnie bylo podobnie jak zmienilem colorfulla na cooler mastera silencera i podkrecilem wlasnie na 2,0 ghz bo na tamtym nie dalo rady wiecej niz 1,9ghz.

 

A probowales na wyzszej magistrali np. 200 x 11 :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jeśli na płycie mam zablokowany mnożnik to znaczy ża procek ma mnożnik zablokowany czy może to kwestia płyty/biosa.

2. Czy aktualizacja biosa może ew. odblokować mnożnik?

3. Rozumiem że zmiana FBS co 33 to również sprawka biosa?

4. Jeśli podkręciłęm proc 133x13,5@166x13,5 i komp się nie włącza tylko wchodzi automatycznie do biosa... czego to najprawdopodobniej sprawka.

5. Do jakiego napięcia musiałeś podkręcić żeby ci zadziałało?

6. Planuje kupić Zalmana 7000A Cu.

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=343

Znacie coś wydajniejszego? (z ac) Tak do 300zł.

Bo możliwe że to przez dupne chłodzonko mi nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodził mi na 11x200 ale mam pamieci 266MHz one mnie ograniczaja a wole prace synchroniczną :). A moj procek ma w tej chwili zegar 2.26 GHz ( w biosie ust. na 166x13.5).Moja płyta zawyza fsb,ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się dowiedziałem co i jak, dlatego poprzednie pytanka są już nieaktualne i proszę o pomoc w:

1. Podkręcam FBS ze 133@166 i nie chcę się nic włączyć, nawet monitor wtedy się nie włącza, czy to może być sprawa chłodzenia czy raczej napięcia czy jescze czegoś innego?

2. Czy jedeynym sposobem na zmianę mnożnika jest łączenie tych mostków L1? Nie ma nic łatwiejszego?

3. Do ilu powinienem podkręcić napięcie po zmianie 1800@2150? Do ilu jest jeszcze w miarę bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślełem i już wcześniej sprawdzięłm ale nie ma. Narazie nie ma co postować po próżnicy. Za kilka/naście dni dojdzie do mnie mój cudowny Zalman 7000A-Cu i może wtedy uda mi sie od razy ustawić 166x13,5 i bez żadnych ceregieli będę miał mocno podkręcony. Zenx jak zamontował lepsze chłodzenie to u przeszło 13,5x166. U mnie jak na rzie wogle nawet się monitor nie włącza a to dobrze nie wróży. Jak kuż będę mieć wentyl to podkręce i napięcie dam do 1,725/1,750 Może przejdzie. I tylko pytanko do zenxa, jakie ty musiałeś ustawić Vcore? Bo na to wychodzi że będę mieć tą samą konfigurkę co ty więc dobrze wiedzieć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim athlonie 2200 wyprawiam różne dziwne żeczy. ustawiam mu różne FSB i chodzi wyśmienicie. Najwięcej udało mi się wycisnąć z niego 2150Mhz przy 1,85V (jego temp to 58*C a na procku pisze że wytrzyma do 85*C)

Wydaje mi się że miałem szczęście że trafił mi się taki podkręcalny model, wcześniej na słabszych płytach ten procek nie chciał mi wogóle przekroczyć 2000Mhz. Jestem ze swojego bardzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenx jak zamontował lepsze chłodzenie to u przeszło 13,5x166.

...ale zenx ma o niebo lepsza plyte do oc i u niego nie trzeba przestawiac zadnych dipow i zworek tylko wszystko jedzie z pod biosa.

 

Do Tank:

Napisz jaka masz serie procesora i jakie chlodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standartowym chłodzeniu poszedł mi na ustawieniach 166x13 1.6V, na 166x13,5 i obojętnie jakim napięciu rdzenia był niestabilny.Do czasu jak kupiłem Volcano 12 Extreme.Teraz mam 166x13.5 1.625V i jest wszystko w porządku.Temp na 2500obr skaluja sie w granicach idle 41 stress 47-48. 

Seria procka poniżej.Pozdrawiam

zNAcHOR nie każdy Athlon da sie podkręcic (najlepiej zebyś miał mozliwość zmiany mnożnika a na pewno masz).Standardowe napiecie wynosi 1.6V.Maksymalnie dałem 1.7 ale procek sie grzal niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wam tu te athlonki 2200+ sie nie kreca zbytnio a ja mam serie AIXB 0334 UPAW i lece tak:

 

12x185=2220MHz@1,75v(realnie 1,725 epox zaniza)... na 2300Mhz leci na 1,825v(realnie 1,8v epox zaniza) mysle ze zalmanem 7000A-Al Cu polecial by na 2400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wam tu te athlonki 2200+ sie nie kreca zbytnio a ja mam serie AIXB 0334 UPAW i lece tak:

 

12x185=2220MHz@1,75v(realnie 1,725 epox zaniza)... na 2300Mhz leci na 1,825v(realnie 1,8v epox zaniza) mysle ze zalmanem 7000A-Al Cu polecial by na 2400MHz.

Ja mam taka sama serie proca jak ty wiec czego moj nie chce sie krecic jak twoj, wiecej niz 2,0ghz nie nada :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Athlon 2200+Thorton ma zablokowany mnoznik teraz smiga na 13.5x166 probowalem bawic sie na 13.5x180 windows sie odpalal ale potem stawał ;) To ze wzgledu pewnie na moje super chlodzenie ColorFull FirsEye :) no i wypasiony zasilacz ktory stwierdził ze odpowiednim napieciem bedzie 13.25 V i 4.7V a nawet 4.65V po niecalym miesiacu :D

Ale wymienie zasilacz to bede bawił się dalej moze nawet go zbartonuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem moze tkwic w chłodzeniu.Otwórz bude postaw kompa obok okna(otwartego :) )i sprobuj go podkrecic.Ja tak zrobiłem jak miałem CM Dream HAC-81 i sie fajnie krecił.Sytuacja sie zmieniła gdy zamknąłem obudowa :( (na gorsze). Kup lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle nad coolermaster "Aero" bo na obecnym temperatura skacze mi do 55 stopni przy prime, natomiast bez obciazneia mam 38-40 wiec nie jest tak zle.

hehe, sprobuje kompa przy oknie postawic dzisiaj, zobaczymy co to da :)

 

P.S. napisales ze masz pamieci 266 ale w opisie masz pc 2700 wiec to sa 333 i mozesz probowac fsb 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...