Skocz do zawartości
CHECK-IT

Jak tanio oświetlić Anteca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ello :) Czytalem juz pelno topiców i pytalem ,ale nadal nei wiem .. Jak podświetlić tanio obudowe Dołączona grafika na biało.. ? Juz nie mam pomyslu.. Nie chce na śakieś inne kolory ,bo lubie ztonowane projekty :) (kolesie z modding desku cos o tym wiedzą ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez planuje zakup takiej obudowy i mysle nad takim oswietleniem:

- liquid neon (fajny efekt wody :P) - [niestety drogo : - 110zl]

- na okienku grawerka - moje logo :] - z boku plexy podswietlenie diodami niebieskimi [grosze]

- UV - wlaczany tylko okazjonalnie (np. lab party, sylwek, spotkanie z kumplami itp.) - no i oczywiscie w budzie elementy UV activ do kompletu :D [2 sztuki + inwenter - 72zl]

Moze nie jest to tanie oswietlenie (calosc + przesylka ok. 200zl), ale na pewno ladne. Jak chcesz taniej to po prostu wygraweruj cos na okienku, z boku daj diody i masz eleganckie oswietlenie szybki, a do srodka moze laser ledy (32zl)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taj czytalem to ,ale jak to wychodzi białe? Ma ktos foty?

 

Tez planuje zakup takiej obudowy i mysle nad takim oswietleniem: 

- liquid neon (fajny efekt wody ) - [niestety drogo : - 110zl] 

- na okienku grawerka - moje logo :] - z boku plexy podswietlenie diodami niebieskimi [grosze] 

- UV - wlaczany tylko okazjonalnie (np. lab party, sylwek, spotkanie z kumplami itp.) - no i oczywiscie w budzie elementy UV activ do kompletu  [2 sztuki + inwenter - 72zl] 

Moze nie jest to tanie oswietlenie (calosc + przesylka ok. 200zl), ale na pewno ladne. Jak chcesz taniej to po prostu wygraweruj cos na okienku, z boku daj diody i masz eleganckie oswietlenie szybki, a do srodka moze laser ledy (32zl)?

Nie lubie badziewia :)) Wolę prosto ,czyli wlasnie białe światło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rurki żelowej - katody żelowej:

Jak masz dobre ledy i puścisz jest przykładowo na 6v, to świeci spox, ale jak lecą na napięciu nominalnym ( 3,2-338v ) to za ciekawie to nie wygląda !

Ale licz się, że "tuningowane" ledy wytrzymają max. miesiąc :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale raczej wymienianie diod co miesiac nie jest najfajniejsze ;)

 

OT: KIULIK, patrze tera na twojego konfiga, inasuwa m sie pytanie, jak doswiadczony tweaker mogl kupic radka 9200(i to w dodatku 128mb), ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale raczej wymienianie diod co miesiac nie jest najfajniejsze ;)

 

OT: KIULIK, patrze tera na twojego konfiga, inasuwa m sie pytanie, jak doswiadczony tweaker

 

:mrgreen: :mrgreen:

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno tą bude i wlasnie jutro bede pakowal do niej sprzet.. mam tykko jedno pytanie.. co to jest to ? Dołączona grafika

Już tłumaczę do czego ten cudaczek ... to coś jest do podtrzymywania kart pci o pełnej długości (inaczej kto wie może złamałby się pod swoim ciężarem). Raczej typowo serwerowe zastosowanie.

A swoja drogą to faktyznie bardzo dobra sparwa do tego żeby wsadzić tam wszelkiego rodzaju zbędne kable - sam tak zrobiłem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale raczej wymienianie diod co miesiac nie jest najfajniejsze ;)

 

OT: KIULIK, patrze tera na twojego konfiga, inasuwa m sie pytanie, jak doswiadczony tweaker mogl kupic radka 9200(i to w dodatku 128mb), ?? ;)

Do Radka 9200 zmusiły mnie koszty :(

A poza tym mało gram na kompie, więc narazie wystarcza mi :D

A Tweak'a zaczełem czytać dopiero po kupnie kompa :(

Ale w najbliższej przyszłości może wymienie na coś lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehehehehe ale mam zajebiste podswietlenie!!! jeden wentyl z tyłu wyciągający wsadzilem w koszyczek dysku i dzięki temu lampke chalogenowa przystawilem do otworu z tylu ,a obudowe i lampke dzieli oslonka.. A foty... Hmm tera mi padl dysk i siedze na laptopie ale zapodam jak bede mial nowy dysk..Ale jest jasno jak chuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a nie lepiej pomyśleć nad jakimś normalnym podświetleniem? Z tego co wiem to tego typu lampy nieźle się grzeją. Będzie Ci bez sensu zasysać do budy gorące powietrze z okolic tej lampki. Średnio widzę Twój pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a nie lepiej pomyśleć nad jakimś normalnym podświetleniem? Z tego co wiem to tego typu lampy nieźle się grzeją. Będzie Ci bez sensu zasysać do budy gorące powietrze z okolic tej lampki. Średnio widzę Twój pomysł.

Temperatury się nie podniosły ,a lampka jest znacznie oddalona od budy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko do posiadaczy tej obudowy (lub wersji bez View) czy maskownica do portow plyty glownej jest zamonotowana na stale czy mozna ja wymienic ?

 

pozdrawiam

 

BusterX

Oczywiście ze jest wymmienna, nie ma z tym najmniejszego problemu choć trzeba mieć troche krzepy w dłoniach aby wyrwać tą co jest normalnie zainstalowana.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, uspokoiles mnie troche bo przeczytalem w tescie w jednym z czasopism $#@# .... ze nie jest wymienna ech .... W kazdym razi mam zamiar sprawic sobie taka obudowe, tylko zastanawiam sie nad mocniejszym zasilaczem bo dolaczany jest do nich 430W i tak przyszlosciowo moze bym wzial wiekszy ...?

 

pozdrawiam

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to jedna mała uwaga nie daj się zwieść wszelkim opisom na necie ... ten zasilacz (430W) nie jest mistrzostwem ciszy, jest nieźle ale jest zdecydowanie głośniejszy od chiefteca 360 W DF, więc jeśli jesteś nastawiony na zbudowanie jak najcichszego komputera to przemysl zakup. Generalnie jest to świetny produkt, napięcia trzyma bardzo stabilnie jednak własnie nad głośnością Antec mógł troszkę popracować. W takim przypadku polecam zakup budy plus view (właśnie ze względu na brak zasilacza) i ewentualnie dokupienie jakiegoś zasilacza od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tej bez view bo w sumie nie interesuje mnie za bardzo "podswietlanie" i inne tyle ze z mocniejszym zasialczem (480 lub 550) tez Antec-a. Nie wiesz moze jak one sie sprauja jesli chodzi o glosnosc ? wole cisze niz halas :-), ewentualnie jaki inny zasilacz cichy i mocny - 400 -550 W mozesz polecic ?

 

pozdrawiam

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W działaniu słyszałem jedynie tego 430 W trupowera inne nie wiem jak działają. Co do polecania to nie wiem ... ciężko jest powiedzieć, poczytaj może też ten test na benchmarku. Wdać furę kasy to nie problem, gorsza sprawa wydac kasę i być z tego zadowolonym.

Jesli chodzi o samą budę ... bez dwóch zdań warta swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buster po ogladaj HuntKey'e, jezeli chodiz o glosnosc to sa jedne z cichszych(z tych dostepnych na nasyzm rynku), o ile nie najcichsze. Napiecia eleagncko trzymaja i maja bardzo fajny designe. Zastanow sie. a wogole to pomysl czy napewno ci potrzebny zasilacz 550V. Rozumiem gdybys mal 4 HDD 2 nagrywarki, ale w twoim konfigu nie ma az tak duzo rzeczy zeby potrzeba taki zasilacz.

 

Your choice ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...