Skocz do zawartości
masin

ASUS A7V8X-X zlote rady, codzienne bolaczki ...

Rekomendowane odpowiedzi

o_O fajny topic ! Też jestem posiadaczem tej płyty ale niestety nieszczęśliwym :( Otóż:

 

 

- po pierwsze: przy zakupie nie zwróciłem uwagi, że ta płyta nie obsługuje magistrali >166, czyli hu...strzelił moje overcklokerskie zamiary :(

- po drugie: nie jestem pewien, ale chyba niepoprawnie działa mi USB :/ Otóż po zaistalowaniu SP2 i sterów do USB wszyskto wygląda cacy, ale... w programach diagnozujących (Aida, Sandra - wiem, że to syf, ale zawsze troche w tym prawdy zawsze jest :P) wyświetla mi 3 z 4 USB version 1.1, a tylko jeden USB 2.0 :/ Właściwie nie wiem czy to błąd płyty, może ja coś pokiełbasiłem, ale wygląda na to, że z mojej strony jest wszystko OK. Jak mam inaczej sprawdzić z jaką maksymalną prędkością pracuje moje USB (wszystkie porty!). Zaznaczam, że nie mam żadnego urządzenia zewnętrznego na USB 2.0

- po trzecie i najważniejsze: Do ludzi posiadających karty graficzne typu GEforce 2,3,4 MX i Ti na AGP 4x - NIE KUPUJCIE TEJ PŁYTY!!! NAPRAWDĘ! W 7 przypadkach na 10 ta płyta główna źle pracuje z kartami na AGP 4x. Dokładniej karta obsługuje AGP 1x,2x,4x, Płyta AGP 1x,2x,4x,8x, lecz w po włożeniu karty graf. do tego asusa maksymlna prędkość z jaką bedzie pracować nasza karta grf. to AGP 2x! Ja tak mam z moim GEforcem 3 TI 200 (GAinward) i nie jestem odosobniony z moim problemem. Wystarczy poszukać czy to na benchmark.pl czy na viaarena ile narodu ma z tym kłopot. I co najgorsze nie da się tego problemu rozwiązać! Jedynym wyjściem jest zakup nowszej karty graf. na AGP 8x lub wymiana tego (jestem sfrustrowany, więc nie boję się użyć tego słowa) ŁAJNA :( To jest główny powód, który powoduje moje niezadowolenie z tego produktu.

Żeby już tak na maxa nie psioczyć na tą płytę dodam, że naprawdę szybko Winda wstaje, pracuje bardzo stabilnie (bluescreen to dla mnie coś obcego :P), i za tą cenę otrzymujemy niezłą wydajność.

A! I jeszcze jedno. MAm pad pod USB 1.1 i zdarza się, że mi się on wykrzacza w niektórych grach na przykład NFS Undegroun 1 i 2 . Nie wiem co jest przyczyną, pad jest nowiutki, na poprzedniej płytce (Soltek 75DRV) nie miałem tego problemu z tym padem. Pozdroo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

166 da radę, bo ja samobójczo zapuszczałem nawet FSB 180. Odnośnie magistrali to z 4Ti nie miałem problemu - napisałeś tak, że nie wiem czy wliczać. Z USB też nie przydarzył mi się żaden eksces.

Chociaż większości z wymienionych przez Ciebie problemów nie miałem, to zobacz jaką MOBO mam teraz na potwierdzenie Twojego zdania o A7V8X-X :wink: KT400 sucks :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że stare dobre KT400 nie umarło :smile:

płyta całkiem całkiem. gdy ją kupowałem to na nForce mnie nie było stać w sumie nie miałem z nią jako takich problemów. wkońcu to ASUS, lokko okrojony ale zawsze. to moja 3 płyta tego producenta i jestem poraz kolejny zadowolony.

u mnie stabile FSB to było 180MHz ale przy mnożniku 12 i napięciu 1.85 jeśli dobrze pamiętam.

normalnie pracuje na FSB 167 i to w sumie wystarcza choć przy tym mnożlinku moge stabilnie też mieć 175 ale wtedy musze ustawiać wentyl na 3500RPM a nie znosze hałasu więc pracuje cały czas na 167.

choć niestety robie przesiadke chyba na coś nowszego. ale na pewno będzie to ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie luz.

 

Fajnie było pótora roku temu :D

Na dzień dobry postawiłem Durona 1600 na 2000 i ładanie działał.

Odblokowałem L2 i też luzik. Płytka była tania, markowa.

 

Dziś powoli się starzeje jak wszystko co mam w kompie :D ale daje rade w HL2 nawet na HI :D :D :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam takie pytania:

1. chce wymienic ram obecnie mam 256 jakis no name i chciałem zapytac posiadaczy tych płyt głównych czy moge do tej płyty bezproblemowo włozyc 512 (400mhz) Kingston'a, TwinMOS'a czy Hynix'a (bo kiedys cos w sklepie słyszałem ze cos firmowe nie...) sam nie wiem

 

2. czy ma ktos na tej płycie karte GF 6600GT (agp) od Leadtek'a ? jak to sie spisuje?

z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy użytkownik a7v8x-x wie, sloty pamięci RAM są umiejscowione bardzo blisko sslotu AGP. I tu pojawia się problem. Otóż boję się, że gdy zakupię jakąś lepszą kartę z radiatorami na spodniej stronie karty (z tyłu :P), to nie wejdzie mi ona do slotu AGP gdyż będzie zawadzać o kości RAM. Piszę, bo ostatnio wkładałem RAdeona 8500 mojego kolegi z własnoręcznie robionymi radiatorkami i miałem spore problemy z umiejscowienie tej karty w płycie :/ (te radiatorki nie były wcale duże). Tak więc zwracam się głównie do osób, które posiadają tą płytę i kartę graficzną z radiatorkami po obu stronach karty.

 

 

1. chce wymienic ram obecnie mam 256 jakis no name i chciałem zapytac posiadaczy tych płyt głównych czy moge do tej płyty bezproblemowo włozyc 512 (400mhz) Kingston'a, TwinMOS'a czy Hynix'a (bo kiedys cos w sklepie słyszałem ze cos firmowe nie...) sam nie wiem

HEhe chyba źle usłyszałeś <_< Jeśli o RAm chodzi to zaleca się własnie TYLKO firmowe. I to najlepiej jeszcze z dobrej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja płyte mam od... huhu 1,5 roku i efekty średnie... na zablokowanym 2,0+ górne stabilne FSB to 175, a na Semproniku (niski mnożnik) udało mi sie bezproblemowo puścić stabilnie cały toster na FSB 205...

 

nie wiecie czy da się zjechać na tych płytach z mnożnikiem mając zablokowanego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bry :)

 

dopisuje sie jako uzytkownik tej plyty

 

aktualnie mam na niej durona applebreda 1400mhz

 

od poczatku chodzi stabilnie jak skala na fsb 187 (ostatni poziom z pci 37mhz) ale powolutku co jakisz czas daje o 1 mhz do gory

 

chwilowo jechalem na 195 i wszystko dzialalo...

niestety na 200 tak sie system posypale ze musialem robic format partycji z winxp :/

 

na plycie jest tez gf 5900xt i 1024 twinmos m.tec (2*256 i 1*512)

 

muza zintegrowana wcale nie jest taka zala poza tym ze zjada duzo proca :P

macie jakies nowe stery do niej? czy nie ma nowszysch niz te z cd?

jakich hyperionow uzywacie? :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze jestem szczesliwym posiadaczem tego Asuska :)

I nie mam na co narzekac no chyba ze wieszajaca sie klawa i mycha i pare innych "drobiazgow"

 

Wgralem najnowszego biosa i... i nic nie widze roznicy ale jest ok

 

max stabilne fsb - 190 a a najwieksze jakie udalo mi sie ustawic to bodajze 195-198 ale dysk mi zaczal sie sypac

i do dnia dzisiejszego mam z nim spore problemy :) czesto go nie wykrywa, i wydaje dziwne przerazajace piski ??

(podczas ich nie da sie nic robic :)

 

ale juz niedlugo czas zmienic mobo na cos znacznie nowszego

aby osiagnac przynajmniej te fsb200 ale do tego potrzeba dzielnik 1/6 bo moj dysk inaczej nie wytrzyma tej proby

 

jedyny bag ktory zauwazylem do tej pory na mojej plycie to uszkodzone wejscie na plycie od stacji dyskietek

oraz ostatnio problemy z karta sieciowa (resety kompa gdy jest uzywana np podczas korzystania z neta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kahade

 

ja jakos nie mam problemu z zawieszajaca sie mycha/klawa... a bios mam chyba nienajnowszy :P

ja ciagle pracowalem na fsb 190 i wlasnie ostatnio zaczal sie hdd sypac... wiec zwolnilem do 166 (duron 1.4 wtedy na ok 2.0 teraz 1.75 ehh troche sie marnuje ale co zrobic)

 

 

jesli sie bede na lepsza mobo przesiadal to juz na cos z 64bit czyli nowa plyta potrzebna, proc, gfx... wszystk odo zmiany

 

predzej sobie kupie semprona 3000+ na jadrze bartona (2ghz i 512 kaszy)

to chyba bedzie najmocniejszy proc jaki bedzei mozna wsadzic w ta plyte bez krecenia...

 

a potem moze o pare mhz sie jeszcze podkreci... od tak dla sportu :)

Edytowane przez rzufik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O fajny topic ! Też jestem posiadaczem tej płyty ale niestety nieszczęśliwym :( Otóż:

 

- po pierwsze: przy zakupie nie zwróciłem uwagi, że ta płyta nie obsługuje magistrali >166, czyli hu...strzelił moje overcklokerskie zamiary :(

- po drugie: nie jestem pewien, ale chyba niepoprawnie działa mi USB :/ Otóż po zaistalowaniu SP2 i sterów do USB wszyskto wygląda cacy, ale... w programach diagnozujących (Aida, Sandra - wiem, że to syf, ale zawsze troche w tym prawdy zawsze jest :P) wyświetla mi 3 z 4 USB version 1.1, a tylko jeden USB 2.0 :/ Właściwie nie wiem czy to błąd płyty, może ja coś pokiełbasiłem, ale wygląda na to, że z mojej strony jest wszystko OK. Jak mam inaczej sprawdzić z jaką maksymalną prędkością pracuje moje USB (wszystkie porty!). Zaznaczam, że nie mam żadnego urządzenia zewnętrznego na USB 2.0

- po trzecie i najważniejsze: Do ludzi posiadających karty graficzne typu GEforce 2,3,4 MX i Ti na AGP 4x - NIE KUPUJCIE TEJ PŁYTY!!! NAPRAWDĘ! W 7 przypadkach na 10  ta płyta główna źle pracuje z kartami na AGP 4x. Dokładniej karta obsługuje AGP 1x,2x,4x, Płyta AGP 1x,2x,4x,8x, lecz w po włożeniu karty graf. do tego asusa maksymlna prędkość z jaką bedzie pracować nasza karta grf. to AGP 2x! Ja tak mam z moim GEforcem 3 TI 200 (GAinward) i nie jestem odosobniony z moim problemem. Wystarczy poszukać czy to na benchmark.pl czy na viaarena ile narodu ma z tym kłopot. I co najgorsze nie da się tego problemu rozwiązać! Jedynym wyjściem jest zakup nowszej karty graf. na AGP 8x lub wymiana tego (jestem sfrustrowany, więc nie boję się użyć tego słowa) ŁAJNA :( To jest główny powód, który powoduje moje niezadowolenie z tego produktu.

Żeby już tak na maxa nie psioczyć na tą płytę dodam, że naprawdę szybko Winda wstaje, pracuje bardzo stabilnie (bluescreen to dla mnie coś obcego :P), i za tą cenę otrzymujemy niezłą wydajność.

A! I jeszcze jedno. MAm pad pod USB 1.1 i zdarza się, że mi się on wykrzacza w niektórych grach na przykład NFS Undegroun 1 i 2 . Nie wiem co jest przyczyną, pad jest nowiutki, na poprzedniej płytce (Soltek 75DRV) nie miałem tego problemu z tym padem. Pozdroo!

1178326[/snapback]

wyjątek nie potwierdza reguły, ale...

to fakt że mocno z fsb nie poszalejesz ale te 180 wyciągniesz

miałem GF3Ti200 agpx4 (6 m-cy) ,GF4Ti4200 agpx4 (3 m-ce) i chodziły bez problemu ,na 4mx też sprawdzałem

co do tego odczytu usb z sandry,to z SP1 też tak jest - 4xusb 1.1 i 2x 2.0, nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak wgralem najnowszego biosa to jeszcze nie zdazylo mi sie z ta klawa i mycha ale na starszym (bodajze 1008) czasem sie zdazalo i to w najbardziej nieodpowiednich momentach - instalka windy :]

 

teraz tez mam ustawienia fsb na 166 (glownie ze wzgledu na padajacy dysk :)

 

zastanawiam sie nad kupnem nowej plytki ale nie 64bit chcialbym przetestowac do konca tego proca (a do tego potrzaba przynajmniej fsb200 z dzilenikiem 1/6, albo zeby miala blogade na agp/pci)

 

mysle ze z tego proca to mozna wysiagnas fsb 210-220 (mnoznik zablokowany)

Thorton wersja made in Krostry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna znalesc jakas historie dotyczaca biosow do tej plyty? Kupilem ta plyte z biosem 1005 i co jakis czas zmienialem na nowszy, teraz jade na 1014-001 beta i nie wiem czy wogole warto wgrywac te biosy. Nie widze zadnej roznicy z biosami nie poprawily ani nie pogorszyly nic!

 

Ogolnie plytaka sprawuje sie dobrze!

Athlon Xp 2100+ (1733) @ 2600+ (12*172), RAM tylko 256MB PC 3200 CL2, Prolink GF FX5200 250/500@290/580, dysk WD 80GB 8MB cache, Lite-On SOHW 1653S, zaslacz tylko Codegen 300W

Szkoda ze plytka nie ma blokady AGP/PCI bo bym wyzej pojechal z CPU. I duzym minusem jest jakosc dzwieku.

 

Jakby kto mial cos o tym biosie to prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ja 1,5 roku temu i prze ten czas sprawiala niewiele problemow ... blokowanie mychy i klawiatki to podstawa ale szybko pomogl nowszy bios , nawiekszym mankamentem jest brak blokady pci/agp , no coz kt400 w koncu ... wiec jade na 180mhz , choc na 210 jeszcze pracowala stabilnie ale boje sie o dysk ... jeszcze jedno , to ze testy zapisu w everescie/aida wypadaja mizernie , nie wiem czy to kwestia egzemplarza czy kt400 ... ogolnie plyta odpowiada moim wymaganiom , biorac pod uwage cene :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

210 ??? no no szacunek za odwage

jeśli chodzi o odczyty pamięci to przynajmniej u mnie były normalne, ale zapis był tragiczny na poziomie 700 mb/s ,teraz na solteku mam ponad 1000 mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta mobo jakies 2 latka.

Z tego co ja wiem, to w biosach stopniowo poprawiane byly problemy z zawieszaniem sie myszy i klawki (mi sie to nigdy nie stało) oraz dodawana była stopniowo obsługa niektórychh duronów i sempronów. W wiekszosci byly to problemy z prawidlowym wyswietlaniem nazwy. :) Nie mam z nia zadnych problemow. Gdyby byla blokada agp/pci to by bylo superr...

Ciekawa sprawa z tym odkryciem funkcji biosu..., tyle, ze A7V8X na jednak wiekszy. :( Ale jesli ktos cos zdziala, ze ta plytka da z siebie wiecej, to niech napisze. :) Jednak to nie nForce :( Osobiscie mam blokowanego T-breda, wiec jedyne co moge zrobic to UP FSB. Dalem 167 bo o HDD sie boje, a i tak cos z nim jest... :(

AHA! Ktos wie co jest, jesli po jakimkolwiek przestawieniu: mnoznik, FSB... komp nie czce wstac po resecie...? Ze spoczynku no problem. Wszystko jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą płyte mam pół roku. W sumie troche żałuje, można było skrócić procka o te 40,- na rzecz płyty +jakis ostatni zaskurniak :) No i cóż. Sempron 2400 10x166 mam na 10x185. Przy 200 pada przy Welcome w WinXP :) na 190 działało, ale temperaturka zbyt wysoka :( Zresztą HDD to WD a w tych szczegolnie elektronika lubi sie palić :/ Wydajność jest OK, nie mam specjalnego porównania. Pamięci Elixir Nanyo 256/400 cl2,5 pracują na 2,5-2-2-6, problemów zero. W planach mam trzymać tę płytę tak długo jak sie da i doczekać 64 bitowego Windowsa, to wtedy pomysli się o nowym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawialem nad wymiana plyty na abita nf7 ale jednak dam sobie spokoj , doplacic musialbym co najmniej 100zl , a jedynym pozytkiem byloby zwiekszenie fsb o jakies 40mhz albo wiecej , co byloby praktycznie niezauwazalne przy normalnym uzywaniu kompa ... wiecz czekam na tansze athlony 64 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo 1977, mam ten sam problem, czasami bez powodu przestaje reagowac myszka i klawiatura, pomimo, ze reszta chodzi normalnie, dopiero po restarcie wszysko dziala normalnie.

Plytke mam juz od poltorej roku i nie moge narzekac. Chociarz pierwszy egzemplarz byl walniety, przez co ni w zab nie dalo sie zainstalowac Via pack 4in1, a co za tym idzie takze strow do AGP, co bardzo ograniczalo jakiekolwiek granie :) .

Ale po wymianie na nowy egzemplarz wszystko jest w porzadku, udalo mi sie stabilnie poscic Athlona 2000+ Tbred-B na 172x12.5 (pamieci no name 333Mhz, wyzej juz nie chcialy pojsc, a nie chce isc wyzej mnoznikiem, bo mam tylko boxowe chlodzenie). Trafilem jakies dobre pamieci, bo niby nie chca pojsc wyzej niz 172Mhz, ale sa stabilne przy timingach

2.5-6-2-2. Do tego mam radeona 9000 sapphire 64DDR chodzacego na 285/510 i przy tej konfiguracji w 3DMarku 2001SE wyciagnalem ponad 8000 punktow. Plytka jest calkiem niezla nawet teraz, ale szkoda, ze ma poblokowane ustawianie napiec na AGP i RAM. And that all folks B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jest, ludzie, juz nikt sie nie interesuje tym postem :) ? Podzielcie się swoimi doświadczeniami, nie pozwólmy umrzeć temu postowi, nie mówiąc już o płycie :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ta płyte od tygodnia i działa mi na fsb 202 !! na karcie graficznej GeForce 2 mx200 32mb !! indzie nawet jeszcze więcej !!! jak dla mnie płyta jest ok !!

teraz mi codzi : fsb:202, mnożnik 10 napięcie 1,65 i full stabil !! temp proca w stresie 44 stopnie a chipsetu 36

mój proc to sempron 2400+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ta płyte od tygodnia i działa mi na fsb 202 !! na karcie graficznej GeForce 2 mx200 32mb !! indzie nawet jeszcze więcej !!! jak dla mnie płyta jest ok !!

teraz mi codzi : fsb:202, mnożnik 10 napięcie 1,65 i full stabil !! temp proca w stresie 44 stopnie a chipsetu 36

mój proc to sempron 2400+

1518104[/snapback]

Zapodaj jakieś testy :> i screeny oczywiście do nich po katowaniu w/w ustawień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi programami mam zrobić testy ?? i jak zapodac screena ??

1518485[/snapback]

Najprościej - odpal CPU-Z zrób takiego screena ->click, wciskasz print screen, otwierasz painta, wklejasz i umieszczasz na serwerze, np na imageshack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...