Skocz do zawartości
DZIDAA

PODZIELCIE SIE ZE MNA-TEMPERATURA

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mozecie podzielic sie ze mna informacja jaka temperaturke posiadacie u siebie na podobnej konfigujacji i WAZNE Z JAKIM coolerkiem:) z gory dzieki

Ja posiadam AMD barton 2500+ chodzi jako 3200+ na plycie soltek SL-75rfn2-l 512 Kingmax 400 a temperaturke mierzylem MBM 5 i tak:

Temperatury podczas normalnej pracy windy:

CPU socket- 48 stopni

CPU diode - 56 stopni

Case- 37 stopni

posiadam wentylator arctic cooler super silent.

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 2500 "przekręcony" na 3200, napięcie bez zmian, wentyl Volcano 7+ - (3200obr/min), buda Codegen Midi plus dwa wentyle wyciągające powietrze i jeden dodatkowy w zasilaczu.

 

-45 stopni bez "męczenia"

-50 stopni po 3 godzinach katowania. ( oczywiście buda zamknięta ).

 

Wynik temperatury w miare spoko, będzie lepiej jak zmienie na Zalmana 7000A-Cu. Volcano 7+ na najniższych obrotach jest już głośny a co dopiero więcej.....

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mam otwarta bude ale wczoraj jakos mnie podkusilo i zalozylem na 1h co sie okazalo mialem 5 stopni wiecej w idle dzisiaj mam spowrotem otwarta bude i w stresie primem po 2h mam taka tempe jak wczoraj z zamknieta buda

 

reasumujac

38-40*C idle

45*C stres

chlodzonko speeze vutlurespin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja temp. spoczynek CPU DIE 42, ABS II 48

stres CPU DIE 53, ABS II 58

 

Teraz niżej zacytuje jedną z moich odp. zamieszczonych na forum "rady i codzienne ... Soltek..." dotyczących temp. na płycie Soltek FRN 2-l która to ma odczyt chyba jako jedyna na rynku prosto z rdzenia procesora(ABSII) co mówi o faktycznej temp. procka a nie odczyt z diody CPU w socked-e która często kłamie i zaciemnia obraz. :roll: :lol:

 

Jeżeli temp. Miedzy CPU Die a ABSII wynosi więcej niż 15C to jest kiepsako, trzeba albo zmienić chłodzenie albo nad nim popracować. Ja kupiłem tą płytę głównie dla tego że pokazuje temp. z jądra procka czyli ABSII. Ja miałem na moim SPIRE WhisperRock IV 2500 obr. z oryginalna pastą podobne wyniki czyli w stresie przy 1.725V 2200Hz -76C ABSII i CPU Die 56C, po oględzinach radiatora okazało się, że można się w nim przeglądnąć lecz po przejechaniu palcem był szorstki i pełen rowków po prostu trafiłem na zapicowany egzemplarz, wiec go szlifnełem(300,600,800 papiery po kolei) i wypolerowałem papierami ściernymi tak żeby był gładki co prawda lustra nie uzyskałem ale za to po nałożeniu bardzo cienko prawie przezroczysto pasty srebrnej od Tytana i otwarciu obudowy wyniki zmienił się nieźle – w stresie ABSII- 58C a CPU Die- 53C i tu widać od razu jak zmieniła się różnica miedzy ABS a CPU tylko 5C a nie 20C więc chłodzono znacznie lepiej zaczęło odbierać ciepło od procka.

Od razu nasuwa się konkluzja ludzie których płyty nie mają odczytu bezpośredniego z procka czyli ABS mogą uzyskując np. 73C w CPU faktycznie przy słabo szlifniętym czy założonym chłodzonku faktycznie mieć 93C na procku lub więcej i mogą zjarać go!!!!!!, po za tym wszystkie testy chłodzonek w necie w których nie była odczytywana temp. prosto z jądra można traktować jako mało wiarygodne przecież w CPU temp. spadła mi tylko o 3C a w ABS(jądrze procka) aż o 18C!!!!!(duży plus dla SOLEK-a). Dodam że miałem tak duże rowki i nierówności ma radiatoże iż musiałem z 1mm go zeszlifować i wtakim przypadku trzeba także schodek na socked pogłębić aby chłpodzonko nie wisiało nad prockiem, zamist pasty polerskiej polecam papier wodny 1200 a najlepiej 2500.!!!! :roll:

 

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Piotr_the :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, dzisiejsze płyty mają wystaczająco dokladne odczyty temperatury i wszyscy nie zrobią nagle HURRRAA u nie wymienią na Solteka. Oczywiście są egzemplarze które przekłamują temperaturę ale to się zdarza praktycznie u każdego producenta. Poza tym gdyby to naprawdę było tak "znakomicie dokladne" to inni producenci również pozmieniali by metodę odczytu temperatury.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stresie przy 1.725V 2200Hz -76C ABSII i CPU Die 56C

:lol: i może jeszcze działał normalnie ?? z tego co wiem to od 55C procki zaczynają działać niestabilnie. A tak w ogóle to temp z ABSII powinna być niższa niż z CPU DIE. Były już o tym topiki. Poszukaj bo tam jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76C[/b] ABSII i CPU Die 56C

:lol: i może jeszcze działał normalnie ?? z tego co wiem to od 55C procki zaczynają działać niestabilnie. A tak w ogóle to temp z ABSII powinna być niższa niż z CPU DIE. Były już o tym topiki. Poszukaj bo tam jest wszystko.

hmm...jak ja testowałem chłodzenie swoje i dałem napiecia 1.75 i fsb 200 x 11.5 to miałem ABS 75 stopni i procek chodził stabilnie.Jednak radiator był gorący wiec zrezygnowałem z tego napiecia i z tej częstotliwosći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówił ktoś że ponad 55c procki działają niestabilnie, no fajnie bo moja tempka jest:

 

z otwartą budą:

56c

stres 60c

 

zamknięta:

normalnie 70c

przy stresie to nawet wolałem nie sprawdzać....

 

Pewnie mam radiator jak jak polskie drogi...

Dlatego dzisiaj chce wziąć Zalmana 7000A-Cu.

Swoją drogą, znacie obecnie jakiś lepszy cooler do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mam radiator jak jak polskie drogi...

Dlatego dzisiaj chce wziąć Zalmana 7000A-Cu.

Swoją drogą, znacie obecnie jakiś lepszy cooler do 300zł?

Ogoolnie od zalmanow sa lepsze ThermalRighty np:

SLK 900A

SLK 947U

SP 94 !!

 

A moje temp :

Athlon XP 1700+ @ 11 x 212 mhz 1,75V! [z 1,5]

ThermalRight SLK 947U + wentyl [narazie jakis tam z obudowy 80mm]

Otwarta buda:

IDLE : 38C

STRES: 45C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bartona 2500+@3200 i spire work IV (podobno super cichy :) )

i na windzie mam temp. góra 48 C w stresie.Sprawdzam temp na PcProbe

Asusa A7N8X Deluxe.Ale kurcze w biosie pokazuje 65 C.Na dodatek zrobiłem torture test w Prime 95 i wywalił mnie na pierwszej minucie :(

Co jest ?? Napiecie 1.70 magistrala 200 ,pamieci Geil 400 CL 2

Zasilacz 400 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...