Skocz do zawartości
noose

Drobny problem z html'em :/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobic aby na samym srodku <td> byl obrazek jako tlo :?:

mialem zrobione tak

<td background = "tlo.jpg" style = "background-repeat: no-repeat; background-attachment : fixed; background-position: center center;">
ale nie robil tego na srodku <td> tylko w rogu :? jakies pomysly :?:

 

edit: juz nie w rogu, tylko na srodku..... strony :? a nie <td> :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn, ta komorka byla w centrum strony :] chcielem tam miec tlo, poniewaz w tle jest taki gostek a jak byl w centrum to przy ladowaniu strony glowe mu ucinalo :P Myslalem, ze przezucenie do komorki (w ktorej jest tresc strony :P) cos da :] ale posadzilem go na dole i dobrze wyglada :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podepne sie ;)

 

mnie z kolei chodzi o to by stronka odswiezala sama tabele na stronie (a wlasciwie 1 jej komorke <td></td>)...

 

nie wiem czy takie cos jest mozliwe ...

 

dla calej strony jest np.

<meta  http-equiv="refresh" content="5">

a dla tabeli lub tez jej komorki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podepne sie ;)

 

mnie z kolei chodzi o to by stronka odswiezala sama tabele na stronie (a wlasciwie 1 jej komorke <td></td>)...

 

nie wiem czy takie cos jest mozliwe ...  

 

dla calej strony jest np.

<meta  http-equiv="refresh" content="5">

a dla tabeli lub tez jej komorki ?

A co chcesz odświeżać w tej komórce? Bo nie wszystko da się tam wprowadzić.

Przyjmijmy, że w jeden.html masz tabelę i chcesz w jednej z komórek tej tabeli wyświetlać zawartość innej strony (dwa.html). Rozwiązaniem będzie wprowadzenie do komórki pływającej ramki zawierającej dwa.html.

W jeden.html masz:

<td><iframe src="dwa.html" name="dwa" scrolling="no" frameborder="0" height="100%" width="100%"></iframe></td>
W dwa.html pakujesz do nagłówka owo

<meta http-equiv="refresh" content="5">
Czyli w komórce tabeli pliku jeden.html widzisz samoczynnie odświeżającą się stronę dwa.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam projekt do wykonania w php ...

 

zrobilem stronke na ramkach i chodzi o to zeby mi w menu (jedna z lewych ramkek) odswiezal zalogowanego usera ...

 

normalnie mam napis "log in" a jak sie ktos wpakuje na stronke i zaloguje do bazy to zmienia sie na "zalogowany: xywka"

 

i wlasnie to menu mam w tabeli zeby ladniej wygladalo ;)

 

jak dalem odswiezanie calej ramki z menu co pare sekund to miga mi tlo od czasu do czasu :? (nie przy kazdym odswiezeniu ale czasem se mignie ...)

 

i myslalem ze moze jest jakis kod zeby mi odswiezyl tylko tabele albo ta jedna komorke ;)

 

cos w stylu <table blebleble="refresh" content=...> czy tez <td bleble="refresh"> czy jakos tak ;)

 

ale widze ze chyba nie ma takiej mozliwosci i bede musial zmienic lekko layout stronki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to ja wiem ze php loguje i odswieza strone :)

 

ale nie odswiezal mi lewej ramki tylko srodkowa - lewe byla na stale z menu i tam wrzucilem text: "zalogowany: xywka"

 

xywke oczywiscie zczytywal php z bazy

 

to ze ramki sa denne to tez wiem - nie da sie odswierzac :lol:

 

trzeba bylo na tablekach calosc zrobic :?

 

ale zmienilem juz conieco layout i o zalogowaniu informuje srodkowa aktywna ramka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod kolege bo mam podobny problem !!! ale ja juz doszłem do pływajacej ramki i juz smiga tak jak chce z jednym wyjątkiem :( ta pływająca ramka nie chce sie skalować !!! jest w komórce tabeli . Tabela ma wysokość na 100% i normalnie sama sie skaluje ALE JAK JEST W NIEJ RAMKA KTORA MA TEZ WYSoKOSC na 100% a do ramiki przekierowana jest strona ktora nie miesci sie na jednym ekranie ramka bierze 100% wysokosci z wysokości tej komórki tabeli a nie tej otwieranej strony !!!! a ja chce zeby sie ta ramka rozciągneła i przez to rozciagneła komorke tej tabeli ......

JEST JAKIS SPOSÓB ZEBY TO OBEJSC ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...