Skocz do zawartości
sebasw

stary dysk jako drugi, czy zwolni wsio ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko, chce dokupic sobie taki maly dysk, powiedzmy 6GB - pewnie udma2

podepne go do ide, a pierwszy, glowny dysk mam w sata.

 

na tym nowym, malym bedzie drugi system - [brzydkie określenie na linuksa].

na pierwszym - sata, bedzie win xp.

 

pytanie: czy sama obecnosc malego dysku, udma2, nie wplynie na prace systemu - gdy bede uzywal windowsa z dysku glownego ? (wtedy maly dysk nie bedzie w ogole pracowal, gdyz jak mowilem bedzie on tylko do [brzydkie określenie na linuksa]a)

wiem, ze jak sa dwa dyski na jednej tasmie, np. udma5 i udma2 to ten szybszy bedzie gorzej pracowal, ale jak dyski sa na innych kotrolerach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, chce dokupic sobie taki maly dysk, powiedzmy 6GB - pewnie udma2

podepne go do ide, a pierwszy, glowny dysk mam w sata.

 

na tym nowym, malym bedzie drugi system - [brzydkie określenie na linuksa].

na pierwszym - sata, bedzie win xp.

 

pytanie: czy sama obecnosc malego dysku, udma2, nie wplynie na prace systemu - gdy bede uzywal windowsa z dysku glownego ? (wtedy maly dysk nie bedzie w ogole pracowal, gdyz jak mowilem bedzie on tylko do [brzydkie określenie na linuksa])

1. Spokojnie możesz tak zrobić i nic Ci nei będzie zwalniać.

2. A nie lepiej zainstalować linuxa na głównym dysku (szybszym) na innej partycji?

 

wiem, ze jak sa dwa dyski na jednej tasmie, np. udma5 i udma2 to ten szybszy bedzie gorzej pracowal, ale jak dyski sa na innych kotrolerach ?

Nie będzie gorzej pracował, za wyjątkiem sutyacji, gdy równolegle pracowałby (oczyt/zapis) ten mniejszy dysk, podpięty na tym samym kanale kontorolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...