Skocz do zawartości
masin

ASUS A7V8X-X zlote rady, codzienne bolaczki ...

Rekomendowane odpowiedzi

I chodzi Ci to stabilnie? Dysk jeszcze ok? :-P Bo nie wiem w końcu jak jest z pci (patrz temat o KT400 i wysokim fsb). Też bym chciał 200 ale mam pewne opory :-P  :lol: .

1519196[/snapback]

ja nan asrocku k7vt4a+ też na via kt 400a miałem fsb 220 :D

na tej płycie neiwiem czemu dysk mi wydala i wogule działa na 202 fsb ale coś mi karta graficzna nie wydala niewime czemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie maksymalnie stabilnie 174, wszystko przez lipne pamieci, ale nie uzywam takiej magistrali na codzien. Procek poszedl mi stabilnie na 13 x 169, czyli 2197. Jak tylko przekrocze 2200 to zaczynaja sie cyrki, tylko nie wiem, czy przez pamieci, czy przez zasilacz czy moze plyta nie wyrabia. Probowalem 13 x 170 (2210), ale juz byl niestabilny. I chyba na tym konfigu juz wiecej nie wyciagne. A szkoda :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej niewie ktoś jak wiencej wyduścić z tej płyty nie ma jakiesgoś biosa innego albo czegoś bo sie w kużam że na asrocku kupie nieziemskiej miałem fsb 220 a tu 200 i koniec a to niby firmowy asus :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten firmowy asus ma obsługę fsb do 166MHz a asrock do 200MHz

asusa podkręciłeś o 20% a asrocka o 10% o co ci jeszcze chodzi? chcesz mieć 250 ? to kup nf7, a teraz sie ciesz że ci dysk i karta jeszcze chodzą

poza tym to jest płyta low end za 100zł z hakiem więc nie wymagaj cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czy na tej plycie odpale 2 kosci pamieci ddr400? np. hynix d43

 

bede niedlugo wymienial (teraz jest 512 kingstona 333), i musze byc pewien ze bedzie dzialac (wedlug opisu na asus.com, bedzie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1014beta i jakos nie widze zadnych znaczacych zmian, a raczej nie widze ich wcale. Pewnie cos tam jest inaczej, ale zeby to cos mi dawalo, to nie. Nie jest tez gorszy od 1013, wiec go zostawilem. Czekam jednak na wersje final.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady

-czy ta plyta ma dobry pomiar temp? zapodalem 12x166 1,6v temp tylko 41c

przy identycznej konf na ep-8k3a mialem 55 stopni

-szkoda ze nie ma mozliwosci obnizenia napieca oraz te skoki co 0,05 to tez nie zabardzo udane

-cewki piszcza - "piaszcza" przy obciazeniu procesora, glupie to, bo mam wodne i gdy slucham mp3 lub ogladam film, dzwiek jest nieco irytujacy

-mam r9600 na agpx8 ale w biose nie moge uaktywnic opcji x8 - niby jest napisane ale nie mozna "wejsc w to pole"

 

 

 

jak narazie znalazlem 2 zalety

-ma bios na 3,3v wiec mozna zrobic male podmienianko :)

-ma otwory przy gniezdzie cpu , mozna montowac WC

 

-jeszcze mi sie nie zawiesila klawiatura i mycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę.....

Bios płyty A7V8X-X nie widzi mi dysku.Dokładnie widzi tylko nazwę dysku i nic więcej.Posiadam (MAXTORA 300GB A133 6L300RO).Aktualizacja biosu nawet do najnowszego 1014.001 nic nie daje, przestawianie zworek także, próba ręcznego ustawienia parametrów dysku w biosie (user type) jest nieaktywna, bios przywiesza się.

W instrukcji nie piszą do ilu GB płyta widzi dyski.

Nie wiem może w biosie coś trzeba przestawić by widziała lub też cała płyta (kontroler) są za stare do obsługi 300 GB -- wych twardzieli ???!

 

Bardzo proszę o pomoc.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Athlon XP 2000+ TB A nie chce polecieć na 166mhz :/ Ustawiałem napięcie 1,65V i nadal [gluteus maximus]. Słychać tylko że bootuje i odrazu jakby restart ;]

po wyłączenia i odpaleniu od nowa ładuje odrazu bios i chce abym zmienił ;]

Wie ktoś jak zmusić tego procka na tej płycie aby poleciał na 166mhz i mnożniku standartowym 12,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić czy odblokowany czy nie?

Jak poznać czy to jest A czy B? Czy w CPU-Z pole Revision mówi o tym? bo mam tam napisane AO ;] I to tym pomyślałem że to jest A ;]

 

Sprawdziłem i daje się zwiększyć mnożnik, przedchwilą dałem na 13 komputer się zabootował, a w CPU-Z jest podane że mam ten mnożnik a częstotliwość to 1724,8Mhz (zamiast 1666Mhz).

Mam jeszcze jedno pytanie czy zwiększenie napięcia przy zmianie mnożnika poprawia stabilność? Tak jak przy powiększaniu szyny?

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skladalem kuzynowi taniego kompa na tym asusie, 512 ddr400, segate 80, i ati R9550 128/128 i wymienilem juz jedna grafike i nadal system jest niestabilny, nawetw 2D. Przetestowalem juz tego radka na msi (tez via kt400) i tez nie chciala chodzic. Czy wiadomo wam cos o niekompatybilnosci via kt 400 i radkow 9550?? Zasilka pozadna Modecom 350W. Dodam ze z GF4200ti wszystko chodzi pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

« ASUS A7V8X-X «» THORTON 2000+@2,187GHz «» geforce 6600 gt<>512mb kingston(400)+2X256mb noname(400) <>maxtor ata 133 80GB :) mysz usb,

zasilacz 300 watt noname,chlodzenie titan 3000rpm (chyba ulepszona boxowa wersja)dodatkowy wentylator obudowy, windows xp bez sp<>oryg. bios 1006

,i

 

 

Bez zadnych problemow gram od 1,5 roku . magistrala pojdzie(superstable) max na 178mhz procek X12.5 (standart) pamiec 350mhz 2.5-2-2-6 czy cus takiego(synchronicznie) , powyzej 182 fsb zaczyna mi sie komp( czasem) wieszac w trakcie gry :sad: a dysk nie startuje bez błędów (fsb 200) :angry: ,napiecie na procku 1.65, temp procka zalezy od pogody na zewnatrz.,a ja kompa katuje grami 24 h na dobe.

na testach sisofsandry procek nieznacznie przesciga wydajnoscią niepodkręconego athlonaXP 3200+,przepustowosc pamieci moglaby byc troche wyższa->brak duala, ale od nonamów nie mozna za duzo wymagac,i tak smiga ze wymiatam na szybkich mapach,(ok 2600mb/s) wynik 3dmark 2001 13460 pkt

i szczerze mówiąc,wtedy, ponad półtorej roku temu to byl dobry wybor :), jesli nie najlepszy.a narazie nie spotkałem niczego co by u mnie nie śmigało jak należy nawet najnowszy battlefield 2 chodzi na wysokicch szczegółach , tak więc mam kupców ale na komp o podobnej lub niewiele większej wydajności musiałbym dużo wydać ,więc sprzedaż jest jeszcze ciągle nieopłacalna..

aha i dzieki płycie na której jest sporo zabezpieczen nie do wiary ale jeszcze nic sobie nie spaliłem . :blink: :-P

 

a co do radeonów to oddzielny problem ,, dla mnie ta karta ma niedopracowane stery wiec kupilem sobie geforce i jestem :) :banana: :banana: :idea:

Edytowane przez alien44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by ten wątek nieco odkurzyć...

Wszystko super i pięknie z tą płytką (przynajmniejw porównaniu z ECS K7VMM).

O/C idzie bardzo ładnie (Duron 1600@2075 1,7V).

Ale jedna rzecz mnie dziwi i ciekawi...

 

Dlaczego nie mogę ustawić więcej niż 1,7V w biosie?? (domyślnie dla CPU to 1,5V), zworkę do OverVoltprzestawiłem, zakres napięcia pozostał bez zmian 1,5V-1,7V.

Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu?

 

Chciałbym nieco bardziej jeszcze pokręcić troszkę, ale przydałoby się nieco napięcie bardziej podnieść.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zworą zmieniłeś to powinno działać, może zmień bios :unsure:

Inna sprawa to, że słabo coś Ci idzie - 2075 przy 1,7V :blink: u mnie przy niemal takim samym taktowaniu wystarczy 1,55 a właściwie jest 1,53 (płyta zaniża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że powinno to wiem, problem w tym, że właśnie nie działa :D

Sprawdzałem na trzech różnych biosach (1007,1012,1013) i nie działa.

Płyta nie reaguje wogóle na zmianę ustawienia zworki OverVolt, na ustawieniu Disabled powinien byc zakres 1,5V do 1,85V (według instrukcji), a jest tylko 1,5 do 1,7.

komuś udało się z tym uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem ze po przestawieniu tej zworki napiecie vcore zwieksza sie o 0,02V zamiast 0,2V .. cos nie tak jest z tym przelacznikiem ...

moj athlon ma standartowo 1,6V i moge podniesc maksymalnie do 1,8V ...

pewnie ta plyta tak ma ze mozna podniesc tylko 0,2V powyzej standartowego napiecia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po przestawinieu na enabled nic się nie zmienia? Jak wrócę do domu, to sprawdzę jak to u mnie wygląda, nie zwracałem na to uwagi bo nie potrzebowalem nigdy więcej jak 1,65 :P Mam bios 1011.

1674337[/snapback]

Wróciłeś do domu i sprawdziłeś?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Problem ten był już poruszany, ale nie znalazłem konkretnej przyczyny tego bubla, ani rowiązania. WIęc napisze o co biega szczegółowo. Otóż mam płytke Asus A7V8X-X i po podkręceniu proca reset jest do bani. poprostu komp nie wstaje, musze go resetowac listwą zsilająca. W niczym to niby nie przeszkadza ale mnie to wkur.... że ten reset nie jest sprawny.

Mój konfig to:

Asus A7V8X-X,

Barton 2600XP+ 11,5*166 (1917mhz)-1,65 przekręcony na 3200Xp+ 11,5*192 (2207mhz)-1,7V

512 DDR400 Kinston CL2.5

Zasilacz Modecom 350W (2HDD + 2NAPĘDY OPTYCZNE)

Reszta jest nieistotna.

 

Więc nawijam dalej, bartek ma 11,5*166. Wystarczy podnieść mu FSB na nawet 167 i już reset jest do bani. Na jakimś forum wyczytałem że to wina biosu. WIęc przeleciałem wszystkie wersje jakie są możliwe do tej płytki począwszy od najstarszej do najnowszej 1014 beta 002. Nic sie nie zmieniło na każdym biosie jest to samo. Wina zasilacza też to nie jest, na starym jakimś "megabajcie 300W" było to samo, na nowym modecomie 350W nadal to samo, stary zasilacz padł bo niewytrzymał takich ustawień proca ;)

Wyczerpałem wszystkie możliwości jakie były możliwe, i tego problemu nie rozwiązałem, więc zwracam sie do was.

 

PROSZE O POMOC, MAM NADZIEJE ŻE KTOŚ Z POSIADACZY TEJ PŁYTY ROZWIĄZAŁ TEN PROBLEM, BARDZO DŁUGO RYŁEM PO WSZYSTKICH FORACH I NIC, BYŁO KILKA POSTÓW I OCZYWIŚCIE ZIOMKI NIE WIEDZIELI O CO BIEGA.

 

ACHA I PROSZE NIE PISAĆ ŻADNYCH BUBLI W STYLU ŻE ZASILACZ NIE WYRABIA ALBO ŻE WERSJA BIOSU JEST DO WYMIANY BO JAK JUŻ PISAŁEM WSZYSTKO SOLIDNIE POSPRAWDZAŁEM. POZA TYM NIE JESTEM ŻADNYM LAMEREM W TEGO TYPU SPRAWACH. PROSZE O PROFESJONALNE RADY ;) POZDRO FOR ALL

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłeś do domu i sprawdziłeś??  :wink:

1675402[/snapback]

Wróciłem ;] sorki, że tyle to trwało ale z deka sobie o tym zapomniałem. Ok do rzeczy, u mnie jest tak samo tylko zakres 1,5V - 1,7V zwora na ustawieniu standardowym, bios 1011. Coś faktycznie nie jest to tak jak powinno (wg. istr. ma być do 1,85V), choć dla mnie to niewielkie zmartwienie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello, ja mam najnowszy bios 1014 beta 002 i śmiga wszystko łącznie z napięciami, standardowo mam 1,65 - 1,85 w biosie, a po zmianie zworki (sprawdzałem bo mam kompa rozebranego, kombinuje z tym resetem post powyżej::) mam w biosie od 1.7v do 2.05V. tak jak mam w instrukcji więc gra gitara. Nie mam problemów z tą płytą, prócz głopiego resetu przy podkręceniu proca ;((( Czytajcie post wyżej, HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem BIOS 1014 i nadal nie jest tak jak byc powinno..... Nadal w BIOSie mam do wyboru napięcia jedynie zakresie 1,5 - 1,7V. I mniej-więcej pod takimi napęciami pracuje CPU.

Gasto, którą masz rewizję tej płyty, bo być może masz jakieś dziwadło na którym można ustawiać wszystkie napięcia, ale w zamian jest zepsuty reset...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...